Млади Змајеви храбро окончали сезону

27/05/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца гостовали су екипи Партизана у оквиру 37. кола Супер лиге Србије, а утакмица је завршена резултатом 2:1 (2:0).

Домаћи су дошли до вођства у 25. минуту преко Фусенија Дијабатеа, а десет минута касније Квинси Мениг је дуплирао предност црно-белих.

Гол за госте дело је Данила Теодоровића, који се одлично снашао у 79. минуту, одреаговао на асистенцију 18-годишњег Матије Митровића и поставио коначан резултат.

Тренер у стручном штабу клуба из Заплањске, господин Марко Савић, изнео је своје утиске после утакмице.

„Одиграли смо као да смо већ на одмору, посебно прво полувреме. Такав приступ је недопустив, поготову против једног од два највећа клуба у земљи и то је нешто на чему ћемо радити“, рекао је тренер Змајева.

Перспективни стручњак осврнуо се на велики број бонус играча у свом тиму и укратко прокоментарисао управо завршену сезону.

„Играче не делимо на младе и старе, то су фудбалери који наступају у Супер лиги Србије. Иза нас је успешна сезона, задовољни смо постигнутим, како резултатски тако и како смо изгледали на терену. Има и ствари које могу да буду још боље и на томе ћемо радити у наредном периоду“, поручио је господин Савић

Био је ово уједно и последњи меч за тим са Душановца, који је такмичарску годину завршио на седмом месту у домаћем шампионату.

Утакмица је почела по изузетно кишном времену, али без обзира на то играчи оба тима од старта су се трудили да прикажу течну игру.

Првих пет минута домаћи су имали теренску иницијативу, али су дефанзивци Вождовца лако излазили на крај са свим нападима.

Након тога уследио је период боље игре Змајева који су преузели контролу над дешавањима на терену.

Све више су претили гостујући играчи, у 15. минуту Ивезић је имао добру идеју да упосли Лазаревића који је утрчавао са десног крила, али је капитен тима са Душановца послао мало јачи пас него што је било потребно.

Узвратили су црно-бели пет минута касније продором по левој страни, међутим, одбрана Змајева лако је зауставила тај покушај.

У 25. минуту Партизан је дошао до вођства преко Фусенија Дијабатеа, који је након лепог соло продора по десној страни, упутио добар ударац са ивице казненог проостора и погодио мрежу Вождовца.

Три минута касније голман Крунић је маестрално интервенисао и зауставио добар шут домаћих.

Изабраници Николе Пуаче кренули су да атакују ка голу противника не би ли дошли до брзог изједначења, што су домаћи искористили у 35. минуту када су дуплирани предност.

После продора по левом боку лопта је дошла до Квинсија Менига који је са пенала послао неодбрањив ударац ка голу тима из Заплањске.

Четири минута касније поново се добро показао чувар мреже Крунић.

У 43. минуту статива је била савезник Вожда након шута Рикарда.

Пред сам одлазак на паузу гости су извели најбољу акцију након што је Нешковић лепо прошао по левом боку одакле је упутио добар центаршут, али је мало недостајало да Бурмаз стигне до те лопте.

Убрзо након тога играчи су отишли на петнаестоминутни одмор.

У наставку су прву прилику имали црно-бели, када је Крунић поново демонстрирао голманско умеће.

Ивезић је у 50. минуту опробао ударац из даљине, међутим, није био прецизан.

Стратег Змајева у 54. минуту извршио је двоструку промену када је уместо Стоисављевића и Јочића на терен послао Вујановића и Матића.

Два минута касније Зечевић се истакао добром интервенцијом.

Расположени Нешковић изнудио је први корнер за госте у 58. минуту.

Истом мером узвратио је и млади Лазаревић, али није било промене резултата.

У наредном нападу домаћих непремостива препрека био је вечерас одлични Крунић

Нова промена у тиму са Душановца виђена је у 61. минуту када је уместо Лазаревића ушао Теодоровић

Два минута после тога пожутео је Дамјановић.

Пет минута касније Вујановић је по десној страни предриблао неколико чувара, затим је сјајним додавањем пронашао на левој страни Нешковића, овај одиграо дупли-пас са Ђуричићем, који је покушао да убаци лопту на петерац, међутим, та намера је изблокиран.

Након тога је Бурмаз изашао уместо Митровића.

У том периоду Вождовац је имао теренску иницијативу и све више је атаковао ка голу Партизана

У 75. минуту уследио је опасан напад који је клизећим стартом зауставио Зечевић.

Одлична игра Змајева исплатила се у 79. минуту када је Данило Теодоровић прецизним ударцем искоса с леве стране смањио заостатак свог тима.

Минут након тога гости су могли до изједначења, али је солидан шут Матића зауставио голман црно-белих.

Охрабрени постигнутим голом играчи Вождовца су до краја сусрета наставили са нападима, а нову прилику имао је Нешковић у 89. минуту када је искоса с леве стране шутирао за мало поред гола Партизана.

У судијској надокнади играло се још три минута, али није било промене резултата.