КРОВ ЈЕ НЕОСВОЈИВА ТВРЂАВА! ВОЖДОВАЦ-ПАРТИЗАН 1:0

Вождовац – Партизан 1:0 (0:0)

Београд – Стадион: на крову ТЦ Стадион. Гледалаца: 1.000. Судија: Момчило Марковић (Београд). Помоћници: Милован Ристић (Београд) и Драган Богићевић (Београд). Жути картони: Пуртић (Вождовац), Павловић, Здјелар (Партизан). Стрелац: 1:0 Драгољуб Срнић у 60. минуту.

ВОЖДОВАЦ: Илић, Арсић, Трујић (од 95. Машовић), Ступаревић, Микић, Луковић, Павловић, Јовановић, Ћирковић, Срнић (од 74. Пуртић), Матовић. Тренер: Драган Аничић.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Остојић, Павловић, Шеховић, Здјелар, Шћекић (од 78. Георгијевић), Закарић, Косовић (од 62. Пантић), Николић, Гомеш. Тренер: Зоран Мирковић.

И у трећој утакмици на свом терену у новој полусезони Змајеви остају непоражени, а овога пута пао је Партизан. Вождовац је победио резултатом 1:0, а гол вредан велике победе и три бода постигао је агилни Драгољуб Срнић у 59. минуту.

И поред измењеног састава који је Драган Аничић био принуђен да пошаље на терен услед картона и повреда (Сикимић, Михајлов. Бошњак, Нишић, Зличић), Змајеви су показали одличну игру и успели да надиграју градског ривала за велика три бода у трци за плеј оф.

Од самог почетка утакмице Вождовац је диктирао темпо игре и први припретио, и то највише преко Андрије Луковића, који је на овој утакмици играо на најистуренијој позицији.

Први пут припретио је Луковић у 9. минуту непрецизним шутем из даљине, а затим и у 12. минуту пропустио колосалну шансу.

Арсић је сјајно спојио са голом нападача Змајева, а Луковић у ситуацији 1 на 1 са голманом Кљајићем није успео да доведе свој тим у предност.

Спорадично су се ређале шансе Змајева у које се долазило стрпљивом игром и чекањем шансе да се угрози гол црно-белих, али у тада су и играчи Партизана припретили први пут озбиљније на утакмици.

Након изведеног корнера са десне стране у 39. минуту, највиши у скоку у казненом простору Вождовца био је млади штопер Страхиња Павловић, али његов ударац главом завршио је поред стативе.

Недуго након тога још једном су црно-бели покушали да припрете ударцем главом, овога пута Рикардо Гомеш је био тај који је упутио ударац након центаршута Мирослава Вулићевића, али голман Илић био је на висини задатке, као и током целе утакмице.

Пред крај првог полувремена Трујић је покушао шутем из даљине, али та лопта није завршила у голу.

Друго полувреме донело је наставак иницијативе Змајева и Трујићев шут већ у 46. минуту.

Сјајна и стрпљива игра Змајева награђена је у 59. минуту када је тренутак непажње штопера Бојана Остојића искористио Драгољуб Срнић, одузео му лопту на око 20 метара од гола, стуштио се ка голману Кљајићу са лоптом у ногама и у маниру  прекаљеног центарфора сместио лопту у даљи угао голмана и једино што му је остало то је било да прослави погодак са својим саиграчима и навијачима Вождовца.

Змајеви од тог тренутка играју опрезније, али не и дефанзивније колико би се очекивало. Иницијативу која се наставила, Андрија Луковић могао је да крунише још једним поготком, али нападач Змајева није имао среће.

Након његовог шута лопта се одбила о стативу, а резултат је до краја остао непромењен и сва три бода на Крову Стадиона Шопинг центра.

У следећој утакмици екипа Вождовца гостоваће Младости из Лучана, а након тога следи двонедељна репрезентативна пауза.