Лавови у финишу до целог плена против Змајева

14/05/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца састали су се са екипом ТСЦ-a у оквиру 35. кола Супер лиге Србије. Утакмица у Бачкој Тополи завршена је у корист домаћина резултатом 2:0 (0:0).

У веома садржајној фудбалској представи два тима, ТСЦ је дошао до вођства у 73. минуту преко Петра Раткова, а предност је дуплирао Лука Илић поготком у 85. минуту.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Никола Пуача, похвалио је услове за игру на стадиону у Бачкој Тополи.

„Одиграли смо утакмицу у феноменалном амбијенту. Без обзира што то сви тренери понављају, мислим да треба наставити, јер овакво нешто је потребно српском фудбалу“, истакао је тренер београдског клуба.

Стратег Вождовца дотакао се и игре свог тима.

„Сама утакмица била је веома квалитетна, динамична, садржајна, отворена уз тактичко надмудривање. Две трећине времена смо личили на себе и играли онако како желимо. Створили смо шансе из којих смо могли да дођемо до заслуженог поготка“, рекао је шеф струке екипе са Душановца и наставио:

„Недостајала нам је константност да до последњег минута играмо на начин на који желимо, јер дефинитивно је да смо у другом полувремену имали одређених периода којима нисмо задовољни и на чему ћемо радити. Ово нам је трећа међусобна утакмица, утисак је да смо направили одређене помаке, то је позитивна ствар и подстрек за све што је испред нас“.

Тренер Змајева честитао је ривалу на тријумфу.

„Екипа ТСЦ-а је заслужено победила у овом мечу, пресудио је њихов квалитет, као и организација и идеја. Честитам колеги Жарку, целом стручном штабу, свима у клубу на победи и желим им све најбоље“, поручио је господин Пуача

Одлично су почели меч играчи тима из Браће Јерковић, већ у првој акцији су одличним пресингом дошли до лопте на противничкој половини.

Нешковић се дриблинзима ослободио чувара, ушао у казнени простор одакле је искоса с леве стране шутирао, али је његов покушај био изблокиран.

Исти играч је у трећем минуту изнудио корнер, после ког је није било промене резултата.

Два минута касније одличним клизећим стартом Дамјановић је пресекао веома опасно додавање играча ТСЦ-а и тако отклонио опасност испред свог шеснаестерца.

У следећем нападу уследила је изузетно лепа акција Змајева у којој је учествовао велики број играча, а окончао је Ђорђевић веома добрим ударцем из даљине.

Ипак, голман домаћих је крајним напором зауставио тај покушај.

У наредних десет минута распламсала се игра на средини терена.

Прву следећу прилику имали су домаћи, али је Дамјановић у два наврата маестрално реаговао и избио лопту са гол линије.

У 23. минуту добром интервенцијом истакао се и млади Зечевић, када је зауставио продор домаћих по десној страни.

Пет минута касније комплетна одбрана београдске екипе била је на висини задатка и зауставила опасан напад домаћина.

Одмах након тога узвратио је Пантовић карактеристичним соло продором по левој страни.

Вештим дриблинзима ослободио се чувара и упутио веома добар ударац ка голу домаћих, али је за мало био непрецизан.

У 32. минуту Ђорђевић је успео да омете противничког играча у изгледно ситуацији.

Веома квалитетну игру демонстрирали су играчи оба тима, висок темпо од почетка сусрета, а у жару борбе било је и мало чарки на терену.

Због тога су у 41. минуту жутим картоном опоменути Бурмаз и Јочић.

Главни арбитар први део игре је продужио за пет минута, а у последњем нападу виђена је најбоља шанса у дотадашњем току меча.

Ђуричић је одлично извео слободан ударац са левог бока, пронашао Ивезића, који је са петерца упутио сјајан ударац главом, међутим, голман домаћих је крајним напором успео да сачува своју мрежу нетакнутом.

У наставку је настављено са веома интензивном игром.

Шеф струке екипе са Душановца прву промену начинио је у 54. минуту када је уместо Лазаревића у игру ушао Вујановић.

У следећем нападу је прву прилику у наставку за Змајеве изборио расположени Пантовић, који је искоса са леве стране упутио солидан шут ка голу ТСЦ-а.

У 58. минуту одлично је интервенисао голман Катић када је зауставио добар ударац са десне стране.

Млади голман је три минута касније зарадио жути картон.

Двострука промена у тиму гостију извршена је у 66. минуту када су уместо Ивезића и Бурмаза на терен ушли Јочић и Теодоровић.

Минут после тога Нешковић је опробао ударац, али није било промене резултата.

Талентовани Зечевић је у 69. минуту добро изблокирао покушај домаћег играча.

Јавну опомену зарадио је Теодоровић у 72. минуту.

Минут касније ТСЦ је дошао до вођства преко Петра Раткова, који је на центаршут Саше Јовановића са десне стране главом матирао голмана Вождовца.

Нова промена у табору гостију извршена је у 79. минуту када је уместо Ђорђевића шансу са клупе добио Мијаиловић.

До 85. минута у неколико наврата су гостујући дефанзивци спретно реаговали, а онда је Лука Илић дуплирао предност домаћина.

Утакмица је продужена за три минута, али није било промене резултата.