Храбри и розе – Змајевима бод у градском дербију

08/10/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца гостовали су Чукаричком у оквиру 11. кола Супер лиге Србије, а утакмица на Бановом брду завршена је резултатом 1:1 (0:1).

Борисав Бурмаз је у 34. минуту на додавање Михајла Нешковића довео госте у вођство, које је потрајало до 52. минута када је Лутер Синг ударцем са дистанце уз доста среће донео свом тиму изједначење и испоставило се поставио коначан резултат.

Змајеви су на овом сусрету играли у дресовима розе боје која симболизује борбу против рака дојке, што ће наставити и у осталим утакмицама током октобра.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Марко Савић, после меча се осврнуо на лошу подлогу на којој је одигран дуел два београдска тима.

„Жао ми је што су били овакви услови за игру, због чега је утакмица две веома талентоване екипе изгледала овако. Можда је за публику било занимљиво, јер је било доста шанси, али мени је жао играча зато што на оваком терену не могу да испоље свој потенцијал. Ја овакав меч не могу ни да гледам, ни да анализирам“, рекао је господин Савић и додао:

„Ово са европским фудбалом нема пуно додирних тачака и мислим да су лоши терени тренутно највећи проблем српског фудбала. Честитам екипи Чукаричког, одлична су екипа, веома добро нас представљају на евросцени, свака им част за утакмице са Генком, Ференцварошем и Олимпијакосом“.

Храбро су играчи Вождовца ушли у градски дерби. Од старта меча су покушали да наметну своју игру.

Први опасан напад креирали су у трећем минуту после продора Нешковића по левој страни, одакле је упослио Вашчука у срцу шеснаестерца домаћина, али је његов покушај изблокирала одбрана Чукаричког.

После тога је уследио корнер који извео Ђуричић, међутим, није било већег узбуђења.

Узвратили су и Брђани након тога, а велику прилику имали су у седмом минуту, када је капитен Катић одлично интервенисао и одбранио снажан ударац  Цветковића из непосредне близине.

Непуних 60 секунди касније Бурмаз је покушао са пола терена да изненади домаћег чувара мреже, али није био прецизан.

У 11. минуту у прилици се нашао Дамјановић, међутим, поуздани дефанзивац није успео да матира голмана ривала.

Три минута касније пречка је била савезник гостију после покушаја главом младог Цветковића.

У наредних четврт часа није било већих прилика, водила се борба на средини терена за сваку лопту.

После пола сата игре у првом полувремену Бурмаз се изборио за једну лопту на средини игралишта, када су противнички дефанзивци морали да га фаулирају.

Био је то подстрек за Змајеве да крену са атацима ка голу Чуке, што се исплатило већ у 34. минуту када је Борисав Бурмаз довео Вождовац у предност.

Нешковић је извео карактеристичан продор по левој страни, одакле је успео да упосли снажног нападача, а Бурмаз је у стилу расног голгетера кроз ноге голмана послао лопту у мрежу.

Пет минута после тога јавну опомену зарадио је млади Зечевић.

До краја првог дела игре није било промене резултата и екипа из Браће Јерковић на паузу је отишла са повољним резултатом.

По повратку са одмора шеф струке Савић извршио је прву промену, на терен је послао Матића уместо Антонијевића.

Три минута игре у наставку била су довољна да Змајеви креирају лепу акцију.

Нешковић је прихватио лопту уз леву аут линију на центру игралишта, повукао унапред, додао до Јочића који је сјајним пасом упослио Вујановића на десном крилу, који је добро уочио зачетника акције у шеснаестерцу, овај је покушао дриблинзима да се ослободи ривала, међутим није успео у тој намери.

Минут касније пожутео је и Дамјановић.

Капитен Катић је у 50. минуту содличном реакцијом зауставио добар покушај Доцића

Два минута после тога Лутер Синг је ударцем са дистанце, уз доста среће, савладао Катића и донео изједначење свом тиму.

Двоструку промену извршио је стратег гостију у 57. минуту када су Вилка и Флемингс заменили Вујановића и Вашчука.

Није пуно времена прошло, а Перуанац у редовима Вождовца опробао је свој ударац, ипак, није било промене резултата.

У 64. минуту уместо Јочића у игру је ушао Медић.

Наредних петнаестак минута смењивали су се напади на једној и на другој страни, гости су покушавали продорима по боковима преко Нешковића и Флемингса.

Последњу промену у табору гостију тренер Савић извршио је у 74. минуту када је на терен послао Теодоровића уместо Бурмаза.

Резервиста у шпицу напада Змајева био је жељан доказивања и расположен за игру, што је демонстрирао у 85. минуту када је направио добар продор по левој страни у казненом простору домаћина, одакле је вратио лопту у срце шеснаестерца где се нашао Флемингс, али фудбалер са Јамајке није успео да савлада противничког голмана из те ситуације.

Главни арбитар меча продужио је утакмицу за још пет мнута, током којих није било промене резултата.