Малерозни Змајеви враћају се без плена са неугодног гостовања

28/02/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца и Радника састали су се данас у Сурдулици, у оквиру 24. кола Супер лиге Србије, славио је домаћин резултатом 2:0 (0:0).

Сурдуличани су до победе дошли головима двоструког стрелца Тараса Бондаренка који је био прецизан у 68. и 77. минуту утакмице. Београдски клуб је од 63. минута играо са играчем мање пошто је искључење зарадио Борисав Бурмаз, а у финишу утакмице гости су имали два играча мање после повреде Предрага Медића и немогућности његове замене.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Никола Пуача, изнео је своје утиске после меча.

„Преломни тренутак био је када је показан црвени картон, до тада смо гледали садржајну утакмицу на обе стране, касније нам није било лако са играчем мање, а при крају и без два играча мање. Честитам Раднику на победи на данашњој утакмици“, закључио је господин Пуача.

Домаћи играчи су од старта ушли агресивније у меч, имали су теренску иницијативу, што је принудило играче Вождовца да шансу траже преко контранапада.

Комбиновали су по левом боку  Медић и Даничић који је у четвртом минуту изнудио први корнер за свој тим. Мијаиловић је извео ударац из угла, упутио оштар центаршут у петерац Радника, али нико од саиграча није успео да скрене лопту у мрежу.

Наставили су Сурдуличани да притискају, а после 10. минута играчи клуба из Браће Јерковић успели су да задрже нешто дуже лопту у свом поседу, мада је стање терена умногоме одмагало да Змајеви прикажу своју препознатљиву игру.

Велику прилику имао је Радник у 18. минуту, али је дебитант Јоковић правовременим клизећим стартом успео да изблокира покушај центарфора домећег тима.

Три минута касније голман Крунић маестрално је реаговао и одбранио Макарићев ударац главом после прекида.

Најбољу прилику у првом полувремену играчи Вождовца имали су у 25. минуту када су изградили најлепшу акцију. Лопта је дошла до Мијаиловића на десном боку, он је упутио оштар центаршут на петерац, његову намеру су препознали одбрамбени играчи Радника, ипак, лопта се одбила до усамљеног Вујановића који из непосредне близине није успео најбоље да је захвати и чувар мреже домаћих лако је укротио његов покушај.

У наставку до одласка на одмор борба се углавном водила на средини терена и није било већих прилика.

Три минута по повратку са паузе први жути картон зарадио је Медић.

За разлику од првог дела игре када су домаћи имали контролу над дешавањима на терену, у другом су гости ушли доста ангажованије и имали су теренску иницијативу, која се умало исплатила у 55. минуту.

Вујановић је на десној страни добро прихватио једну дугу лопту, одложио повратну за Мијаиловића, који је снажно шутирао, међутим, чувар мреже домаћих је крајним напором успео да заустави тај покушај.

Стратег Змајева у 59. минуту извршио је двострукупромену, Теодоровића је заменио Бурмаз, а Јочића Нешковић.

Недуго по уласку у игру снажни нападач је зарадио јавну опомену. Судија Радаковић најпре је играчу београдског клуба показао жути картон, али је на интервенцију из ВАР собе поништио ту одлуку и показао директан црвени картон центарфору гостију.

Радник у 68. минуту користи играча више и преко Тараса Бондаренка долази до вођства.

Такав развој ситуације натерао је шефа струке Змајева да четири минута касније начини нове промене у свом тиму, Зечевић и Кадрић су ушли у игру уместо Новевског и Вујановића.

Млади дефанзивац је у 75. минуту успешно изблокирао центаршут крилног фудбалера по десној страни. Међутим, после ударца из угла, Бондаренко се поново најбоље снашао у петерцу и по други пут савладао голмана Крунића.

Са играчем мање гости нису успевали да дођу до повољне ситуације да угрозе гол ривала, а шеф струке је у 82. минуту извршио последњу измену и на терен је послао Никића уместо Даничића.

Неколико минута касније десио се нови пех за Змајеве, Медић је због повреде морао да напусти игру и Вождовац је до краја сусрета играо са два играча мање.

У трећем минуту зауставног времена пожутео је и дефанзивац београдског клуба Ђорђевић, а резултат се није мењао до последњег судијског звиждука.