KAKVI ZMAJEVI – STRAŠNI ZMAJEVI! VOŽDOVAC – NAPREDAK 4:0

Fudbaleri Voždovca su u prvoj utakmici nastavka šampionata pokazali svoje drugo lice u odnosu na jesenji deo prvenstva i ostvarili ubedljivu pobedu od 4:0 nad ekipom Napretka iz Kruševca! Dvostruki strelac za Zmajeve bio je supertalentovani Filip Stuparević, dok su se po jednom u strelce upisali Miloš Mihajlov i Alen Mašović.

Od samog početka bilo je vidljivo ono što je najavljivano pred utakmicu – gledaćemo drugačiji Voždovac. Brži, agresivniji, dinamičniji i konkretniji. Ekipa Dragana Aničića “promenila je krvnu sliku” odličnim pojačanjima i, ako je verovati prvoj utakmici, ovo je onaj stari Voždovac na koji smo navikli.

Zadnja linija Voždovca deluje savršeno kompaktno, dok se iskustvo koje donosi Predrag Sikimić već pokazuje kao krucijalno u nekim situacijama. Novajlije u dresu Voždovca, Dragoljub Srnić i Lazar Arsić, koji su igrali od početka, savršeno su na sredini terena izvršavali svoje zadatke

Od samog početka Voždovac je držao konce igre u svojim rukama i diktirao tempo. Prvu priliku na utakmici imao je Arsić, koji je uputio solidan šut sa oko 20 metara, međutim lopta je otišla nedaleko od leve stative gola Napretka.

Međutim, u sledećoj situaciji, Arsić se pokazao kao odličan asistent.

Nakon kornera koji je u 9. minutu dosuđen za ekipu Voždovca, a koji je izveo Arsić, iskusni Miloš Mihajlov bio je najviši u skoku, “zakucao” loptu u mrežu kruševljana i doveo Zmajeve u vođstvo od 1:0.

Zmajevi su tada krenuli još silnije ka golu Napretka, a sledeći se u listu strelaca upisao Filip Stuparević, i to u 18. minutu.

Stuparević je izbio sam ispred golmana Napretka, i manirom prekaljenog napadača lobovao golmana i poslao loptu iza njegovih leđa.

Nakon samo četiri minuta, Stuparević opet izbija u prvi plan, ali ovoga puta kao asistent. Sjajno je proigrao Alena Mašovića, koji se našao na pravom mestu u srcu šesnaesterca i postigao pogodak u 22. minutu, za vođstvo Zmajeva od 3:0.

Nakon toga, Zmajevi su mirno priveli poluvreme kraju i otišli na odmor sa komotnih tri gola prednosti.

Na početku drugog poluvremena gosti su pokušali da uspostave ritam igre, pripretili dva puta šutevima iz daljine, ali to ipak nije bilo dovoljno da se slome sjajni Zmajevi koji su pobedi zapečatili u 69. minutu.

Predrag Sikimić je na polovini terena sjajno oduzeo loptu i proigrao Filipa Stuparevića, koji je “nosio na leđima” svog čuvara čitavih 30 metara u trku,  a kada se odlučio za šut, lopta je pronašla svoj put do mreže kroz noge golmana Napretka, a Stuparević postavio konačan rezultat utakmice. Voždovac-Napredak 4:0.

Šef stručnog Štaba Dragan Aničić bio je zadovoljan izdanjem svojih igrača, “Moram da pohvalim ekipu. Ovde bih mogao da iskoristim onu usiljenu frazu – “Igrači su ispoštovali dogovor iz svlačionice”, ali zaista je tako bilo. Svaka čast momcima, ovo je igra koju smo tražili i ovo je ono što želim da vidim na terenu. Prošli smo cele pripreme zajedno, momci polako shvataju moju filozofiju igre i mislim da možemo da budemo samo bolji. Nemam taj običaj, ali danas moram da apostrofiram Filipa Stuparevića,koji je odigrao fenomenalnu utakmicu, u oba pravca, i defanzivno i ofanzivno. Idemo dalje, nemamo lak raspored, gostujemo u sledećoj utakmici ekipi Čukaričkog, ali imamo svoj cilj, a to je plej of, i od njega ne odustajemo!”, izričit je bio Šef struke Zmajeva.

Fudbaleri Voždovca u sledećoj utakmici gostuju ekipi Čukaričkog na Banovom Brdu, u subotu 23. februara. Termin utakmice biće naknadno utvrđen.