KAMP VOŽDOVCA ZA PONOS!

28/08/2018VESTI

Ima već dve nedelje kako se završio treći po redu kamp Voždovca koji je po svim ocenama dobio čistu desetku. Proglašeni su pobednici, podeljene nagrade, a o kampu se i dalje priča.

Poslednja u nizu lepih stvari se dogodila na Stadionu Voždovca, pred sam meč koji su Zmajevi odigrali sa Spartakom.

Predivna slika koja će ući u istorijat kluba. Pobednik kampa Mihajlo Maica, je sa trofejem u ruci izašao na teren zajedno sa kapitenom FK Voždovac Milošem Pavlovićem i tom prilikom dobio veliki aplauz od svih prisutnih na Stadionu.

Rezime upravo završenog kampa, njegovi efekti, uspeh koji kamp nosi sa sobom, ali i o daljim koracima i budućim planovima razvoja, za sajt Voždovca dao je intervju koordinator omladinske škole Slobodan Živojinović.

Voždovac se po mnogo čemu razlikuje od ostalih klubova, ne čudi i slogan „klub kao nijedan drugi“: „Prepoznatljivost fudbalskog kluba Voždovac u odnosu na ostale klubove u Srbiji i regionu ogleda se kroz više aspekata. Kao najvažniju osobenost našeg Kluba izdvojio bih visoko stručan, predan i posvećen rad sa igračima svih uzrasnih kategorija, od bazičnih do seniorske selekcije. Potom sledi uređeno funkcionisanje svih klupskih struktura, usmerenog ka jasno utvrđenim ciljevima. Visoko obrazovani kadrovi na svim nivoima nosioci su sistema koji je koncipiran tako da ostvaruje trenutne razultate, ali i ostavlja prostora za svakodnevni napredak našeg Kluba. Sveobuhvatne aktivnosti omladinskih i seniorske selekcije sprovode se na našem prelepom stadionu, čiji položaj na krovu tržnog centra čini naš Klub jednistvenim.“

U čemu je razlika u ovom i prethodnim kampovima, steklo se i određeno iskustvo: „Prvi Fudbalski kamp Voždovac održan je u leto 2016. godine. Idejni tvorac projekta je direktor Omladinske škole Jovan Damjanović, koji je svojim dolaskom na vodeće mesto u našoj Školi, pokrenuo inicijativu za organizacijom konitnuiranog rada sa decom uzrasta od 6 do 12 godina, u trajanju od 5 radnih dana. Podrška svih klupskih struktura bila je neizmerna i sa puno energije pristupilo se samoj organizaciji. Učešće na Kampu 2016. godine uzeo je veliki broj dece, kako članova našeg, tako i drugih klubova. Sama realizacija prvog Kampa ocenjena je najvišim ocenama, čime je naš projekat dobio na značaju.“

„Naredni, drugi po redu Kamp, održan leta 2017. godine, predstavljao je svojevrsnu potvrdu svega kvalitetnog sa prethodnog, unapređen novim idejama u svim organizacionim oblicima, i kao takav učinio naš projekat prepoznatljivim među mladim fudbalerima. Nakon realizacija prva dva Kampa, broj stalnih članova bazičnih selekcija našeg Kluba znatno je povećan, upravo zahvaljujući vaspitno – obrazovnom radu visokog nivoa.“

„Upravo završen, treći po redu Fudbalskih kamp Voždovac 2018, predstavlja vrhunac organizacije rada u svim oblicima. Evaluacija prethodna dva,  odličan marketinški plan i tačno utrvđeni nastavni plan i program rada, učinili su naš ovogodišnji Kamp najuspešnijim. Obeležen je bravurama našim najmlađih fudbalera, dečijim osmesima, pohvalama trenera i aplauzima svih posetilaca. Biti učesnik 3. Fudbalskog kampa Voždovac 2018 bilo je zadovoljstvo.“

Na čemu je akcenat stavljen u ovim kampovima? „Rad sa polaznicima i sprovođenje svih programskih sadržaja na dosadašnjim kampovima realizovani su pod vođstvom trenera predtakmičarskih selekcija našeg Kluba. Rad je zasnovan na tačno utvrđenim pedagoškim principima, sproveden primenom najproduktivnijih metoda, korišćenjem velikog broja raznovrsnih trenažnih resurasa, a sve to na terenu našeg velelepnog stadiona u večernjim časovima, pod svetlima reflektora, što doprinosti autentičnosti naših nastavnih časova – treninga. Sagledavajući sve navedene specifičnosti stručnog rada, ocenio bih ga najvišim ocenama u svim segmentima, od infrastrukturnih, preko organizacionih, planiranja i programiranja rada, do neposredne realizacije samih sadržaja na terenu.“

„Akcenat u ovim kampovima je na doprinosu integralnom ravoju dece primenom fudbalske igre i svih njenih vrednosti koje sa sobom nosi, zabavi kroz igru, neizmernom prenošenju znanja od strane učitelja – trenera, podršci u učenju od strane svih aktera i dečijim osmesima koji su najveći benefit njihove igre.“

Ocena od strane roditelja, dece, partnera donosi čistu desetku, pretpostavljam da takve reči donose zadovoljstvo, ali i prostora za napredak ima: „Poučeni iskustvima nakon prva dva kampa, koji su, takođe, nagrađeni pohvalama svih aktera, saradnika i partnera, i ocene ovogodišnjeg prihvatićemo kao potvrdu kvalitetne organizacije i realizacije planiranog. Nakon trećeg izdanja, Fudbalski kamp Voždovac, postaje tradicija. Stadion ,,Na krovu“, u Zaplanjskoj 32, tokom toplih letnjih večeri, mesto je najzanimljivije fudbalske igre, koje obiluje majstorijama najmlađih fudbalera, ispraćenih uzdasima oduševljenja. Čitava ,,slika“ podrstek je svima nama da naredna okupljanja, druženja i učenja naših najmlađih fudbalera budu kvalitetnija u svim oblicima.“

Kamp je odlično organizovan, tačno su se znala zaduženja od prvog dana, polaznici, naši najmlađi fudbaleri, bili su selektirani u 4 uzrasne grupe:

  • grupa 1, do 12 godina (2006. i 2007. godište),
  • grupa 2, do 10 godina (2008. i 2009. godište),
  • grupa 3, do 8 godina (2010. i 2011. godište) i
  • grupa 4, do 6 godina (2012. i 2013. godište).

„Rad u grupama sprovodili su treneri Omladinske škole FK Voždovac. Zadovoljstvo mi je da istaknem stručni kadar 3. Fudbalskog kapma Voždovac 2018:

  • grupa 1, do 12 godina (2006. i 2007. godište),

trener nosilac – Srđan Mikulić,

trener asistent – Stevan Nikolić,

  • grupa 2, do 10 godina (2008. i 2009. godište),

trener nosilac – Goran Dragović,

trener asistent – Nebojša Nedeljković,

  • grupa 3, do 8 godina (2010. i 2011. godište),

trener nosilac – Mihajlo Tomašević,

trener asistent – Ivan Obradović,

  • grupa 4, do 6 godina (2012. i 2013. godište)

trener nosilac – Mihailo Miškov i

trener asistent – Teodor Kalapis.“

„Specifičan stručan rad sa golmanima na Kampu sproveo je trener golmana u našoj Školi Saša Stojčevski.“

„Veliki doprinos organizaciji i svakodnevnu podršku u neposrednoj realizaciji Kampa dali su direktor Omladinske škole FK Voždovac Jovan Damjanović, sekretar Škole Nikola Radivojević i marketing menadžer Kluba Miodrag Fišer.“

„Istakao bih i promotere ovogodišnjeg Kampa naše drage mlade fudbalere, članove seniorske selekcije Kluba: Stefana Purtića, Igora Maksimovića, Jovicu Blagojevića i golmana Filipa Novića, kao i kapitene takmičarskih selekcija naše Škole: omladinca Željka Krstovića, mlađeg omladinca Luku Buru, kadeta Nikolu Karića i mlađeg kadeta Dragana Stoisavljevića.“

„Veliku zahvalnost dugujemo i donatorima: STADION SHOPPING CENTER-u, igraonici DREAMLAND, restoranu COFFEE LOVE AND KITCHEN, igraonici GAMEPUB, dečijem časopisu ŽABAC SVEZNALAC , kompanijama DEXYCO i IMLEK, kao i konfekciji STEVEN DOCMAN, koji su nagradili najbolje pojedince ovogodišnjeg 3. Fudbalskog kampa Voždovac 2018.

Postavljeni su standardi, šta možemo da očekujemo sledeće godine?

„Nakon dosadašnja tri izuzetno uspešno organizovana i realizovana Kampa, čast mi je biti deo kolektiva koji rad sa najmlađim fudbalerima zasniva na ljubavi prema igri, željom za napretkom i strašću za uspehom. Sledeće i svake naredne godine, tokom toplih letnjih večeri na našem stadionu deca će se igrati nasmejana,  lopta će se kotrljati najveselije, mreže golova nemirno tresti, a naši budući asovi proslavljati pogotke visoko podignutih ruku, u zagrljajima saigrača. Pobednici će slaviti, a poraženi će im dostojanstveno, sportski čestitati. Samo i jedino to je sport. Samo i jedino to je fudbal. Za sve nas kojima je u srcima, samo i jednino to je naš fudbalski klub Voždovac.

Šta možemo da poručimo deci? „Na samom kraju, moja poruka deci biće identična poruci koja ima svoje mesto u nastavnom planu i programu našeg Kampa, a ona glasi: ,,Svi mi znamo da neprestano maštate i sanjate, zato vas molimo – IGRAJTE SE I SMEJTE SE! Tako ćete najlakše naučiti“.

Ostavite komentar