Минималан пораз Вожда у Лучанима

04/05/2021ВЕСТИ

После две важне победе, против Чукаричког код куће и Пазара у гостима, фудбалери Вождовца доживели су пораз резултатом 1:0 на гостовању Младости у Лучанима.

Напет меч свих 90 минута. Младост је голом у надокнади првог полувремена дошао до вођства и поставио, испоставиће се, коначан резултат меча. Имали су Змајеви своје шансе, погодио је Хајдин и пречку, али је мрежа домаћина ипак мировала.

Шеф струке тима из Београда није био задовољан како је његов тим изгледао у првом делу игре.

Одлична утакмица, гледаоци крај малих екрана су имали прилику да гледају добар фудбал. Моји момци су препустили прво полувреме екипи Младости, дали су нам гол из прекида иако смо били свесни да су ту веома опасни. У другом полувремену смо играли онако како смо желели, имали смо две изванредне пансе. Штета што мој тим није награђен за игру коју је приказао у другом полувремену, али нећемо се превише освртати на то. Окрећемо се наредној утакмици, следи нам дуел са Напретком и сву снагу усмеравамо ка томе”, рекао је господин Роган по завршетку меча на Градском стадиону у Лучанима.

Из минута у минут:

1’ Лопту је са центра извео Аврић.

5’ Полуконтра домаћина и висока лопта Јовановића у петерцу. Голман Прековић одличан у скоку, отклања опасност.

8’ Траје притисак Младости, покушао је Јешић али Пуртић блокира његов шут. Изводе домаћи корнер на прву стативу, лопту избија Дукић.

13’ Још једна одлична интервенција Прековића. Користи тим из Лучана играча мање у редовима Змајева, Аврић је ван игре због повреде рамена. Висока лопта коју је најпре Гајић ударио главом, а потом брани чувар мреже Вождовца.

16’ Неће моћи млади Аврић да настави меч, уместо њега на позицију нападача улази Драган Стоисављевић.

18’ Прва јавна опомена, жути картон због приговора добио је Стефан Хајдин.

31’ Сјајна акција Змајева, Милосављевић је одузео лопту на средини терена и повео је све до последње трећине терена. Прецизан пас до Стоисављевића на десној страни, шутирао је млади нападач са ивице шеснаестерца али брани голман Миловић.

32’ Каква интервенција Хајдина! Гужва у петерцу, шут ривала на супротну стативу. Не успева да одбрани Прековић, али Хајдин скида лопту са гол линије.

35’ После одличне интервенције у одбрани, одличан Хајдин и у нападу. Пренео је лопту по левој страни и упутио снажан шут са дистанце. Ипак, сигуран голман Миловић.

45+1’ Домаћин у надокнади првог полувремена долази до вођства 1:0. Гол је постигао Шатара главом, после слободног ударца.

46’ Змајеви други део игре стартују са једном изменом, Дукића је на терену заменио Алекса Јанковић.

51Богдановић одличан у одбрани, одузео је лопту противнику а потом је преноси дуж целе десне стране и проналази Стоисављевића пред голом Младости. Ипак, одбрана домаћина не дозвољава да озбиљније угрози гол.

54’ Капитен Гајић у два наврата неприкосновен у задњој линији. Најпре је пресекао директан шут ка голу, а већ у наредном нападу Лучана блокирао је лопту главом у петерцу.

58’ Корнер за Змајеве, извео је Нишић до Станисављевића који је упутио високу лопту ка голу противника. Избијена лопта, Милосављевић долази до ње, шутира са дистанце за нови корнер. Ипак, мирује мрежа домаћих.

63’ Трећа измена у тиму Вождовца, из игре излази Станисављевић, улази Милош Стојчев.

69’ Дуга лопта Стојчева са средине терена ка десном корнеру. Прихвата је Милојевић и упућује високу лопту пред голом противника. На месту Стоисављевић, али голман Миловић скаче високо и избија лопту.

79’ Четврта промена у тиму Вождовца уместо Стоисављевића, на терен ће Цветићанин.

82’ Жути картон за Ивана Милосављевића.

87’ Каква шанса! Подигао је Милосављевић лопту на метар од противничког гола. Шутнуо је Хајдин у скоку, али пречка спашава домаћина.

90’ Судија показује да ће се играти још четири минута надокнаде.