Младе наде Змајева пред шампионским слављем

09/06/2023ВЕСТИ

Млађе категорије фудбалског клуба Вождовац биле су активне претходне недеље одигравши своје утакмице, а лидерске позиције задржали су млађи омладинци, кадети и петлићи.

Омладинци у пријатељској утакмици на свом терену поражени од Партизана резултатом 1:2.

Стрелац јединог гола за домаћу екипу био је дефанзивац Милутиновић у 78. минуту утакмице. Стартна постава Змајева била је Пјановић, Драгићевић, Димески, Павловић, Филиповић, Јорговановић, Добрашиновић, Сте. Луковић, Јеленић, Стр. Луковић, Веселиновић, шансу са клупе чекали су Планић, Топличевић, Милутиновић, Лазић, Василов, Ковачевић, Мандић, Чакован, Конјаев, Недовић, Кецојевић, Карановић, Видић, Л. Николић, Митровић, А. Николић и Глушица.

Млађи омладинци клуба из Заплањске славили су на терену иза југа Маракане против Графичара резултатом 1:2 (1:1), у оквиру 24. кола Лиге млађих омладинаца Београда – група А.

Тренер Милош Тривић на терен је послао стартну поставу од играча Раконић, Пузовић , Андрић, Кецојевић, Конјаев, Петровић, Николић, Станишић, Дошен, Мандић, Божовић, на клупи су били Стошић и Благојевић

Змајеви су тако остали први на табели са 46 бодова, а у следећем колу планирано је да у суботу дочекају вршњаке новобеоградског Радничког, али још увек није потврђен термин одигравања те утакмице.

КАДЕТИ БЕЗ ГРЕШКЕ

Кадети су наставили са одличним партијама и на гостујућем терену су славили против Синђелића резултатом 0:2 (0:1), у оквиру 24. кола Прве београдске лиге кадета.

Змајеви су дошли до тријумфа головима Марка Карановића у 36. и Милоша Бакића у 77. минуту утакмице.

Вождовац је наступио у саставу Плавић, Василић, Филиповић, Ковачевић, Вуловић, Милутиновић, Николић, Карановић, Добрашиновић, Видић, Бакић, са клупе су шансу добили Стојановић, Маринковић, Костић, Кузмановић, Веселиновић, Пантић и Митровић.

Изабраници Николе Павловића лидери су шампионата са 54 освојена бода, а у петак ће на терену ФСБ на Ади Циганлији од 11 часова дочекати ФК 011.

Млађи кадети су победили на гостовању Синђелићу резултатом 1:2 (1:0).

Домаћи су дошли до вођства преко Илије Пешића у 11. минуту, да би головима Јакше Секулића у 48. и Андреја Зукорлића у 55. минуту Змајеви дошли до победе.

У победничком тиму наступили су Стојановић, Мијић, Цветковић, Секуловић, Косановић, Мићић, Зукорлић, Ђукановић, Момчиловић, Чарапић, Кузмановић, на клупи су били Срдић, Хаџић, Милић, Максимовић, Гамбарјан и Фрлог.

Након 28. кола Лиге млађих кадета Београда – група А селекција коју предводи Иван Јоргачевић заузима девето место на табели са 34 бода, а у оквиру наредне рунде у суботу од 10.30 часова дочекаће ФК Оле на терену ФК 011.

ПОБЕДА ПИОНИРА У ДУПЛОМ КОЛУ

У оквиру 25. кола Прве лиге пионира Београда екипа Вождовца савладала је екипу ФК 011, резултатом 3:1 (2:0) у утакмици која је одиграна у петак.

Вођство Змајевима донео је Вучак Милош голом у 25. минуту, да би Станковић Андреј у 34. минуту дуплирао предност. Ђурђевић Лука је постигао утешни погодак за госте у 38. минуту, а истог минута је Станковић Андреј је својим другим голом поставио коначан резултат.

Од почетка меча на терену су били Словић, Ковачевић, Огњеновић, Пејовић, Вучак, Шмигић, Недовић, Станковић, Стојадинов Младеновски, Роцанов, а играли су још Митровић, Васиљевић, Благојевић и Секулић.

Пионири Вождовца одиграли су у среду утакмицу последњег 26. кола првенства када су били убедљиви против Колубаре резултатом 0:5 (0:2).

Голове за београдски тим постигли су Шмигић Петар у другом, Поповић Немања у 17, Станковић Андреј у 21, Огњеновић Душан у 23. и Стојадинов Андрија у 30 минуту.

За екипу са Душановца од старта су играли Словић, Огњеновић, Вучак, Шмигић, Станковић, Воденичар, Поповић, Стојадинов, Младеновски, Роцанов и Зарић, са клупе су заиграли Перић, Пејовић и Секулић.

Пулени Горана Ковачевића сезону су завршили на осмој позицији са 34 бода.

На терену су били и млађи пионири који су претрпели пораз на гостовању од Радничког на Новом Београду резултатом 4:0 (3:0).

Ратковић Михајло је довео домаћина у вођство у петом минуту, Поџић Александар био је прецизан у 27, Крстић Павле у 28, да би Поџић у 34. минуту поставио коначан резултат.

Стартна постава гостију из Браће Јерковић била је Милојковић, Живковић, Аћимовић, Радојичић, Ралић, Ђурић, Николић, Васиљевић, Вучићевић, Гушавац и Петрушевић, на клупи су били Вељовић, Лончар, Јањуш, Јосифовић, Куљача и Гаварић.

Играчи тренера Момира Милете налазе се на трећој позицији у Првој лиги млађих пионира Београда – група Б са 18 бодова.

ПЕТЛИЋИ ПРВИ

Петлићи Вождовца су као гости савладали ГСП Полет Дорћол резултатом 2:5 (2:3).

Петровић Огњен је у другом минуту донео вођство Змајевима, изједначио је Михаиловић Павле у 13, да би Гаварић Вукан вратио предност гостима у 16, да би минут касније Недовић Балша био прецизан. Домаћи су аутоголом Милосављевић Марка смањили заостатак у 35. минуту. Петровић Алекса је са два гола у 35. и 36. минуту потврдио победу Змајева.

Тренер Мишко Михајлов од старта је на терен послао Милосављевића, Јањуша, Јосифовића, Петровића, Недовића, Марковића, Матића, Петровића, Гаварића, на клупи су били Бирчанин, Путинчанин, Ђурашиновић и Симоновић.

Млади Змајеви су лидери Прве лиге петлића Београда – група Б са 20 бодова на свом конту.