Voždovac u četvrtfinalu Kupa, Krunić ponovo briljirao u penal seriji

25/11/2020VESTI, Kup Srbije

Zmajevi pobedom u osmini finala Kupa Srbije do naredne runde takmičenja! Posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (3:0), pobeđena je ekipa Javora u Ivanjici.

U regularnom delu, rezultat je bio 1:1 (1:0), ali ono što je obeležilo ovaj duel jeste činjenica da je u penal seriji mreža Zmajeva ostala netaknuta. Maestralni Miloš Krunić, ponovo je pokazao svoj kvalitet i samopouzdanje odbranivši prvi penal, što je osujetilo i naredna dva izvođača domaće ekipe koji su šutirali preko gola. Krunićeva odbrana je s druge strane ulila samopouzdanje izvođačima Voždovca koji su bili sigurni sa bele tačke.

Šef stručnog štaba Jovan Damjanović nije krio oduševljenje posle prolaza u narednu rundu Kup takmičenja:
”Gledali smo jednu dobru i otvorenu utakmicu. Javor igra dobar fudbal, ali smo posle 15 minuta uspeli da preuzmemo kontrolu.  Usledio je penal, ali smo pored tog pogotka imali još nekoliko dobrih situacija. Drugo poluvreme Javor je bio konkrentiji, ali je u finišu utakmice naša igra došla na svoje što je dovelo do nekoliko kvalitetnih prilika. Penali su lutrija, ne bi bilo nezasluženo i da je Javor prošao dalje.”

Osim na sam rezultat, gospodin Damjanović se osvrnuo i na činjenicu da je Voždovac nastupio u podmlađenom sastavu: ”Srećan sam što su momci poput Jakovljevića, Mijailovića, Stoisavljevića, Cvetićanina i Pantovića dobili priliku da pokažu svoj raskošan talenat. Mislim da njihovo vreme tek dolazi, ali i da kvalitetno koriste pruženu priliku.”

Osmina finala Kupa Srbije igrala se širom zemlje, ali je najzanimljivija utakmica svakako bila u Ivanjici!

Kako na terenu, tako i van njega, između Javora i Voždovca vlada pravo sportsko rivalstvo koje šalje najlepšu sliku srpskog fudbala.

Pred današnju utakmicu, Miloš Krunić, mladi golman koji je najzaslužniji što su Zmajevi nastavili takmičenje, izjavio je da su prilike koje dobija u Kupu za njega dragocene. Tako je bilo i danas, te Krunić zasluženo nosi titulu igrača utakmice.

Za duel protiv ekipe iz Ivanjice, šef stručnog štaba, Jovan Damjanović, odlučio se za sledećih jedanaest:

Izveštaj iz minuta u minut:

1’ Sa centra kreće ekipa ekipa Javora. NAPRED ZMAJEVI!

2‘ Oštro su krenuli i jedni i drugi, od prvog udarca obe ekipe stvorile su dve korektne šanse.

4’ Ozbiljnija prilika za Javor, ali je napadač bio u nedozvoljenoj poziciji.

6’ Prva reakcija golmana Krunića, posle prodora po levoj strani, upućen je opasan pas ka napadaču domaće ekipe, ali je čuvar mreže Zmajeva bio na mestu.

8’ Prvi ozbiljniji napad Voždovca. Jakovljević je poslao pas ka suprotnoj strani, Cvetićanin pokušao da asistira Lasickasu koji je bio najbliži golu, ali je golman Javora bio brži.

11’ Posle slabog ispucavanja golmana Javora, Stoisavljević, koji inače danas puni 17. godina, pokušao je da ga iznenadi udarcem sa daljine, ali je lopta otišla pored gola.

13’ Slobodan udarac za domaću ekipu posle starta Milojevića nedaleko od kaznenog prostora, ali je opasnost za trenutak otklonio Mijailović.

14’ Novi neoprezan start Zmajeva na ivici šesnaesterca, ali je srećom izvođač poslao loptu preko gola.

17’ Ekipa Javora konstantno vrši pritisak, novi faul sa vrlo opasne po gol udaljenosti, ali je Đorić uspešno otklonio opasnost poslavši loptu u korner. Posle udarca iz ugla, faul nad Krunićem sprečio je potencijalni pogodak.

21’ Još jedan udarac iz ugla za Javor, ali posle odbijene lopte novi udarac odlazi pored gola.

23’ Ponovo sjajni Miloš Krunić! Izuzetno jak i precizan šut sa blizine otklonio je sjajnom reakcijom mladi golman Voždovca.

24’ Prva javna opomena u redovima Zmajeva. Kapitenu na današnjoj utakmici, Marku Gajiću, pokazan je žuti karton zbog prigovora.

27’ Primetna je konfuzija na sredini terena kod Zmajeva. Još uvek bez prepoznatljivog napada koji kreće od odbrane i preko sredine stiže do odličnog napada koji je trenutno bez posla.

33’ Od početka prvenstva, tandem Gajić – Milović, odlično rešava napade po gol Voždovca.

35’ Odličan prodor Cvetićanina, nad kojim je napravljen faul na ivici šesnaesterca, međutim slobodan udarac odlazi u ruke golmana Javora.

38’ 0:1, ZAMJEVI VODE! Strelac slavljenik Dragan Stoisavljević iz kaznenog udarca posle očiglednog starta nad mladim napadačem neposredno ispred gola Javora. BRAVO ZMAJEVI!

43‘ GOL VOŽDOVCA NA TRENUTAK OSTAO JE PRAZAN, ali je srećom pokušaj Javora sa daljine bio neprecizan.

45’ Na pauzu odlazimo sa minimalnom, ali velikom prednošću!

49’ U durgom poluvremenu nastavljena je oštra borba dveju ekipa, ali bez konkretnijih prilika za promenu rezultata.

54’ Druga javna opomena za Zmajeve, žuti karton pokazan je Jakovljeviću posle nedozvoljenog starta.

60’ Odličan pritisak izvršio je Pantović na odbranu Javora, ali je prilika za ozbiljniji napad sprečena nakon neprecuznog dodavanja Đorića.

62’ Prva izmena u redovima Zmajeva. Umesto Nemanje Milojevića u igri je Edin Ajdinović.

65’ 1:1! Posle izigrane prilike po desnoj strani, napadač Javora uspeo je da zatrese mrežu brzom reakcijom. AJMO ZMAJEVI, HRABRO DO NOVOG GOLA!

67‘ Nova promena u timu Voždovca. U igri je Jovan Nišić, dok je teren napustio Luka Cvetićanin.

70’ Javnu opomenu dobio je i Dragan Stoisavljević, zbog nesmotrenog starta.

73’ Stopostotna šansa za ekipu domaćina. Napadač Javora našao se između dva odbrambena igrača Voždovca oči u oči sa golmanom Krunićem, ali je njegov snažan šut otišao iznad gola.

75’ Trostruka izmena u ekipi Voždovca. Umesto Ivana Đorića, Vasilija Mijailovića i Miloša Pantovića, u igri su Marko Putinčanin, Marko Živković i Nikola Vujnović.

81’ Odlična prilika za Zmajeve! Milović je uputio snažan šut posle udarca iz ugla, ali je lopta za malo otišla pored gola.

85’ Lasickas se našao u nekoliko izglednih prilika, ali bez ozbiljnije završnice. Ajmo Zmajevi, gol visi u vazduhu!

88’ Odlična prilika u kojoj se našao Jakovljević nakon sjajnog pasa Putinčanina. Ipak, šut je bio prejak i otišao iznad gola.

90’ Sudija Novak Simović, produžio je utakmicu za 4 minuta.

90+3’ Nevorovatan šut Putinčanina i gotovo nemoguća odbrana golmana Javora. Posle odlično izigrane akcije Vujnovića i Nišića, u izuzetnoj prilici bio je Putinčanin.

KRAJ! Nerešeno u regularnom delu meča, 1:1. Pobednik će biti odlučen posle izvođenja penala.

Penal serija:

1:0, Jovan Nišić

1:0, Miloš Krunić brani

2:0, Nikola Vujnović

2:0, ponovljeni penal, Miloš Krunić prilikom odbrane prerano je napustio gol liniju, ali je izvođač Javora potom šutirao preko gola

3:0, Justas Lasickas

3:0, izvođač Javora poslao je loptu preko gola

BRAVO ZMAJEVI, JOŠ JEDAN PROLAZ POSLE BOLjEG IZVOĐENjA JEDANAESTERACA!