Недељни преглед учинка млађих селекција – Змајеви ређали победе!

04/05/2023ВЕСТИ

У протеклих недељу дана своје такмичарске утакмице одиграле су и млађе категорије Вождовца.

Изабраници Срђана Бугарског савладали су на гостовању омладинце ОФК Вршца, резултатом 1:3 (0:2) у оквиру 25. кола Омладинске лиге Србије и тако наставили са одличним партијама.

Змајеве је у вођство довео Милан Добрашиновић у другом, а предност је дуплирао Богдан Петровић у 30. минуту. Наду домаћину дао је Огњен Милићевић у 81, међутим, коначан резултат поставио је Огњен Лаушевић два минута касније, када је постављен и коначан резултат.

За госте су наступили Бјелица, Луковић, Чакован, Пузовић, Павловић, Богдановић, Добрашиновић, Петровић, Стевић, Јеленић, Димески, шансу са клупе добили су Василић, Глушица, Лаушевић, Николић и Мандић.

Клуб из Заплањске четврти је на табели са 43 освојена бода.

Млађи омладинци су као домаћини били убедљиви против ИМТ-а резултатом 6:2 (1:1). Гости су први стигли до гола већ у другом минуту преко Страхиње Давидовића, а изједначио је пет минута касније Лука Станишић

У другом полувремену играчи Милоша Тривића били су веома ефикасни, постигли су чак пет погодака. Андрија Николић је погодио мрежу противника у 49, Јован Кецојевић у 54, Стефан Луковић у 70, Андреј Покимица је смањио резултат у 75, узвратио је одмах Огњен Глушица у 79, да би Растко Николић у 90. минуту поставио коначан резултат.

Вождовац је водећи тим Лиге млађих омладинаца Београда – група А са 40 освојених бодова на свом конту.

КАДЕТИ МАКСИМАЛНИ

Нову победу остварили су и кадети клуба са Душановца. У оквиру 20. кола Прве беградске лиге на свом терену су славили против Аде резултатом 2:0 (1:0).

Водећи погодак постигао је Марко Карановић у четвртом минуту, а Никола Митровић је дуплирао предност у 51. минуту.

Тренер Никола Павловић извео је стартну поставу у саставу: Плавић, Коњаев, Митровић, Петровић, Вуловић, Николић, Карановић, Благојевић, Хасанић, Веселиновић, Видић, у наставку су заиграли и Стојановић, Милутиновић, Маринковић, Василић, Пантић, Ковачевић и Филиповић.

Змајеви су водећи тим шампионата са 45 освојених бодова.

Запажен резултат забележили су и млађи кадети, који су у оквиру 24. кола Лиге млађих кадета Београда – група А  као гости победили Графичар резултатом 1:3 (1:1).

Александар Карајловић довео је домаћина у вођство у деветом, а Урош Ђукановић је у 31. минуту поравнао резултат. У наставку су пулени Ивана Јоргачевића у потпуности преокренули резултат са два поготка Огњена Милића у 48, и Андреја Зукорлића у 65. минуту утакмице.

Утакмицу са Графосима почео је Стојановић, Мијић, Хаџић, Секуловић, Косановић, Зукорлић, Ђукановић, Момчиловић, Вуловић, Кузмановић, Фрлог, шансу са клупе добили су Милић и Чарапић.

Екипа из Браће Јерковић налази се на осмој позицији са 31 бодом.

ПОЛОВИЧАН УЧИНАК ПИОНИРА

Пионири су се састали са вршњацима Партизана у оквиру 20. кола Прве лиге пионира Београда и претрпели су пораз резултатом 7:0 (2:0).

Стрелци за црно-беле били су Ђорђе Шишевић у трећем, Андреј Чугаљ у осмом, Павле Цвијовић у 14, 20 и 35, Василије Грбовић у 28. и Филип Дончић у 39. минуту утакмице.

Стратег Горан Ковачевић за овај меч је указао прилику  Митровићу, Ковачевићу, Огњеновићу,Пејовићу, Шмигићу, Станковићу, Стојадинову, Поповићу, Младеновском, Роцанову и Станковцу.

Змајеви су осми на табели са 24 бода на свом конту.

Своју утакмицу одиграли су и млађи пионири који су били бољи од другара из екипе Оле, резултатом 3:1 (2:1).

У сусрету одиграном на терену ФК 011, први до гола дошли су гости већ у трећем минуту преко Марка Ђурђевића, изједначио је четири минута касније Ђорђе Новаков. Након тога су још два пута погађали мрежу ривала дечаци Момира Милете, Лазар Аћимовић у 22. и поново Новаков у 31. минуту.

Младе наде Вождовца су у Лиги А млађих пионира Београда – група Б тренутно четвртопласирани са девет бодова.