Јавор се осветио за елиминацију у Купу, пораз Змајева у Ивањици

16/12/2020ВЕСТИ

Змајеви нису успели годину да заврше позитивним резултатом, али игром коју су приказили током већег дела полусезоне могу и те како бити задовољни. Игра од ноге до ноге, прелепи голови, низ од осам утакмица на Крову без пораза, као и обезбеђено пролеће у Купу Србије, разлог су да се у други део сезоне уђе с дозом оптимизма који обећава борбу за горњи део табеле.

Ипак, из утакмице у Ивањици, важно је извући поуку, јер приказана игра и пораз од 3:1 (2:1) уз пад концетрације у последњим секундама првог полувремена морају да се исправе пред наставак првенства.

Хладно време и тежак терен у Ивањици нису ишли на руку Змајевима, који су од рано примљеног гола из казненог ударца почетком утакмице константно ”јурили” резултат.

Нервоза играча Вождовца и потреба за паузом која следи, такође се видела из броја јавних опомена које су добијене због приговора.

”Честитао бих екипи Јавора на заслуженој победи. Поново смо примили гол из пенала, девети ове сезоне. То нас је пореметило, посебно на овако тешком терену, који нам ни мало не одговара. Двадесет минута пред крај првог полуврмена смо успоставили контролу, успели да дођемо до изједначења, али је онда уследио пад концентрације у самој завршници и примили смо помало несхватљив гол. У другом полувремену је домаћин ушао квалитетније, екипа се лошије враћала, што је резултирало још једним примљеним голом. Покушавали смо да се вратимо резултатски, али је екипа Јавора данас била успешнија”, констатовао је по завршетку утакмице, господин Јован Дамјановић.

На наступ Милоша Крунића, коме је ово прва одгирана утакмица у првенству, шеф стручног штаба прокоментарисао је да је као и у Купу, био очекивано добар.

Екипа Вождовца иде на заслужену паузу, окупљање пред наставак првенства се очекује средином јануара. За Змајеве, лига се наставља гостовањем у Сурдулици, против екипе Радника са којом делимо осмо место на табели.

Против Јавора, Змајеви су утакмицу започели у следећем саставу:

Извештај из минута у минут:

Пре почетка, минутом ћутања, обе екипе одале су почаст покојном тренеру ФК ТСЦ из Бачке Тополе, господину Золтану Сабу.

1’ Змајеви крећу први са центра, ХРАБРО ВОЖДЕ ОД ПРВОГ МИНУТА!

3‘ 1:0 за Јавор после казненог ударца због играња руком у сопственом шеснаестерцу. Милош Крунић, познатији као пенал-мајстор, овога пута није могао више да учини. АЈМО ЗМАЈЕВИ, ИМА ВРЕМЕНА ДОВОЉНО!

12’ Змајеви нису добро одреаговали после једанаестерца, јер домаћа екипа константно има иницијативу. Екипа Вождовца која наступа у плавим дресовима мора да заборави на ову несрећну грешку и игра своју игру.

14’ Сјајна прилика за Вождовац, по левој страни повукао је капитен Нишић, Путинчанин потом покушао са асистира високу лопту, али му је одбрана исту вратила у ноге. Потом искусни везиста упошљава Пантовића по земљи чији прецизан шут одбрана шаље у корнер. Из ударца из угла Змајеви нису озбиљније припретили.

18’ Домаћин не увећава предност зато што је као и увек, Гајић на висини задатка у командовању одбраном.

19’ После лошег пријема лопте на двадесет метара Цветићанина, млади фудбалер прави прекршај којим доводи гол Крунића у опасност, али је живи зид на месту.

24’ Одличан продор Цветићанина по десној страни и полуконтру, спречио је одбрамбени играч Јавора који је том приликом зарадио јавну опомену.

26’ Други ударац из угла за Змајеве, али је лопта потом избачена са стране због повреде играча Јавора у дуелу.

30’ Изузетно хладно време по ком се игра утакмица, утиче на то да много лопти од стране обеју екипа, буду неконторлисано шутнуте преко гола или да су пасеви непрецизни.

33’ Змајеви се коначно буде и почињу да личе на препознатљиву екипу која игром од ноге до ноге долази до сјајних резултата. АЈМО ЗМАЈЕВИ, ХРАБРО ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА!

38‘ После напада Змајева, Јавор у два додавања долази до контре приликом које нападач домаћих долази очи у очи са голманом Вождовца, али меастрални Крунић правовременом реакцијом откљања опасност.

41’ ГОООООЛЛЛЛЛЛ 1:1!!!! Путинчанин сјајним голом са ивице шеснаестерца доноси изједначење пред крај полувремена. До прилике за шут дошао је тиме што је сам одузео лопту противничкој екипи на средини терена. МАЈСТОРСКИ ПОТЕЗ ЗМАЈА КОЈИ ДАНАС СЛАВИ СВОЈ 33. РОЂЕНДАН!

43’ Змајеви настављају офанзивно, Нишић сјајно упошљава Пантовића али је голман Јавора први стигао до лопте.

45’ Судија утакмице продужава прво полувреме за један минут.

45+1’ 2:1 за Јавор из конфузне ситуације на средини терена која је довела до тога да крило домаће екипе са десне стране остане сам испред Крунића и матира голмана. Овим поготком завршено је прво полувреме. Психолошки тешка ситуација, али Змајеви су више пута у току сезоне излазили као победници из оваквих ситуација. ХРАБРО ВОЖДЕ!

46‘ Чим је почело друго полувреме, домаћин је имао две сјајне прилике једну за другом. Прво је шут Јавора осујетила пречка, а потом је одличан ударац са десне стране зауставио Крунић.

47’ Нова интервенција Крунића који Змајеве држи у игри.

51’ Путинчанин губи лопту на средини терена, али центаршут спречава капитен Нишић избацивањем лопте у корнер коју потом хвата Крунић.

52’ 3:1 за екипу Јавора, где је одбрањен напад крилног играча Јавора несрећно се одбио и завршио иза леђа Крунића.

63’ Екипа Вождовца до овог тренутка направила је две измене, уместо Ајдиновића и Гајића, у игри су Милосављевић и Богдановић.

66’ Јавне опомене у редовима Змајеве добили су Живковић због приговора у првом полувремену и Миловић због старта у другом.

67’ Још једна у низу опасних прилика за Јавор коју сјајно решава Крунић, једини који је на висини задатка данас, иако резултат то можда и не показује.

75’ ПОНОВО, ПО КО ЗНА КОЈИ ПУТ – КРУНИЋ! Низ сјајних реакција после шутева из непосредне близине и споре реакције остатка одбране.

76’ Последња, трећа измена у Вождовцу, али и нова опомена. Уместо младог Цветићанина, у игри је искусни Стојчев, док је јавну опомену добио Пантовић због приговора после фаула у нападу.

83’ И Путинчанин је зарадио јавну опомену, такође због приговора.

90’ Три минута је продужена утакмица у Ивањици.

90+3’ КРАЈ. Пораз Змајева у Ивањици, следи одмор, па прилика за нове победе на пролеће!