PARTIZAN – VOŽDOVAC 4:0 (2:0)

PARTIZAN – VOŽDOVAC 4:0 (2:0)

Strelci: Đurđević u 9. i 62. minutu (11m), Leonardo u 44. i Milenković u 55. minutu

CRVENI KARTON: Mihajlov u 61. minutu

Glavni sudija: ŠIROKI Zoran
Prvi pomoćni sudija: BOGIĆEVIĆ Dragan
Drugi pomoćni sudija: ZDRAVKOVIĆ Miodrag
Četvrti sudija: LUKIĆ Lazar

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković, Leonardo, Đurđević, Tavamba.
Igrali su još: Mihajlović, Jovanović i Đilas

VOŽDOVAC: Popović, Putinčanin, Mihajlov, Sinđić, Filipović, Petrović, Nikolić, Marinković, Zec, Ćirković,  Dražić.
Igrali su još: Krasić, Gajić i Ivković

Prava fudbalska predstava i pravi fudbalski ambijent na Topčiderskom brdu. Zmajevi gostuju beogradskim crno belima u još jednom gradskom klasiku.

Uvodni minuti meča pripadaju domaćoj ekipi koja preti posle niza vezanih prekida, ali ni Zmajevi nisu bez šansi.

Marinković je u 6.minutu ozbiljno zapretio.

Ipak, domaćin vodi od devetog minuta, strelac je Uroš Đurđević nakon lepog udarca iz voleja.

Naredni minuti utakmice pripadaju Voždovcu koji je preneo težište igre na polovinu Partizana, ali bez pravih prilika da se ugrozi gol.

U 24. minutu sjajna prilika za Voždovac. Marinković je lepo izneo jednu loptu, dodao do Nikolića, a fudbaler Voždovca nakon udarca je doneo samo uzdahe na tribinama.

U 33.minutu šansa se opet ukazala za Đurđevića koji se uputio sam na gol Voždovca, ali Popović maestralno brani u situaciji „jedan na jedan“.

U smiraj prvog dela meča, Partizan je organizovao akciju po desnoj strani, lopta je dosla do Leonarda i domaćin od 44.minuta vodi 2:0.

U 48.minutu šansa za Voždovac. Odlično se ubacio Marinković, koji pokušava da uposli Zeca, ali zamalo kasni.

U 55.minutu šansa i za Partizan. Gužva pred golom Voždovca. Lopta dolazi do Milenkovića kojo šutira kroz šumu nogu i pogađa donji levi ugao gola Popovića. Domaćin vodi 3:0.

U 59.minutu šansa za Voždovac. Zec je šutirao, ali se Partizan odbranio. U kontranapadu šansa za domaće.Tavamba je bio u prilici, u duelu sa Mihajlovim je sudija okarakterisao da je faul bio za najstrožu kaznu.

Mihajlov je zaradio crveni karton, a strelac iz penala je bio Đurđević.

Voždovac i pored situacije da ima igrača manje, nastavio je da igra. Partizan je takođe pokušavao da ugrozi gol Zmajeva, ali Popović je dobro čuvao mrežu.

U 87.minutu se stvorila šansa za Marinkovića koji je lepo šutirao iskosa, ali lopta za malo odlazi pored gola.