Недељни преглед учинка млађих категорија: Омладинци и кадети бољи од Спартака

22/09/2023ВЕСТИ

Млађе категорије фудбалског клуба Вождовац одиграле су своје мечеве протеклог викенда.

Омладинци су у оквиру шестог кола Омладинске лиге Србије на свом терену савладали вршњаке Спартака са 2:1 (1:0).

Богдан Петровић довео је Змајеве у вођство у 24, а Стефан Симин је голом у 73. минуту донео изједначење за госте. Гол одлуке пао је у 87. минуту када се Петровић по други пут уписао у листу стрелаца, овога пута са пенала.

Тренер у стручном штабу Вождовца, господин Милош Тривић, изнео је утиске након утакмице.

„Прво полувреме смо контролисали утакмицу кроз знатно већи посед лопте и уз један постигнут гол промашили смо још две изгледне прилике. Друго полувреме Спартак је изашао мало одлучније и то им се исплатило с обзиром да су дошли до изједначења. Али након тога ми смо „додали гас“, успели да дођемо до другог гола и нове победе“, казао је тренер Змајева.

Са нова три бода тим са Душановца попео се на девету позицију са девет освојених бодова, а у следећем колу гостује у суботу од 10.30 часова екипи Бродарца.

Убедљив тријумф кадета

Кедети Вождовца остварили су на свом терену убедљиву победу против Спартака резултатом 5:0 (4:0), у оквиру шестог кола Кадетске лиге Србије.

Маестралну партију Змајева са четири гола крунисао је Андреј Зукорлић, он је погађао у 14, 32, 36 и 44. минуту, а коначан резултат поставио је Немања Јовић у 80. минуту.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Никола Павловић, изнео је утиске након убедљивог тријумфа свог тима.

„Репрезентативну паузу смо искористили за додатни рад и корекцију детаља тако да су момци били пуни самопуздања за данашњи меч. Упркос високом резултату и данас постоје сегменти игре којима нисмо задовољни, али радује ефикасна партија и за разлику од неких претходних, искористили смо шансе у високом проценту. Наш стил већ постаје препознатљив и радујемо се плодовима континуираног рада у претходном периоду“, рекао је перспективни стручњак у додао:

„Овом приликом бих честитао четвороструком стрелцу Андреју Зукорлићу и Лазару Вучићевићу позиве у селекцију Београда за међународни турнир у Чешкој, а то што све чешће селектори прате рад на вождовачком Крову све нас чини поносним“.

Београдски клуб у седмом колу ће у понедељак од 16 часова гостовати Бродарцу, а уочи тог дуела налази се на деветој позицији са седам бодова.

Млађи кадети су у оквиру треће рунде Лиге млађих кадета Београда група Б поражени на гостовању од Телеоптик са 1:2 (0:1).

Домаћин је повео у 38. минуту преко Лазара Цвијетића. У 52. минуту Андреј Станковић и Вид Драгићевић добили су црвене картоне.

Четири минута касније Петар Шмигић је поравнао резултат, али је Иван Линта голом у 85. минуту донео победу Телеоптику.

Млади Змајеви налазе се на седмом месту на табели са три освојена бода, а у недељу од 16 часова гостују Милутинцу.

Пионири са половичним учинком

Вождовац је у оквиру четвртог кола Прве лиге пионира Београда изгубио на гостовању Графичар са (4:1).

Никола Петрушевић је у другом минуту донео вођство тиму из Заплањске, али су домаћи голом Јанка Бакаловића у седмом, Николе Радонића у 21, 24. и 40. минуту дошли до победе.

Змајеви у следећем колу дочекују Жарково 2000 у суботу од 10.30 часова када ће имати нову прилику да дођу до првих бодова.

Вождовац је у трећем колу Лиге млађих пионира Београда група А гостовао Земуну и остварио победу резултатом 1:2.

Петар Божић је у 14. минуту довео домаће у вођство, али су гости преко Балше Недовића у 19. и Алексе Петровића у 25. дошли до победе.

Изабраници Игора Јоргачевића налазе се на четвртом месту са шест бодова, а већ данас ће од 13 часова дочекати ОФК Београд на стадиону ФК 011.

Петлићи Вождовца ремизирали су на гостовању Жаркову 2000 са 2:2 (1:1), у оквиру другог кола Прве лиге петлића Београда група Б.

Андреј Мановски донео је предност домаћину голом у 16. минуту, изједначио је Стефан Глигор у 34, а Јован Достанић је у 36. поново довео Жарково 2000 у вођство, да би Александар Бургић у 42. минуту поставио коначан резултат меча.

Младе наде Змајева налазе се на шестом месту са једним бодом, а у следећој рунди дочекују у суботу од 12.30 часова екипу 011 на терену ФК 011.