Pantović i Milosavljević – Golovi za samopouzdanje

06/09/2020VESTI

Zmajevi su iskoristili reprezentativnu pauzu i u subotu odigrali prijateljski meč protiv ekipe Vojvodine, a sjajnu igru krunisali su ubedljivim trijumfom sa 3:1.

U poslednjim minutima prvog poluvremena mrežu domaćina najpre je zatresao 18-godišnji Miloš Pantović, a ubrzo je golmana Simića savladao i Ivan Milosavljević. Zmajevi su i u drugom poluvremenu nastavili da kontrolišu igru a Pantović je izvanrednu partiju potvrdio još jednim pogotkom za sigurno vođstvo i pobedu.

Za razliku od ligaškog meča koji je Voždovac na Krovu izgubio identičnim rezultatom, samo mesec dana kasnije Zmajevi su pokazali potpuno drigačiju igru protiv Novosađana.

Nesrećno smo izgubili tu utakmicu kod kuće, ali učimo na svojim greškama. Sada smo mnogo bolje otvorili meč, igrali smo dosta požrtvovanije i to nam se isplatilo”, poručuje mladi Pantović.

Pored toga što se dva puta upisao u listu strelaca, golovi protiv Vojvodine za njega imaju poseban značaj.

Sjajan je osećaj postići dva pogotka, naročito što sam praktično ponikao u Voši. Na ovom terenu sam igrao od svoje 10. godine i puno mi je srce zbog ovakve partije. Naravno, golovi znače za samopouzdanje i kao velika motivacija za nastavak prvenestva“, zaključuje napadač Voždovca.

Ivan Milosavljević igrao je u startnoj postavi, kao i pre mesec dana na Krovu, pa je napre objasnio razliku u igri Zmajeva.

Mnogo nam znači ovakva pobeda, pokazali smo karakter i znanje na terenu. Za razliku od prethodnog meča, mnogo smo bolje startovali i po prvi put od početka sezone uspeli smo svih 90 minuta u potpunosti da kontrolišemo igru. Vršili smo visok presing, što njima nije prijalo i tako smo uspeli da postignemo dva gola gotovo jedan za drugim. U drugom poluvremenu smo zadržali koncentraciju i to nam je donelo trijumf“, rekao je Milosavljević.

Mladi Kragujevčanin bio je konstantna pretnja po gol rivala, a jedna od šansi rezultirala je i pogotkom za siguran odlazak na pauzu.

Ovaj gol mnogo znači za moje samopouzdanje! Do sada sam upisao dve asistencije zvanično, ali postići pogodak je potpuno drugi osećaj. Za ekipu je pre svega veliko olakšanje, ali i vetar u leđa za utakmice koje nas očekuju u ligi“, zaključio je Milosavljević.

Zmajeve naredne subote očekuje meč 7. kola Ling Long Superlige Srbije protiv ekipe Metalca na domaćem terenu.