Лопта није хтела у гол! Нерешено на Крову!

02/04/2021ВЕСТИ

После веома важне победе над Радничким у Нишу, екипа Вождовца одиграла је нерешено 0:0 са шабачком Мачвом.

Змајеви су одиграли на веома високом нивоу свих 90 минута, стварали су прегршт шанси, погађали стативе… Лопта просто није хтела да уђе у гол!

Шеф стручног штаба Вождовца истакао је да су неискоришћене шансе на почетку утакмице узрок нерешеног резултата.

Голман гостујућег тима је данас био изузетно расположен, одбранио је све наше шутеве. С друге стране, ми смо морали много конкретније да уђемо у меч и да боље искористимо све шансе које смо стварали. Да смо дали макар један гол на почетку, ова утакмица би отишла у потпуно другачијем смеру. Имали смо преко 10 стопостотних шанси, али нисмо користили своје прилике и дали смо противнику ветар у леђа да игра све чвршће и на крају узме бод”, закључио је господин Дамјановић.

Из минута у минут:

1’ Први напад и прва добра акција и шут на гол који је упутио Стојчев. Ипак, хвата лопту голман Гордић.

7’ Прва опомена, жути картон добио је Стефан Пуртић.

10’ Слободан ударац за Змајеве извео је Арсић, Гајић намешта лопту за Хајдина који је погодио Гордића право у главу.

14’ Прва опасност по гол домаће екипе, брза контра Мачве и одлична реакција Гајића и Ивезића.

20’ Не престају Змајеви са пресингом, одлична акција и шут Стоисављевића из угла по земљи.

26’ Брзи напад Ортиза, али одлична реакција Миловића који је уклизао и узео лопту без контакта.

36’ Одличан слободан ударац извео је Арсић, снажан шут под пречку, ипак брани Гордић.

41’ Контра Змајева и одлична лопта Станисављевића за Пуртића који шутира преко гола.

Нерешен резултат на полувремену – 0:0.

46’ Вождовац ће друго полувреме играти са две измене у саставу – Ласицкас је ушао уместо Ивезића, док је Јанковић заменио Стојчева.

55’ Још једна опомена, жути картон за Милоша Миловића.

57’ Велика опасност по гол Вождовца, ипак Крунић одлично реагује и остаје несавладан.

59’ Маестрална акција Вождовца, подигао је Ласицкас лопту у шеснаестерац, Хајдин је ударио главом али преко гола.

73’ Нова измена, Милосављевић улази у игру уместо Станисављевића.

78’ Деби младог Филипа Аврића! У игру је ушао уместо Пуртића.

87’ Каква шанса! Распалио је Арсић снажно са 30 метара, али лопта погађа стативу.

89’ Змајеви не престају да нападају, али лопта просто меће у гол! Одлична комбинација МилосављевићЛасицкас, покушао је Литванац али лопта иде поред гола.

91’ Лопта просто неће у гол! Још једном су Змајеви имали одличну акцију, Арсић поново погађа стативу.