КАКВИ ЗМАЈЕВИ – СТРАШНИ ЗМАЈЕВИ! ВОЖДОВАЦ – НАПРЕДАК 4:0

Фудбалери Вождовца су у првој утакмици наставка шампионата показали своје друго лице у односу на јесењи део првенства и остварили убедљиву победу од 4:0 над екипом Напретка из Крушевца! Двоструки стрелац за Змајеве био је суперталентовани Филип Ступаревић, док су се по једном у стрелце уписали Милош Михајлов и Ален Машовић.

Од самог почетка било је видљиво оно што је најављивано пред утакмицу – гледаћемо другачији Вождовац. Бржи, агресивнији, динамичнији и конкретнији. Екипа Драгана Аничића “променила је крвну слику” одличним појачањима и, ако је веровати првој утакмици, ово је онај стари Вождовац на који смо навикли.

Задња линија Вождовца делује савршено компактно, док се искуство које доноси Предраг Сикимић већ показује као круцијално у неким ситуацијама. Новајлије у дресу Вождовца, Драгољуб Срнић и Лазар Арсић, који су играли од почетка, савршено су на средини терена извршавали своје задатке

Од самог почетка Вождовац је држао конце игре у својим рукама и диктирао темпо. Прву прилику на утакмици имао је Арсић, који је упутио солидан шут са око 20 метара, међутим лопта је отишла недалеко од леве стативе гола Напретка.

Међутим, у следећој ситуацији, Арсић се показао као одличан асистент.

Након корнера који је у 9. минуту досуђен за екипу Вождовца, а који је извео Арсић, искусни Милош Михајлов био је највиши у скоку, “закуцао” лопту у мрежу крушевљана и довео Змајеве у вођство од 1:0.

Змајеви су тада кренули још силније ка голу Напретка, а следећи се у листу стрелаца уписао Филип Ступаревић, и то у 18. минуту.

Ступаревић је избио сам испред голмана Напретка, и маниром прекаљеног нападача лобовао голмана и послао лопту иза његових леђа.

Након само четири минута, Ступаревић опет избија у први план, али овога пута као асистент. Сјајно је проиграо Алена Машовића, који се нашао на правом месту у срцу шеснаестерца и постигао погодак у 22. минуту, за вођство Змајева од 3:0.

Након тога, Змајеви су мирно привели полувреме крају и отишли на одмор са комотних три гола предности.

На почетку другог полувремена гости су покушали да успоставе ритам игре, припретили два пута шутевима из даљине, али то ипак није било довољно да се сломе сјајни Змајеви који су победи запечатили у 69. минуту.

Предраг Сикимић је на половини терена сјајно одузео лопту и проиграо Филипа Ступаревића, који је “носио на леђима” свог чувара читавих 30 метара у трку,  а када се одлучио за шут, лопта је пронашла свој пут до мреже кроз ноге голмана Напретка, а Ступаревић поставио коначан резултат утакмице. Вождовац-Напредак 4:0.

Шеф стручног Штаба Драган Аничић био је задовољан издањем својих играча, “Морам да похвалим екипу. Овде бих могао да искористим ону усиљену фразу – “Играчи су испоштовали договор из свлачионице”, али заиста је тако било. Свака част момцима, ово је игра коју смо тражили и ово је оно што желим да видим на терену. Прошли смо целе припреме заједно, момци полако схватају моју филозофију игре и мислим да можемо да будемо само бољи. Немам тај обичај, али данас морам да апострофирам Филипа Ступаревића,који је одиграо феноменалну утакмицу, у оба правца, и дефанзивно и офанзивно. Идемо даље, немамо лак распоред, гостујемо у следећој утакмици екипи Чукаричког, али имамо свој циљ, а то је плеј оф, и од њега не одустајемо!”, изричит је био Шеф струке Змајева.

Фудбалери Вождовца у следећој утакмици гостују екипи Чукаричког на Бановом Брду, у суботу 23. фебруара. Термин утакмице биће накнадно утврђен.