KROV JE NEOSVOJIVA TVRĐAVA! VOŽDOVAC-PARTIZAN 1:0

Voždovac – Partizan 1:0 (0:0)

Beograd – Stadion: na krovu TC Stadion. Gledalaca: 1.000. Sudija: Momčilo Marković (Beograd). Pomoćnici: Milovan Ristić (Beograd) i Dragan Bogićević (Beograd). Žuti kartoni: Purtić (Voždovac), Pavlović, Zdjelar (Partizan). Strelac: 1:0 Dragoljub Srnić u 60. minutu.

VOŽDOVAC: Ilić, Arsić, Trujić (od 95. Mašović), Stuparević, Mikić, Luković, Pavlović, Jovanović, Ćirković, Srnić (od 74. Purtić), Matović. Trener: Dragan Aničić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Pavlović, Šehović, Zdjelar, Šćekić (od 78. Georgijević), Zakarić, Kosović (od 62. Pantić), Nikolić, Gomeš. Trener: Zoran Mirković.

I u trećoj utakmici na svom terenu u novoj polusezoni Zmajevi ostaju neporaženi, a ovoga puta pao je Partizan. Voždovac je pobedio rezultatom 1:0, a gol vredan velike pobede i tri boda postigao je agilni Dragoljub Srnić u 59. minutu.

I pored izmenjenog sastava koji je Dragan Aničić bio prinuđen da pošalje na teren usled kartona i povreda (Sikimić, Mihajlov. Bošnjak, Nišić, Zličić), Zmajevi su pokazali odličnu igru i uspeli da nadigraju gradskog rivala za velika tri boda u trci za plej of.

Od samog početka utakmice Voždovac je diktirao tempo igre i prvi pripretio, i to najviše preko Andrije Lukovića, koji je na ovoj utakmici igrao na najisturenijoj poziciji.

Prvi put pripretio je Luković u 9. minutu nepreciznim šutem iz daljine, a zatim i u 12. minutu propustio kolosalnu šansu.

Arsić je sjajno spojio sa golom napadača Zmajeva, a Luković u situaciji 1 na 1 sa golmanom Kljajićem nije uspeo da dovede svoj tim u prednost.

Sporadično su se ređale šanse Zmajeva u koje se dolazilo strpljivom igrom i čekanjem šanse da se ugrozi gol crno-belih, ali u tada su i igrači Partizana pripretili prvi put ozbiljnije na utakmici.

Nakon izvedenog kornera sa desne strane u 39. minutu, najviši u skoku u kaznenom prostoru Voždovca bio je mladi štoper Strahinja Pavlović, ali njegov udarac glavom završio je pored stative.

Nedugo nakon toga još jednom su crno-beli pokušali da priprete udarcem glavom, ovoga puta Rikardo Gomeš je bio taj koji je uputio udarac nakon centaršuta Miroslava Vulićevića, ali golman Ilić bio je na visini zadatke, kao i tokom cele utakmice.

Pred kraj prvog poluvremena Trujić je pokušao šutem iz daljine, ali ta lopta nije završila u golu.

Drugo poluvreme donelo je nastavak inicijative Zmajeva i Trujićev šut već u 46. minutu.

Sjajna i strpljiva igra Zmajeva nagrađena je u 59. minutu kada je trenutak nepažnje štopera Bojana Ostojića iskoristio Dragoljub Srnić, oduzeo mu loptu na oko 20 metara od gola, stuštio se ka golmanu Kljajiću sa loptom u nogama i u maniru  prekaljenog centarfora smestio loptu u dalji ugao golmana i jedino što mu je ostalo to je bilo da proslavi pogodak sa svojim saigračima i navijačima Voždovca.

Zmajevi od tog trenutka igraju opreznije, ali ne i defanzivnije koliko bi se očekivalo. Inicijativu koja se nastavila, Andrija Luković mogao je da kruniše još jednim pogotkom, ali napadač Zmajeva nije imao sreće.

Nakon njegovog šuta lopta se odbila o stativu, a rezultat je do kraja ostao nepromenjen i sva tri boda na Krovu Stadiona Šoping centra.

U sledećoj utakmici ekipa Voždovca gostovaće Mladosti iz Lučana, a nakon toga sledi dvonedeljna reprezentativna pauza.