Недељни преглед учинка млађих селекција – Омладинци без грешке!

25/04/2023ВЕСТИ

У викенду за нама своје утакмице одиграле су и млађе категорије Вождовца

Стопроцентан учинак остварили су омладинци.

Изабраници Срђана Бугарског остварили су убедљив тријумф против лучанске Младости резултатом 5:0 (3:0), у оквиру 24. кола Омладинске лиге Србије.

Урош Стевић је у 15. минуту донео вођство Змајевима, Матија Митровић је 24. дуплирао предност, а својим другим голом Стевић је непосредно пред одлазак на паузу повисио на 3:0.

У истом ритму су наставили и у другом полувремену омладинци клуба из Заплањске, а два пута се у листу стрелаца уписао Богдан Петровић, прво у 57, а онда и у 70. минуту када је поставио коначан резултат.

На овом мечу наступили су: Бјелица (г), Луковић, Чакован, Јорговановић, Драгићевић, Павловић, Стевић, Пузовић (к), Петровић, Митровић, Јеленић, играли су још и Мандић Николић А, Лаушевић, Богдановић и Николић Р.

После ове победе омладинци Вождовца попели су се на четврто место највишег ранга омладинског фудбала у Србији, са 40 освојених бодова.

Млађи омладинци клуба са Душановца савладали су вршњаке из ОФК Београда резултатом 0:1 (0:1), у оквиру 19. кола Лиге млађих омладинаца Београда – група А.

Гол одлуке постигао је Огњен Лаушевић у 37. минуту.

У стартној постави Змајева нашли су се Раконић (г), Андрић, Миленковић, Димески (к), Луковић, Николић А, Кецојевић, Лаушевић, Глушица, Мандић, играли су још Стошић (г), и Дошен.

Пулени тренера Милоша Тривића налазе се на првом месту са 37 бодова, бодом више и две утакмице мање од другопласираног ОФК Београда.

ПОЛОВИЧАН УЧИНАК КАДЕТА

Са одличним партијама наставили су и кадети који су минималним резултатом славили против Радничког на Новом Београду 0:1 (0:1).

Победоносни гол постигао је Марко Карановић у 40. минуту.

Тренер Никола Павловић од првог минута је на терен послао Павића (г), Василија, Митровића, Маринковић, Вуловића, Милутиновића, Николића, Веселиновића, Карановића, Видића и Бакића, са клупе су ушли Хасанић, Коњаев, Добрашиновић и Ђукановић.

Након 19. кола Прве београдске лиге кадети Вождовца су лидери на табели са 42 бода, пет више од Земуна на другом месту.

Млађи кадети поражени су од Чукаричког резултатом 0:3 (0:0), у оквиру 23. кола Лиге млађих кадета Београда – група А.

Добро су се држали у првом делу игре пулени тренера Ивана Јоргачевића, али су у наставку головима Маравић Матеа у 46, Филипа Матијевића у 52. и Страхиње Бобовца у 63. минуту дошли до победе.

За тим из Браће Јерковић наступили су од старта Стојановић (г) (к), Мијић, Хаџић, Секуловић, Милић, Косановић, Кнежевић, Зукорлић, Момчиловић, Кузмановић, Фрлог, са клупе су ушли Срдић, Максимовић, Николић, Мићић, Гамбарјан и Чарапић.

Змајеви су осми на табели са 28 бодова.

НА ТЕРЕНУ И ПИОНИРИ

У оквиру 19. кола Прве лиге пионира Београда Вождовац је дочекао Графичар, а славили су гости резултатом 0:4 (0:2).

У стрелце су се уписали Новак Бошковић у деветом, Данило Младеновић у 25, Лав Киш у 25. и Страхиња Рацић у 35. минуту утакмице.

Стартна постава екипе са Душановца била је Словић, Ковачевић, Огњеновић, Вучак, Шмигић, Недовић, Сулимановић, Воденичар, Стојадинов, Роцанов (к), Зорић, а шансу у наставку добили су Пејовић, Поповић и Младеновски.

Изабраници тренера Горана Ковачевића седми су на табели са 24 бода.

Дечаци рођени 2009. године гостовали су вршњацима Синђелића, а тај меч завршен је без погодака.

Стратег Момир Милета од почетка дуела на терен је послао Милојковића, Живковића, Петрушевића, Радојичића, Ралића, Николића, Васиљевића, Петровића, Перића, Аћимовића (к), Новакова и у наставку Јосифовића.

Вождовац заузима пету позицију на табели Лиге А млађих пионира Београда – група Б, са шест бодова.