Вождовац у четвртфиналу Купа, Крунић поново бриљирао у пенал серији

Змајеви победом у осмини финала Купа Србије до наредне рунде такмичења! После бољег извођења једанаестераца (3:0), побеђена је екипа Јавора у Ивањици.

У регуларном делу, резултат је био 1:1 (1:0), али оно што је обележило овај дуел јесте чињеница да је у пенал серији мрежа Змајева остала нетакнута. Маестрални Милош Крунић, поново је показао свој квалитет и самопоуздање одбранивши први пенал, што је осујетило и наредна два извођача домаће екипе који су шутирали преко гола. Крунићева одбрана је с друге стране улила самопоуздање извођачима Вождовца који су били сигурни са беле тачке.

Шеф стручног штаба Јован Дамјановић није крио одушевљење после пролаза у наредну рунду Куп такмичења:
”Гледали смо једну добру и отворену утакмицу. Јавор игра добар фудбал, али смо после 15 минута успели да преузмемо контролу.  Уследио је пенал, али смо поред тог поготка имали још неколико добрих ситуација. Друго полувреме Јавор је био конкрентији, али је у финишу утакмице наша игра дошла на своје што је довело до неколико квалитетних прилика. Пенали су лутрија, не би било незаслужено и да је Јавор прошао даље.”

Осим на сам резултат, господин Дамјановић се осврнуо и на чињеницу да је Вождовац наступио у подмлађеном саставу: ”Срећан сам што су момци попут Јаковљевића, Мијаиловића, Стоисављевића, Цветићанина и Пантовића добили прилику да покажу свој раскошан таленат. Мислим да њихово време тек долази, али и да квалитетно користе пружену прилику.”

Осмина финала Купа Србије играла се широм земље, али је најзанимљивија утакмица свакако била у Ивањици!

Како на терену, тако и ван њега, између Јавора и Вождовца влада право спортско ривалство које шаље најлепшу слику српског фудбала.

Пред данашњу утакмицу, Милош Крунић, млади голман који је најзаслужнији што су Змајеви наставили такмичење, изјавио је да су прилике које добија у Купу за њега драгоцене. Тако је било и данас, те Крунић заслужено носи титулу играча утакмице.

За дуел против екипе из Ивањице, шеф стручног штаба, Јован Дамјановић, одлучио се за следећих једанаест:

Извештај из минута у минут:

1’ Са центра креће екипа екипа Јавора. НАПРЕД ЗМАЈЕВИ!

2‘ Оштро су кренули и једни и други, од првог ударца обе екипе створиле су две коректне шансе.

4’ Озбиљнија прилика за Јавор, али је нападач био у недозвољеној позицији.

6’ Прва реакција голмана Крунића, после продора по левој страни, упућен је опасан пас ка нападачу домаће екипе, али је чувар мреже Змајева био на месту.

8’ Први озбиљнији напад Вождовца. Јаковљевић је послао пас ка супротној страни, Цветићанин покушао да асистира Ласицкасу који је био најближи голу, али је голман Јавора био бржи.

11’ После слабог испуцавања голмана Јавора, Стоисављевић, који иначе данас пуни 17. година, покушао је да га изненади ударцем са даљине, али је лопта отишла поред гола.

13’ Слободан ударац за домаћу екипу после старта Милојевића недалеко од казненог простора, али је опасност за тренутак отклонио Мијаиловић.

14’ Нови неопрезан старт Змајева на ивици шеснаестерца, али је срећом извођач послао лопту преко гола.

17’ Екипа Јавора константно врши притисак, нови фаул са врло опасне по гол удаљености, али је Ђорић успешно отклонио опасност пославши лопту у корнер. После ударца из угла, фаул над Крунићем спречио је потенцијални погодак.

21’ Још један ударац из угла за Јавор, али после одбијене лопте нови ударац одлази поред гола.

23’ Поново сјајни Милош Крунић! Изузетно јак и прецизан шут са близине отклонио је сјајном реакцијом млади голман Вождовца.

24’ Прва јавна опомена у редовима Змајева. Капитену на данашњој утакмици, Марку Гајићу, показан је жути картон због приговора.

27’ Приметна је конфузија на средини терена код Змајева. Још увек без препознатљивог напада који креће од одбране и преко средине стиже до одличног напада који је тренутно без посла.

33’ Од почетка првенства, тандем Гајић – Миловић, одлично решава нападе по гол Вождовца.

35’ Одличан продор Цветићанина, над којим је направљен фаул на ивици шеснаестерца, међутим слободан ударац одлази у руке голмана Јавора.

38’ 0:1, ЗАМЈЕВИ ВОДЕ! Стрелац слављеник Драган Стоисављевић из казненог ударца после очигледног старта над младим нападачем непосредно испред гола Јавора. БРАВО ЗМАЈЕВИ!

43‘ ГОЛ ВОЖДОВЦА НА ТРЕНУТАК ОСТАО ЈЕ ПРАЗАН, али је срећом покушај Јавора са даљине био непрецизан.

45’ На паузу одлазимо са минималном, али великом предношћу!

49’ У дургом полувремену настављена је оштра борба двеју екипа, али без конкретнијих прилика за промену резултата.

54’ Друга јавна опомена за Змајеве, жути картон показан је Јаковљевићу после недозвољеног старта.

60’ Одличан притисак извршио је Пантовић на одбрану Јавора, али је прилика за озбиљнији напад спречена након непрецузног додавања Ђорића.

62’ Прва измена у редовима Змајева. Уместо Немање Милојевића у игри је Един Ајдиновић.

65’ 1:1! После изигране прилике по десној страни, нападач Јавора успео је да затресе мрежу брзом реакцијом. АЈМО ЗМАЈЕВИ, ХРАБРО ДО НОВОГ ГОЛА!

67‘ Нова промена у тиму Вождовца. У игри је Јован Нишић, док је терен напустио Лука Цветићанин.

70’ Јавну опомену добио је и Драган Стоисављевић, због несмотреног старта.

73’ Стопостотна шанса за екипу домаћина. Нападач Јавора нашао се између два одбрамбена играча Вождовца очи у очи са голманом Крунићем, али је његов снажан шут отишао изнад гола.

75’ Трострука измена у екипи Вождовца. Уместо Ивана Ђорића, Василија Мијаиловића и Милоша Пантовића, у игри су Марко Путинчанин, Марко Живковић и Никола Вујновић.

81’ Одлична прилика за Змајеве! Миловић је упутио снажан шут после ударца из угла, али је лопта за мало отишла поред гола.

85’ Ласицкас се нашао у неколико изгледних прилика, али без озбиљније завршнице. Ајмо Змајеви, гол виси у ваздуху!

88’ Одлична прилика у којој се нашао Јаковљевић након сјајног паса Путинчанина. Ипак, шут је био прејак и отишао изнад гола.

90’ Судија Новак Симовић, продужио је утакмицу за 4 минута.

90+3’ Невороватан шут Путинчанина и готово немогућа одбрана голмана Јавора. После одлично изигране акције Вујновића и Нишића, у изузетној прилици био је Путинчанин.

КРАЈ! Нерешено у регуларном делу меча, 1:1. Победник ће бити одлучен после извођења пенала.

Пенал серија:

1:0, Јован Нишић

1:0, Милош Крунић брани

2:0, Никола Вујновић

2:0, поновљени пенал, Милош Крунић приликом одбране прерано је напустио гол линију, али је извођач Јавора потом шутирао преко гола

3:0, Јустас Ласицкас

3:0, извођач Јавора послао је лопту преко гола

БРАВО ЗМАЈЕВИ, ЈОШ ЈЕДАН ПРОЛАЗ ПОСЛЕ БОЉЕГ ИЗВОЂЕЊА ЈЕДАНАЕСТЕРАЦА!