Nedeljni pregled učinka mlađih kategorija

16/09/2023VESTI

Svoje utakmice u prošloj sedmici odigrale su i mlađe kategorije fudbalskog kluba Voždovac

Donosimo vam rezultate tih mečeva, kao i najave susreta planiranih za ovaj vikend. 

U okviru petog kola Omladinske lige Srbije omladinci kluba iz Zaplanjske poraženi su na gostovanju od Vojvodine sa 3:2 (2:0). 

Domaćin je stigao do vođstva u šestom minutu preko Lazara Jovanovića, četiri minuta kasnije prednost je duplirao Marko Pavić, a rezultat je u 48. minutu povisio Vuk Boškan

Gosti se nisu predavali i u 57. minutu Vukašin Pavlović je smanjio zaostatak Vožda, a isto je uradio i Nikita Pahomov u 65. minutu susreta. 

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i domaćin je stigao do pobede posle koje zauzima šestu poziciju na tabeli sa 10 bodova, dok su Zmajevi deveti sa šest bodova. 

U timu sa Dušanovca u startnoj postavi nastupili su Stefan Pjanović, Luka Čakovan, Andrija Dimeski, Vukašin Pavlović, Nikola Jovanovski, Nikita Pahomov, Bogdan Petrović, Uroš Stević, Luka Vidić, Luka Kovačević, Stefan Luković, igrali su još Filip Jorgovanović, Luka Nedović, Lazar Đurić, Strahinja Veselinović, Strahinja Luković.

Foto: Zoran Milovanović

Trener u stručnom štabu omladinaca Voždovca, gospodin Miloš Trivić, izneo je svoje utiske posle meča.

„Vojvodina nam je prepustila posed i orijentisala se na tranziciju. Iako smo ušli sa dobrom energijom u meč, kaznili su nas već u petom minutu upravo iz naše izgubljene lopte na sredini terena. Zatim su ubrzo postigli i drugi gol iz prekida. Stvorili smo nekoliko šansi do kraja prvog poluvremena, ali nismo uspeli da ih realizujemo. U drugom delu igre imali smo totalnu dominaciju na terenu. Posle 3:0 vratili smo se na samo gol minusa, uz to smo promašili još nekoliko veoma izglednih prilika“, rekao je gospodin Trivić i dodao:

„Ekipa je pokazala karakter, da može da se digne posle velikog zaostatka, ali individualne greške moraćemo da svedemo na minimum“.

U narednom kolu beogradski klub u nedelju od 17 časova na svom Krovu dočekuje Spartak, koji je 12. na tabeli sa četiri boda na svom kontu.

Poraz kadeta uprkos dobroj igri 

Kadetska selekcija poražena je na gostovanju od istog rivala sa 2:1 (1:0) u okviru petog kola Kadetske lige Srbije

Vojvodina je povela već u drugom minutu preko Tadije Stanišića, Voždovac je u 60. stigao do izjednačenja preko Andreja Zukorlić, ali je David Skorupan golom u 86. minutu doneo sva tri boda svom timu. 

Od početka su na terenu u timu Zmajeva bili Uroš Stojanović, Dimitrije Nikolić, Milan Ranđelović, Boško Vulović, Novak Cvetković, Andrej Zukorlić, Pavle Savić, Luka Andre Žurkić, Marko Momčilović, Lazar Vučićević, Nemanja Jović, u nastavku su zaigrali Andrija Stojadinov, Uroš Đukanović, Bogdan Ljubisavljević, Ognjen Milić i Matija Đurović

Strateg kadeta, gospodin Nikola Pavlović, izneo je svoje utiske posle duela.

„Teško je igrati posle rano primljenog gola sa jednom od najboljih ekipa u ligi. Bez obzira na to veći deo utakmice smo kontrolisali dešavanja na terenu, ali nažalost ponovo je presudilo neiskustvo naše ekipe. Pri rezultatu 1-1 propustili smo zicer, i još neke dobre prilike, što je kvalitetan protivnik u finišu znao da iskoristi i fantastičnim golom došao do pobede“, kazao je gospodin Pavlović i dodao:

„Po svemu prikazanom zaslužili smo da se iz Novog Sada vratimo neporaženi, ali čvrsto verujem da će kvalitetne partije koje pružamo biti nagrađene dobrim rezultatima u budućnosti. Reprezentativnu pauzu iskoristili smo za dodatni rad i usavršavanje i nestrpljivo čekamo sledeću utakmicu na našem Krovu“.

Ekipa iz Braće Jerković nalazi se na 14. mestu sa četiri boda, a u sledećem kolu u nedelju od 13 časova na svom terenu dočekaće vršnjake Spartaka iz Subotice. 

Petarda mlađih kadeta

U drugom kolu Lige mlađih kadeta Beograda grupa B, Voždovac je na gostovanju slavio protiv Zvezdare sa 5:1 (0:2).

Zmajevi su došli do vođstva u 21. minutu preko Andreja Stankovića, pet minuta pre kraja prvog poluvremena Petar Šmigić je duplirao rednost Voždovca.

Dušan Ognjenović u 50, Luka Timotijević u 75. i Pavle Blagojević bili su još strelci za Vožd, dok je Denis Petrović u 80. minutu postigao utešni gol za domaćina.

Dečaci rođeni 2008. godine posle dva kola nalaze se na sedmom mestu na tabeli sa tri osvojena boda, a u sledećoj rundi dočekaće Teleoptik u subotu od 10.30 časova na terenu FK 011.

Gradski derbi pripao pionirima Čuke

U trećem kolu Prve lige pionira Beograda mlade nade kluba sa Dušanovca poražene su u gostima od Čukaričkog sa 4:1 (2:0).

Domaći su to pobede stigli golovima Vanje Antića u osmom i 28. minutu,  Đure Vasića u 12. minutu i Andreja Živkovića u 38. minutu, dok je utešni pogodak za Voždovac postigao Aleksa Petrović u 37. minutu utakmice.

Zmajevi su poslednji na tabeli, a narednu priliku da dođu do bodova imaće u subotu od 19 časova kada na terenima iza Juga Marakane gostuju Grafičaru.

Mlađi pioniri slavili posle preokreta

U okviru drugog kola Lige mlađih pionira Beograda grupa A, Voždovac je pobedio na svom terenu ekipu SFO Kampione rezultatom 5:2 (1:2).

Domaćin je došao do vođstva preko Ognjena Petrovića, gosti su uzvratili sa dva gola Marka Živića, a Vožd je golovima Vukana Gavarića, Lazara Dimitrijevića i dvostrukog strelca Alekse Petrovića došao do trijumfa.

Zmajevi se nalaze na šestom mestu sa tri boda, u narednom kolu gostuju Zemunu u subotu od 17 časova. 

Dečaci rođeni 2011. godine takmiče se u Prvoj ligi petlića Beograda grupa B, gde će u subotu od 14 časova gostovati PFK Žarkovu 2000.

Ostavite komentar