Недељни преглед учинка млађих категорија: Омладинци поклекли у финишу, победа млађих пионира

27/10/2023ВЕСТИ

Млађе категорије фудбалског клуба Вождовац одиграле су своје мечеве протеклог викенда.

Омладинци су у оквиру 10. кола Омладинске лиге Србије поражени на гостовању у Лучанима од Младости са 2:1 (0:0).

Змајеви су повели у 82. минуту голом Уроша Стевић, али су домаћи погоцима Матеја Милосављевића у 85. и три минута касније Јована Ћирића дошли до преокрета и победе.

Изабраници Срђана Бугарског налазе се на осмом месту са 15 бодова, а у следећем колу дочекаће у недељу од 14 часова екипу Земуна.

Кадети су били слободни прошлог викенда, а паузираће и овог.

Млађи кадети су у оквиру осмог кола Лиге млађих кадета Београда група Б поражени на гостовању Радничком на Новом Београду са 2:1 (1:0).

Александар Црнојевић је већ у шестом минуту довео домаће у вођство, које је у 72. минуту повећао Лука Ђоровски. Минут после тога Андрија Пејовић је смањио резултат, али до краја меча није било нових промена на семафору.

Вождовац је пети са 13 бодова, а у суботу од од 12 сати на терену ФК 011 дочекују ОФК Београд.

У деветом колу Прве лиге пионира екипа са Душановца поражена је на свом терену од ОДК Београда са 0:3 (0:3).

Гости су дошли до победе головима Алексе Стојановића у првом и 10. минуту, као и Вита Кораћа у 35. минуту.

Млади Змајеви у недељу од 14 часова гостују вршњацима Рада, када ће имати шансу за прву победу у актуелној сезони.

Вожд гостује у суботу од 13 часова Телеоптику.

У оквиру осмог кола Лиге млађих пионира Београда група А, Вождовац је као домаћин славио против Трудбеника са 3:0 (2:0).

Алекса Петровић је у шестом и 27. минуту наговестио победника, а Емир Ељмази је у 35. минуту поставио коначан резултат.

Змајеви су сада пети са 15 бодова на свом конту, а следећи ривал је Земун од 13 сати на стадиону у Горњој Вароши.

У Првој лиги петлића Београда група Б, младе наде клуба из Браће Јерковић биле су слободне, а у суботу од 14 сати дочекују Трудбеник.