Минималан пораз Змајева у Хумској

05/04/2023ВЕСТИ
Фудбалери Вождовца изгубили су на гостовању против Партизана резултатом 1:0 (1:0) у оквиру 29. кола Супер лиге Србије.

Гол одлуке постигао је Рикардо Гомеш у петом минуту утакмице, а упркос томе до краја меча одличним интервенцијама истакао се голман гостију Андрија Катић.

Шеф струке клуба из Заплањске, господин Никола Пуача, изнео је своје утиске после меча.

„Без обзира на крајњи исход, утисак свих нас у стручном штабу је позитиван, из разлога што смо у доста неких ситуација успели да изгледамо онако како желимо. Недостајало је да будемо мало конкретнији у завршној трећини, да тако дођемо до више прилика за погодак и то је сигурно нешто на чему ћемо радити. Ипак, наспрам себе смо имали озбиљног противника, који у својим редовима има веома квалитетне играче, репрезентативаце и овај дуел са њима искористићемо за додатни развој наших играча“, почео је стратег Змајева и наставио.

„У односу на утакмицу од јесенас имали смо неколико нових играча у тиму, треба бити стрпљив са њима, али задовољство је што они показују прогрес у свом развоју. Уколико наставимо да радимо као у претходних неколико месеци верујем да ћемо бити још бољи.“

Млади голман клуба са Душановца, Андрија Катић, забележио је неколико одличних одбрана данас.

„Не бих никога појединачно издвајао. Андрија је данас био на висини задатка, како дефанзивно, тако и офанзивно. Свестан је да има сегмената на којима треба да настави да ради како би био још бољи. Било је још неколико играча који су одиграли свој најбољи меч током овог пролећног дела сезоне. Потребан нам је континуитет, да наставимо у оваквом ритму и оптимиста сам што се тиче целокупне ситуације“, закључио је господин Пуача

Домаћи су имали теренску иницијативу на почетку утакмице, коју су материјализовали у петом минуту када је Рикардо Гомеш ударцем са ивице казненог простора матирао младог чувара мреже гостију за вођство Партизана.

Рано примљен гол мотивисао је изабранике Николе Пуаче да у наставку заиграју још борбеније, што су демонстрирали у наставку када су пожртвованим стартовима заустављали противничке нападе.

Из сигурне дефанзиве произашла је добра офанзивна транзиција Вождовца коју је у 18. минуту шутем окончао Пантовић, али је његов покушај изблокиран.

Минут након тога Јовић је упутио шут ка голу Змајева, међутим, Катић је сјајно интервенисао.

Уследио је соло-продор младог Лазаревића по десном боку у 21. минуту утакмице, када је мало фалило да упосли колегу из напада Теодоровића.

Пет минута касније Матић је мирно изнео лопту са своје половине игралишта, предриблао неколико противничких играча, покушао луцидним лоб додавањем да пронађе Пантовића који је на крилу утрчавао из другог плана, ипак противнички дефанзивци осујетили су ту идеју.

У 36. минуту Ђорђевић је одличним читањем игре у одсутном тренутку спречио додавање ка противничком нападачу.

Уследио је период теренске иницијативе гостујућих играча, али није било промене резултата.

По доласку са петнаестоминутне паузе Катић је феноменалном интервенцијом одбранио добар шут Натха и тако показао зашто је један од најбољих младих голмана у држави.

У 53. минуту Мијаловић је пронашао у нападу Теодоровића, који се ослободио свог чувара, упутио добар шут из окрета, лопта је завршила на стативи, а огласила се и судијска пиштаљка због офсајда младог шпица.

Била је то назнака делића талента који поседује екипа са Душановца.

Све чешће су јуришали ка голу Партизана гостујући играчи, што је умало искористио Мениг у 59. минуту, али је Ђорђевић поново маестрално интервенсао.

У истом минуту је први жути картон зарадио Дамјановић, а у следећем је јавно опоменут и Мијаиловић.

Пантовић је у 63. минуту добро прошао по левој страни, дошао у позицију одакле може да угрози гол ривала, шутирао је снажно искоса, ипак, није било промене резутата.

Узвратили су домаћи већ у наредном нападу, Натхо је опробао ударац који је сјајно зауставио Катић.

Стратег Змајева извршио је двоструку промену у 64. минуту, Кадрић и Стоисављевић су заменили Теодоровића и Лазаревића.

Десет минута касније агилни Мијаиловић у неколико наврата је центрирао са десног бока, ипак, није успео да пронађе неког од својих саиграча.

То је у 76. минуту успео Матић чији центаршут је искористио Кадрић да упути ударац главом, али за мало је био непрецизан.

Статива је била савезник дефанзиваца Вождовца у 80. минуту, када је Рикардо шутирао из непосредне близине.

Два минута после тога чувар мреже гостију феноменално је интервенисао и одбранио нови добар покушај јединог стрелца на мечу.

Нова измена у табору клуба из Заплањске извршена је у 84. минуту када је Матија Митровић ушао у игру уместо Јочића и тако уписао први званичан наступ за клуб са Душановца.

Пуне руке посла на овом сусрету имао је Катић, те је у 86. минуту поново бриљирао на гол линији и зауставио још један опасан шут домаћих.

У последњем минуту утакмице Мијаиловић је извео слободан ударац са десног бока, после ког није било већег узбуђења пред голом Партизана.

Фантастичну партију на овом дуелу голман Вождовца крунисао је у судијској надокнади када је у ситуацији један на један одличним постављањем спречио Јовића да повећа предност.

На крају је славио домаћин минималним резултатом.