Hrabri Zmajevi bez iznenađenja protiv šampiona

15/03/2021VESTI

Fudbaleri Voždovca doživeli su poraz u 27. kolu Superlige Srbije, Crvena zvezda slavila je na Krovu sa 4:1

Uprkos kadrovskim problemima Zmajevi su igrali veoma hrabro i pružili snažan otpor aktuelnom šampionu. Već u četvrtom minutu došli su do vođstva fantastičnim golom 17-godišnjeg Stoisavljevića posle odlične asistencije Milojevića. Ipak, Zvezda je pokazala svoj kvalitet i u nastavku meča osigurala pobedu i tri boda.

Šef stručnog štaba Voždovca nije imao šta da zameri svom timu, uprkos krajnjem rezultatu.

Kvalitet protivnika sigurno je glavni uzrok konačnog ishoda. Ponosan sam na svoj tim, postigli smo prelep gol na samom startu meča. Činjenica da je strelac gola Dragan Stoisavljević koji ima samo 17 godina, vredna je ponosa! Ceo meč smo radili stvari koje je trebalo, pokazali smo da možemo da igramo i pariramo braniocu titule. Čestitam mojim igračima na zalaganju i odnosu”, zaključio je gospodin Jovan Damjanović.

Iako je veliki broj povređenih igrača uzrok kombinovanog sastava, šef Damjanović se na golu odlučio za Miloša Krunića, mladog čuvara mreže koji je tim svojim fantastičnim odbranama doveo do četvrtine finala nacionalnog Kupa.

Iz minuta u minut:

4GOL, GOOL, GOOOOL! Majstorski je Milojević podigao loptu i Stoisavljević zabija gol glavom za vođstvo Voždovca 1:0!

10’ Korner za Voždovac. Milojević ponovo precizan, Hajdin odličan u skoku, ali lopta ide preko gola.

12’ Prvi šut u okvir gola za Zvezdu uputio je Katai. Krunić siguran!

20’ Snažan šut Gajića sa distance i sjajna reakcija Miloša Krunića.

30’ Zvezda dolazi do izjednačenja, gol je postigao Ben.

32’ Još jedna odlična akcija Zmajeva. Cvetićann je napao prostor i preneo loptu u poslednju trećinu terena a potom i centrirao u protivnički šesnaesterac.

35’ Prva opomena. Sudija je smatrao start Ivezića previše oštrim i pokazao mu je žuti karton.

37’ Zvezda vodi sa 2:1, gol je postigao Mirko Ivanić.

42Katai pravi oštar prekršaj nad Cvetićaninom i prekida kontru. Sudija kažnjava ovaj start žutim kartonom.

45’ Ponovo gužva u šesnaestecu, Katai je pokušao ali Krunić na mestu.

46’ Zmajevi su drugo poluvreme započeli uz jednu izmenu – Lasickas je na poziciji desnog beka zamenio Ivezića.

50’ Šutirao je Kanga snažno sa distance, ali preko gola.

55’ Odličan prodor Cvetićanina koji se našao jedan na jedan sa Borjanom. Ipak, sudija diže ofsajd zastavicu. Ovo je ujedno bila i poslednja šansa za mladog fudbalera Voždovca budući da ga je na terenu zamenio iskusniji Arsić.

60’ Brza kontra Vukadinovića, ali i odlična reakcija kapitena Purtića koji sprečava opasnost.

61’ Nova izmena, Nišić je na terenu, iz igre izlazi Milojević.

67’ Crveno-beli vode 3:1, gol je postigao Željko Gavrić.

71’ Još jedna odlična reakcija Krunića koji je odbranio šut Srnića.

76’ Pogodak Vukanovića za vođstvo Zvezde 4:1.

81’ Dupla izmena, Vučić i Stanisavljević zamenili su na terenu Stoisavljevića i Ajdinovića

85’ Kakva šansa! Pokušao je Stanisavljević da lobuje Borjana, lopta ipak pogađa prečku.

Sudija nije produžavao meč, krajnji rezultat je 4:1 za Zvezdu.