Недељни преглед учинка млађих категорија: Млађи пионири победнички окончали полусезону

24/11/2023ВЕСТИ

Млађе категорије фудбалског клуба Вождовац одиграле су своје мечеве у претходне две недеље.

Омладинци су у оквиру 13. кола Омладинске лиге Србије изгубили су на свом терену од ИМТ-а са 1:3 (1:2).

Лука Крстовић је већ у другом минуту постигао водећи гол за госте, а Стефан Бастаја је седам минута касније дуплирао предност новобеоградског клуба. Никола Скробоња је у 13. минуту смањио заостатак Змајева, а коначан резултат поставио је Абодун Мустафа у 83. минуту.

Изабраници Срђана Бугарског налазе се на седмом месту са 21 бодом, а у следећем колу у суботу од 10.30 часова гостују Чукаричком.

Кадети Вождовца су у мечу 13. рунде Кадетске лиге Србије ремизирали на свом терену против Јагодине са 1:1 (1:0).

Ученици Николе Павловића дошли су до вођства у петом минуту када се у стрелце уписао Огњен Милић. Гости су изједначили у 58. минуту преко Давида Павловића.

Тим из Заплањске налазе се на седмом месту са 15 бодова, а у суботу од 12.30 сати гостују вршњацима Чукаричког.

ПИОНИРИ ЗАВРШИЛИ ПОЛУСЕЗОНУ

У 12. колу Прве лиге пионира Београда екипа са Душановца победила је на страни Раднички са Новог Београда резултатом 1:3 (1:2).

Домаћи су дошли до вођства већ у трећем минуту преко Стевана Димитријевића, али су гости дошли до преокрета головима Вукашина Ђорђевића у седмом, Вукашина Ђурића у осмом и Вука Гушавца у 11. минуту.

Изабраници тренера Ивана Милића у 13. колу су дочекали Партизан, који је у узбудљивом мечу славио са 2:4 (1:3).

Голове за Вождовац постигао је Вукашин Ђорђевћ у деветом и 14. минуту, док су за госте погађали Душан Шекуларац и Јован Милићевић и Балша Тадић у 26. и 30 минуту.

Млади Змајеви су полусезобу завршили на 13. месту на табели са шест освојених бодова.

МЛАЂИ ПИОНИРИ БЕЗ ГРЕШКЕ

У оквиру 12. кола Лиге млађих пионира Београда група А, Вождовац је победио на гостовању протв Радничког у Обреновцу са 0:4 (0:3).

Алекса Петровић је головима у 10, 31. и 32. минуту остварио хет-трик, а коначан резултат поставио је Емир Ељмази у 35. минуту утакмице.

Млађи пионири београдског клуба су у 13. рунди код куће били бољи од Јединства из Сурчина са 4:1 (1:0).

Вукан Гаварић је у шестом минуту донео вођство за тим са Душановца, изједначили су гости преко Алексе Андрића у истом минуту, а преокрет домаћину донели су двоструки стрелац Алекса Петровић головима у 10. ии 12. минуту и Огњен Јањуш у 18. минуту.

Вождовац је полусезону завршио на трећем месту са 27 бодова.