IZVEŠTAJ SA UTAKMICE VOŽDOVAC-ZEMUN 3-1.

Zmajevi su nastavili sa sjajnom formom na svom terenu ove sezone. Ovoga puta je u jako uzbudljivom meču pobeđena ekipa Zemuna rezultatom 3-1, iako su na poluvremenu zemunci imali prednost.

Četvrti put u prolećnom delu polusezone Zmajevi nisu dozvolili da se bodovi “sa krova” prospu, već su ostali u “Zmajevom gnezdu”. Publika je imala priliku da vidi sjajnu utakmicu i otvoren fudbal sa dosta golova.

Utakmica između Voždovca i Zemuna protekla je u znaku kapitena Miloša Pavlovića kome je ovo bio 200. nastup u dresu Zmajeva, te su mu saigrači pred početak meča uručili simboličan poklon.

Utakmicu je bolje otvorio Zemun koji je pretio od samog početka, imao inicijativu i čiji su igrači bili agiliniji.

Prvu priliku na meču imao je Zemun preko Ilića koji je u 7. minutu sjajnim udarcem iz daljine zatresao prečku na golu domaćih.

Kruna bolje igre na početku došla je već u 10. minutu kada se opet mladi Ilić sjajno izborio za priliku i izašao ispred golmana Ilića kojeg je jakim udarcem savladao i tako doveo Zemun u prednost.

Nakon gola Zemun nastavlja sa dobrom igrom, i i ako Voždovac ima više loptu u svojim nogama, biva konkretniji protivnik.

Daleko od toga da Voždovac nije imao prilike da savlada golmana Miloševića. Luković je nekoliko puta pripretio golmanu Zemunaca, međutim bez uspeha nažalost.

Voždovac je i pored sjajnih prilika pred kraj prvog poluvremena  na odmor otišao sa golom zaostatka.

Početkom drugog poluvremena na terenu smo videli drugi Voždovac. Opasniji, brži i konkretniji. Uzrok toga može biti izmena koju je napravio Dragan Aničić kada je umesto Srnića u igru uveo Arsića i nakon koje je Voždovac postao više napadački orijentisan.

Prvi je golu Zemunaca pripretio Marko Jovanović nakon kornera, međutim njegov udarac je otišao tik pored desne stative gola Zemuna.

Inicijativa Voždovac krunisana je u 58. minutu kada je Alen Mašović sjajno probio po desnoj strani, uputio udarac, ali je golman gostujućih samo odbio loptu do Duronjića kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu za izjednačenje rezultata.

Nakon samo šest minuta igre i povratnik u timu Voždovca Predrag Sikimić upisao je svoje ime na listu strelaca. Sikimić je sjajno napravio sebi šansu za pogodak i rutinski savladao golmana Miloševića i doveo Voždovac u prednost.

Nakon toga nastupio je period mirnije igre na obe strane, sve do 90. minuta kada je nadomak šesnaesterca Voždovca dosuđen slobodan udarac za Zemun, nakon kojeg je Nemanja Tomić mogao da postigne pogodak, ali je mladi golman Ilić sjajno reagovao i odbranio udarac i tako sačuvao prednost Zmajeva.

Pobedu Voždovca pečatirao je Andrija Luković golom u produžetku utakmice, i tako doneo sigurna tri boda na konto Zmajeva.

Nakon ove utakmice Voždovac je na 12. mestu tabele, a u sledećem meču gostuje ekipi Rada u sredu 03. aprila od 16 časova na Banjici.