Nedeljni pregled učinka mlađih kategorija: Mlađi pioniri pobednički okončali polusezonu

24/11/2023VESTI

Mlađe kategorije fudbalskog kluba Voždovac odigrale su svoje mečeve u prethodne dve nedelje.

Omladinci su u okviru 13. kola Omladinske lige Srbije izgubili su na svom terenu od IMT-a sa 1:3 (1:2).

Luka Krstović je već u drugom minutu postigao vodeći gol za goste, a Stefan Bastaja je sedam minuta kasnije duplirao prednost novobeogradskog kluba. Nikola Skrobonja je u 13. minutu smanjio zaostatak Zmajeva, a konačan rezultat postavio je Abodun Mustafa u 83. minutu.

Izabranici Srđana Bugarskog nalaze se na sedmom mestu sa 21 bodom, a u sledećem kolu u subotu od 10.30 časova gostuju Čukaričkom.

Kadeti Voždovca su u meču 13. runde Kadetske lige Srbije remizirali na svom terenu protiv Jagodine sa 1:1 (1:0).

Učenici Nikole Pavlovića došli su do vođstva u petom minutu kada se u strelce upisao Ognjen Milić. Gosti su izjednačili u 58. minutu preko Davida Pavlovića.

Tim iz Zaplanjske nalaze se na sedmom mestu sa 15 bodova, a u subotu od 12.30 sati gostuju vršnjacima Čukaričkog.

PIONIRI ZAVRŠILI POLUSEZONU

U 12. kolu Prve lige pionira Beograda ekipa sa Dušanovca pobedila je na strani Radnički sa Novog Beograda rezultatom 1:3 (1:2).

Domaći su došli do vođstva već u trećem minutu preko Stevana Dimitrijevića, ali su gosti došli do preokreta golovima Vukašina Đorđevića u sedmom, Vukašina Đurića u osmom i Vuka Gušavca u 11. minutu.

Izabranici trenera Ivana Milića u 13. kolu su dočekali Partizan, koji je u uzbudljivom meču slavio sa 2:4 (1:3).

Golove za Voždovac postigao je Vukašin Đorđevć u devetom i 14. minutu, dok su za goste pogađali Dušan Šekularac i Jovan Milićević i Balša Tadić u 26. i 30 minutu.

Mladi Zmajevi su polusezobu završili na 13. mestu na tabeli sa šest osvojenih bodova.

MLAĐI PIONIRI BEZ GREŠKE

U okviru 12. kola Lige mlađih pionira Beograda grupa A, Voždovac je pobedio na gostovanju protv Radničkog u Obrenovcu sa 0:4 (0:3).

Aleksa Petrović je golovima u 10, 31. i 32. minutu ostvario het-trik, a konačan rezultat postavio je Emir Eljmazi u 35. minutu utakmice.

Mlađi pioniri beogradskog kluba su u 13. rundi kod kuće bili bolji od Jedinstva iz Surčina sa 4:1 (1:0).

Vukan Gavarić je u šestom minutu doneo vođstvo za tim sa Dušanovca, izjednačili su gosti preko Alekse Andrića u istom minutu, a preokret domaćinu doneli su dvostruki strelac Aleksa Petrović golovima u 10. ii 12. minutu i Ognjen Janjuš u 18. minutu.

Voždovac je polusezonu završio na trećem mestu sa 27 bodova.