Mladost Lučani-Voždovac 3:1

Zmajevi su se sa još jednog gostovanja vratili bez bodova, treći put u prolećnom delu sezone.

Ovoga puta bodovi su ostali u Lučanima, a Zmajevima se ponovila boljka iz utakmice sa Radnikom iz Surdulice.

Voždovac je sjajno otvorio utakmicu, bio dominantniji tim, držao konce igre u svojim nogama i od samog početka stvarao šanse.

Luković je bio najbliži tome da postigne pogodak, i on je prvi uputio udarac sa daljine u 8. minutu utakmice, ali nažalost šut je bio neprecizan.

Nakon samo sedam minuta, Luković je mogao da sjajnim šutem iz slobodnog udarca sa oko 30 metara dovede Zmajeve u prednost, ali njegov šut je prošao tik pored desne stative golmana Mladosti.

Koliko je igra Zmajeva bila poletnija u tom momentu svedoči i podatak da su domaći već u prvih pola sata igre imali dva žuta kartona i to nakon oštrih startova igrača Mladosti nad Arsićem i kapitenom Pavlovićem.

Voždovac je uspeo da materijalizuje prednost u igri, i to u 31. minutu preko igrača koji je do tada najviše pretio lučancima, Andrije Lukovića.

Na sjajnu asistenciju Dragoljuba Srnića i ostavljenu povratnu loptu, Luković reaguje i šutira iz prve, a lopta završava u mreži domaćeg tima za prednost Voždovca od 1:0.

Ali od tada glavnu reč preuzimaju fudbaleri domaćeg tima.

Gol koji su postigli Zmajevi pokrenuo je fudbalere Mladosti, koji su krenuli po izjednačenje, a stigli i čak do prednosti u toku prvog poluvremena.

Najpre je Bojović u 40. minutu zatresao mrežu golmana Ilića glavom, kada je nakon centaršuta izborio sebi priliku za udarac, koji je završio tačno tamo gde je i trebalo igračima Mladosti. U mreži.

Samo nekoliko minuta nakon toga, u 45. minutu Pavlović probija po desnoj strani i centrira, a na drugoj stativi priliku je spremno dočekao Radivojević i doveo svoj tim u prednost od 2:1 pre odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu Zmajevi su pokušali da prikažu bolju igru, ali nasrećnim slučajem iz 58. minuta kada je Ćirković u svom kaznenom prostoru slučajno igrao rukom, a glavni sudija to okarakterisao kao penal, bili su onemogućeni.

Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Pejović, koji je tako već pola sata pre kraja utakmice postavio tačan rezultat.

Mladost – Voždovac 3:1.

U narednom kolu nakon reprezentativne pauze Voždovac dočekuje ekipu Zemuna.