Подела бодова у утакмици на гол више Змајева и Тракториста

07/08/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца гостовали су екипи ИМТ-а у оквиру другог кола Супер лиге Србије, а утакмица на Крову завршена је резултатом 2:2 (0:0).

У веома занимљивом мечу пред београдском публиком први је до вођства дошао тим са Душановца пошто се Богдан Јочић у 49. минуту уписао у стрелце након додавања младог Матије Митровића

Четири минута касније домаћи су стигли до изједначења преко Луке Луковића, а у 74. минуту и до предности голом Николе Глишића

Коначан резултат поставио је Борисав Бурмаз у 77. минуту када се одлично снашао и донео нови бод за Змајеве.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Марко Савић, изнео је своје утиске после меча.

„Била је једна отворена и нападачка фудбалска представа од стране обе екипе. Оваква утакмица је потребна српском фудбалу. Играли смо на гол више до самог краја“, изјавио је стратег Вождовца и додао:

„Нисам задовољан другим полувременом јер смо у неколико наврата доносили лоше одлуке што су они кажњавали. У једном временском интервалу успели су да успоставе теренску иницијативу, што морамо у будућности да спречимо и на чему морамо да радимо. Било је и добрих ствари које ћемо такође анализирати како бисмо их унапредили, али ово што смо данас приказали није довољно да добијемо утакмицу“.

Добро су ушли у меч играчи клуба са Душановца и од самог старта су успоставили теренску доминацију кроз препознатљива и велики посед лопте.

Није се дуго чекало на прву прилику с обзиром да је мало недостајало да Вујановић савлада противничког голмана у шестом минуту.

Теодоровић је правовремено утрчао из другог плана у простор испред казненог простора гостију, одакле је искоса с леве стране покушао да асистира за саиграча на десном боку, али је чувар мреже домаћих правовременим истрчавањен успео да отклони опасност.

Минут касније уследио је добар центаршут са десног бока који је на другој стативи сачекао Нешковић, упутио ударац главом, али није био прецизан.

Наставили су са нападима Змајеви, а у 14. минуту креирали су лепу акцију коју је започео Ђуричић ваздушном дијагоналом ка Вујановићу на десном боку, овај је из прве упослио Јочића који је утрчавао из другог плана.

Везиста је оштрим додавањем по земљи покушао да пронађе Теодоровића, коме је мало фалило да стигне на тај пас.

Први жути картон зарадио је Никола Ђуричић у 17. минуту утакмице.

Веома расположен за игру био је Нешковић што је демонстрирао у 25. минуту када је после серије дриблинга по левој страни ушао у противнички шеснаестерац и искоса упутио шут десном, „слабијом“ ногом, после ког није било промене резултата.

Наставили су са нападима играчи Вождовца, а колосалну прилику пропустио је Теодоровић у 35. минуту када се изненада нашао у гол-шанси, али је његов шут са ивице казненог простора изблокирао неко од противничких играча.

У 39. минуту гости су извели први корнер на утакмици. Митровић је упутио солидан центаршут, највиши у скоку био је Зечевић, међутим, није успео лепо да захвати лопту.

До краја првог полувремена није било већих узбуђења.

По повратку са петнаестоминутног одмора утисак је био да су Змајеви заиграли још агресивније и офанзивније.

Такав приступ се исплатио у 49. минуту. Млади Митровић је прошао по левој страни одакле је упутио оштро додавање по земљи и као на тацни послужио Богдана Јочића који је из непосредне близине спаковао лопту у мрежу.

Вођство Змајева потрајало је свега пет минута, односно до 53. минута када је Лука Луковић донео изједначење за ИМТ.

Минут касније гости су могли до нове предности, али је голман Тракториста још једном успео да заустави шут Теодоровића.

У 62.  тренер Вождовца извршио је двоструку промену, у игру су ушли Бабић и Бурмаз уместо Вујановића и Теодоровића.

Шансу са клупе за резервне играче у 69. минуту добио је Којић који је ушао уместо Митровића.

Казна за ранији промашај уследила је у 74. минуту када је Никола Глишић после гужве пред голом Катића успео да пронађе пут до мреже.

Резервиста Борисав Бурмаз је у 77. минуту у стилу расног голгетера рутински савладао противничког голмана за ново изједначење.

Распламсала се игра од тог тренутка на обе стране, а талентовани Катић је фантастичном реакцијом у 83. минуту спречио нови погодак домаћина.

Три минута након тога Ђурђевић је своје место на терену препустио Новевском.

До краја овог веома узбудљивог сусрета оба тима су покушавала да дођу до победе, али је на крају остао нерешен исход.