Мрежа на Крову и даље мирује – Реми Змајева и Младости

25/07/2022ВЕСТИ

У трећем колу националног шампионата, фудбалери Вождовца одиграли су нерешено 0:0 против новосадске Младости на свом стадиону.

После три утакмице у новој сезони, Змајеви су поред Војводине једини клуб без примљеног гола.

Тренер београдске екипе задовољан је напретком, али је свестан и да његов тим мора да ради много више на офанзивним задацима.

Свака част и честитке противнику. Већ сам у најави ове утакмице рекао да је Младост екипа која, упркос томе што је дебитант, уме да одигра добру такмичарску утакмицу и то су сада и показали. Велики део меча успели су да умртве нашу игру, што нам није одговарало, али свакако да је на нама да да кроз игру долазимо до више прилика за гол. За разлику од прве две утакмице, сада смо стварали више прилика за гол али је нажалост изостала реализација. Остали смо непоражени, нисмо примили гол већ три утакмице и одатле треба да градимо самопоуздање и стабилност коју показујемо, упркос томе што смо веома млад тим. Кроз овакве игре и континуитет показује се сазревање играча и уз бољу реализацију ово теба да буде модел ком тежимо. Не сумњам да ћемо то и остварити кроз посвећен рад и прави став према игри”, јасан је господин Небојша Јандрић

Одличан старт Змајева, већ у првом нападу Бурмаз је дошао у прилику да шутира на гол, а у 10, 12. и 14 минуту београдски тим имао је и три стопостотне шансе.

Најпре је Ивезић сервирао лопту Дамјановићу који је успео да уклиза и закачи је тик пред голом, али је чувар мреже противника успео да је скине готово са гол линије. Два минута касније имао је Вождовац и корнер који није искористио, а поново је у 14. минуту у шансу дошао Дамјановић који је главом лопту послао поред стативе.

Уследио је мирнији период игре са већим поседом на страни домаће екипе, а Бурмаз је у 36. минуту пропустио још једну сјајну сутуацију за погодак. Нашао се готово сам пред голом млади нападач, који је овог лета стигао у редове Вождовца, али је лопту послао високо на трибину.

Прва јавна опомена за Змајеве стигла је у 38. минуту, Ђуришић је због оштрог старта добио жути картон.

Пред крај регуларног дела првог полувремена, Ћирковић је имао одличан продор кроз средину, покушао је да упосли Пантовића, али је Милојевић брже стигао до лопте. Судија Ђорђевић продужио је за још два минута али се резултат до одласка на паузу није мењао.

Поново је сигурније стартовао Вождовац.  Ђуришић је креирао једну шансу из корнера, а потом је и сјајно одузео лопту на средини и упутио пас у простор, али Бурмаз није успео да затресе мрежу.

Упутио је у 59. минуту Миловић прецизну дугу лопту ка Јапанцу који је пронашао Мијаиловића на ближој стативи, ипак Милојевић још једном сигуран на голу.

Још једна опомена у редовима домаћина, Сентоку је у 62. минуту добио жути картон а три минута касније је и изашао из игре. Поново се тренер Јандрић одлучио са двоструку измену, уместо Арихира на терен је истрчао Милосавевић док је Трифуновић заменио Бурмаза.

У 72. минуту је и Хајдин шутирао и слободњака, прескочила је лопта одбрану противника, али је ипак прошла поред стативе.

До краја меча шансу је добио и Ајдиновић у 79. уместо Ивезића, док је у 87. Новаковић заменио Ђуришића

Судија је меч продужио за још три минута, али се резултат није мењао.