Poraz Zmajeva od evropskog Partizana

09/10/2022VESTI

Fudbaleri Voždovca poraženi su od Partizana rezultatom 0:4 (0:3), u okviru 14. kola Super lige Srbije.

U sadržajnoj fudbalskoj predstavi, klub iz Humske slavio je golovima dvostrukog strelca Rikarda Gomeša u devetom i 23. minutu, Kvinsija Meniga u 28. minutu i Nikole Terzića u 90. minutu utakmice na Krovu.

Na ovom susretu Marko Ivezić nosio je kapitensku traku sa simbolom Borbe protiv raka dojke, a svi igrači i članovi stručnog štaba Zmajeva su takođe nosili obeležja. Oktobar je međunarodni mesec borbe protiv raka dojke i fudbalski klub Voždovac će nizom akcija čitavog meseca pružati podršku ovom pokretu.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, čestitao je protivniku pobedu i analizirao razloge poraza svog tima.

“Čestitam kolegi Gordanu Petriću i ekipi Partizana na zasluženoj pobedi. Ambiciozno smo ušli u ovu utakmicu, dobro smo se pripremali. Utisak mi je da smo sami sebe pobedili, neželeći da umanjim trijumf rivala. Grešili smo u zonama gde je to veoma opasno i primili smo golove iz situacija koje inače mnogo bolje radimo. Žao mi je najviše zbog igrača, jer znam da ovo nije naš maksimum i da možemo mnogo više. Verujem da ćemo iz ovakve utakmice izvući pouke i nastaviti da se razvijamo kao tim.

Prvih pet minuta proteklo je u početnom opipavanju snaga na igralištu. Kombinovali su i jedni i drugi na sredini terena, tražili priliku za eventualni pas iza defanzivne linije ili centaršuta.

Upravo iz takve jedne akcije u devetom minutu,  Dijabate je centaršutom sa leve strane pronašao Rikarda Gomeša, a centarfor gostiju je trzajem glavom savladao golmana domaćih i tako je Partizan poveo na Krovu.

Rasplamsala se igra od tog pogotka, Andrade je oprobao šut u 15. minutu, ali je Krunić sjajno intervenisao.

Dva minuta nakon toga viđena je i prva šansa za domaće. Burmaz je sa 18 metara uputio snažan udarac ka golu Partizana, ali je Popović uspeo da zaustavi taj šut mladog napadača.

Da se radi o jednom od najboljih napadača u Srbiji, ali i šire, Rikardo Gomeš je potvrdio i u 23. minutu kada je preciznim udarcem za ivice kaznenog prostora matirao golmana Voždovca i duplirao prednost kluba iz Humske.

Menig je bio jedan od najboljih na terenu, a svoju igru krunisao je pogotkom u 29. minutu i tako povećao vođstvo svog tima.

Igralo se gostujućim fudbalerima, kao da nisu pre nešto manje od 72 sata slavili u evropskom okršaju sa nemačkim Kelnom, i stigli bi do novog pogotka da Krunić nije maestralno intervenisao u 34. minutu posle još jednog pokušaja Meniga.

Uspeli su u poslednjnih deset minuta prvog poluvremena puleni Nikole Puače da se oslobode pritiska crno-belih, a najbolju šansu Zmajevi su imali u 42. minutu ove utakmice. Iznenada je u priliku ušao Burmaz, ali je iz izgledne pozicije šutirao pravo u golmana gostiju.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata.

Imao je sigurno šta da kaže u pauzi svojim igračima šef stručnog štaba Voždovca, a na startu drugog poluvremena izvršio je prvu izmenu. Umesto Ajdinovića u igru je ušao Trifunović.

U nastavku su fudbaleri Voždovca zaigrali dosta agresivnije, hrabrije i sa takvim pristupom su kontrolisali dešavanja prvih deset minuta.

Iz takvog pristupa i igre izrodila su se i dva pokušaja Trifunovića i Vujanovića, ali je u oba navrata lopta završila za malo pored gola Partizana.

Usledio je odgovor istom merom gostujućih igrača, ali je Krunić nastavio sa sjajnim odbranama.

U 61. minutu izvršena je dvostruka promena u taboru Zmajeva, igru su napustili Vujanović i Nešković, a šansu su dobili Marković i Novaković. Istog minuta je viđena i najbolja šansa za goste u drugom delu, kada Pavlović izašao sam pred čuvara mreže domaćih, ali je, večeras fenomenalni Krunić, sjajno odbranio i taj pokušaj.

Rezervista Marković je u 69. minutu izveo dobar solo-prodor po desnoj strani šesnaesterca crno-belih, uputio je i dobar udarac ali je golman gostiju krajnim naporom izbacio loptu van granica igrališta za prvi korner Voždovca.

Borio se večeras sa protivničkim štoperima Burmaz, imao je nekoliko dobrih pokušaja, a u 70. minutu ustupio je mesto debitantu, 18-godišnjem Dušanu Dodiću.

Fudbaleri kluba iz Zaplanjske su tokom celog drugog poluvremena imali terensku inicijativu, nisu se povukli u “bunker” već su zaigrali veoma ofanzivno. U formaciji sa tri centralna beka bilo je dosta prostora za prodore bočnih igrača.

Upravo je nakon jednog takvog prodora u 85. minutu,  Hajdin sjajno centrirao sa leve strane ali je Dodić za malo zakasnio na tu loptu. Tri minuta nakon toga, posle jednog prekida, u gužvi ispred Partizanovog gola najbolje se snašao Milović ali je njegov pokušaj uz pomoć “prečke” zaustavio golman Popović.

I onda, kada su fudbaleri Voždovca jurili počasni, zasluženi, pogodak, sevnula je kontra gostiju, koju je golom završio Terzić i  tako postavio konačan rezultat ove veoma uzbudljive utakmice.