KAO I UVEK KADA SE SASTANU VOŽDOVAC I TSC: ATOMSKI FUDBAL I ŠEST GOLOVA!

08/02/2020VESTI

Fudbaleri Voždovca danas su igrali poslednji kontrolni meč pred početak prvenstva, a protivnik je bila ekipa TSC iz Bačke Topole, koja je ugostila Zmajeve u novom zdanju svoje akademije u Bačkoj Topoli.

Utakmica je završena rezultatom 3-3, a  oko 300 gledalaca imalo je priliku da vidi sjajnu predstavu, dostojnu prave Superligaške utakmice, ako ne i ozbiljnije od toga! Inače, i prošli meč između ova tima koji je odigran u Senti u okviru Superlige završen je rezultatom 2-2, a utakmica je obilovala prilikama na obe strane, što je rezultiralo sjajnom utakmicom.

I ovaj meč je od samog početka bio otvoren i moglo se videti da će na terenu biti dve ekipe raspoložene da se nadigravaju i krenu svom silinom ka golu protivnika, pa smo tako već u 4. minutu utakmice videli prvi gol.

Stuparević je sjajno pobegao svom čuvaru i presekao pas zadnje linije TSC-a, zaobišao i golmana Filipovića driblingom da bi rutinski smestio loptu u mrežu za vođstvo Voždovca.

Ređali su se napadi  na obe strane u narednom periodu utakmice, u tom momentu nismo ni stizali da sumiramo utiske nakon prilike na jednoj strani, a na drugoj je već stvarana nova šansa.

Na sledeći gol, smo čekali do 20. minuta. Ovoga puta TSC je poravnao rezultat, a strelac je bio Vladimir Silađi. Ovaj gol je najavio sledećih fantastičnih 10 minuta utakmice u kojem ćemo videti čak tri gola.

Samo je nekolio minuta bilo potrebno igračima TSC da dođu i do prednosti od 2:1, i to se dogodilo u 24. minutu, a egzekutor je bio Tumbasević, koji je udarcem iz šesnaesterca savladao Marka Ilića.

No, ni tu nije bio kraj. Nakon samo dva minuta, sudija je jedan duel u kaznenom prostoru Voždovca okarakterisao kao faul, pa je tako dosuđen penal za domaćine. Siguran izvođač penala bio je Lukić i tako povisio prednost svog tima na 3:1.

Da utakmica dobije još interesantniji tok pobrinuo se opet Filip Stuparević, koji je u 30. minutu postigao svoj drugi pogodak na meču i pokazao naznaku toga koliko bi pojačanje mogao da bude za Zmajeve u nastavku sezone.

Silađi je opet mogao u 41. minutu da se upiše u strelce kada je izašao sam pred golmana Ilića koji je sjajno reagovao i bravurozno sačuvao svoj gol.

Poslednju priliku na meču imao je kapiten Voždovca Nemanja Nikolić koji je uputio oštar udarac iz slobodnog udarca, ali je golman Filipović bio na mestu. Na poluvreme smo otišli sa viđenih 5 golova i nekoliko sjajnih prilika na obe strane, tako da  su gledaoci koji su bili prisutni mogli da budu zadovoljni viđenim.

Drugo poluvreme se nastavilo u istom tempu, pa je tako prvu priliku imao već u 50. minutu Miloš Stojčev koji je bio u sjajnoj prilici, bukvalno je trebao samo da položi lotpu u gol, nažalost falilo je koncentracije u odsudnom momentu, tako da je golman Filipović odbranio ovaj udarac i sačuvao prednost svog tima.

U 58. minutu videli smo prve i jedine izmene u našem timu. Igru su napustili Živojinović, Stuparević i Živković, dok su na teren ušli Stoisavljević i debitanti Pejčinović i Vučić, koji su pokazali da će biti velika pojačanja za Voždovac.

Pejčinović je plenio sigurnošću i mirnoćom u zadnjoj liniji, dok je Vučić u više navrata sjajno probijao odbranu TSC-a po levom boku, da bi naposletku postigao i pogodak koji je postavio konačan rezultat. Nema sumnje da je ovo samo naznaka onoga što će u nastavku prvenstva doneti novajlije u timu Voždovca.

Pre gola Vučića,  Zličić je u 60. minutu imao situaciju 1 na 1 sa golmanom Filipovićem, ali nije uspeo da postigne pogodak.

Onda je na scenu stupio debitant Vučić, koji je u 66. minutu bio snalažljiv u kaznenom prostoru domaćina i poravnao rezultat na 3:3 i ujedno i postavio krajnji rezultat ovog meča.

Do kraje vredi spomenuti i dve prilike koje je Voždovac imao pred kraj meča, kada su Hajdin i Stojčev bili blizu gola, ali nažalost nisu uspeli da zatresu mrežu.

Definitvno sjajan meč za publiku koja je mogla da uživa u golovima i prilikama kojih je bilo u izobilju, a da li će treneri biti zadovoljni i šta će se promeniti nakon ove utakmice, videćemo 15. februara u prvim utakmicama prolećnog dela šampionata.

Zmajevi nastavljaju takmičenje u Superligi utakmicom protiv Mladosti iz Lučana.