Nedeljni pregled učinka mlađih kategorija: Omladinci sigurni, pioniri bez greške, slavlje petlića

03/11/2023VESTI

Mlađe kategorije fudbalskog kluba Voždovac odigrale su svoje mečeve proteklog vikenda.

Omladinci su u okviru 11. kola Omladinske lige Srbije slavili na svom terenu protiv Zemuna sa 1:0 (1:0).

Gol odluke i vredan tri boda postigao je Bogdan Petrović u 35. minutu.

Izabranici Srđana Bugarskog nalaze se na šestom mestu sa 18 bodova, a u sledećem kolu gostuju Radničkom na Novom Beogradu.

REMI KADETA

Kadeti Voždovca su u meču 11. runde Kadetske lige Srbije remizirali na svom terenu sa Teleoptikom 0:0.

Učenici Nikole Pavlovića nalaze se na osmoj poziciji sa 14 bodova, a u nedelju od 11 sati gostuju OFK Vršcu

Mlađi kadeti su u okviru devetog kola Lige mlađih kadeta Beograda grupa B poraženi na svom terenu od OFK Beograda sa 1:6 (0:3).

David Milovanović je već u petom minutu doveo goste u vođstvo, koje je u 16. minutu povećao Đorđe Živančević. Strelac prvog gola je u 23. minutu ponovo bio precizan. Isti igrač je u 59. kompletirao het-trik. Aleksandar Ćosić je povećao prednost rivala u 66. minutu, da bi Andrej Stanković u 81. minutu postigao utešni pogodak za ekipu iz Zaplanjske, a konačan rezultat postavio je Ćosić novim golom u 84. minutu.

Voždovac je sedmi sa 13 bodova, a u subotu od 9 sati gostuje OLE-u

PIONIRI BEZ GREŠKE

U 10. kolu Prve lige pionira ekipa sa Dušanovca slavila je na gostovanju Radu sa 0:2 (0:0).

Gosti su došli do pobede golovima Vukašina Đorđevića 12. i 24. minutu.

Mladi Zmajevi su 13. na tabeli sa tri osvojena boda, a u subotu od 11.45 časova na stadionu FK 011 dočekuju OLE

U okviru devetog kola Lige mlađih pionira Beograda grupa A, Voždovac je kao gost slavio protiv Teleoptika sa 1:2 (1:1).

Aleksa Petrović je u osmom minutu doveo klub sa Dušanovca u vođstvo, Miloš Medić je u 12. doneo izjednačenje svom timu, da bi Emir Eljmazi je u 35. minutu postavio konačan rezultat meča.

Zmajevi su sada četvrti sa 18 bodova na svom kontu.

SLAVLjE PETLIĆA

U Prvoj ligi petlića Beograda grupa B, mlade nade kluba iz Braće Jerković slavile su kod kuće nad Trudbenikom sa 4:3 (2:2).

Aleksa Duvnjak je u šestom minutu doveo domaće u vođstvo, gosti su izjednačili autogolom Mihajla Milojković u 15. Duvnjak je dva minuta kasnije doneo novu prednost svom timu, koja je trajala tri minuta dok Ivan Ljuboja u 20. nije ponovo poravnao rezultat. Aleksandar Burgić je u 31. doneo novo vođstvo sa tim iz Zaplanjske, Nikola Prentić je u 40. izjednačio stanje na semaforu, a konačan rezultat postavio je Marko Živanović u 50. minutu meča.

Voždovac je treći sa 13 bodova, a u narednom kolu gostuje Partizanu u nedelju od 9.30 časova.