Gradski derbi – remi na Krovu

16/03/2024VESTI

U okviru 26. kola Super lige Srbije, fudbaleri Voždovca odigrali su nerešeno protiv gradskog rivala, ekipe Čukaričkog – 1:1 (0:1).

Zmajevi su uspešno održavali ofanzivni tempo igre ali su gosti uspeli da povedu u poslednjem minutu prvog dela susreta. Uprkos tome, domaći fudbaleri nisu posustali i u drugom poluvremenu preko Miletića izjednačili rezultat na 1:1 koji je do kraja ostao nepromenjen.

Nakon ovog susreta, svoje utiske izneo je šef stručnog štaba, gospodin Nikola Mitić:

”Generalno, utisak mi je da su momci bili jako dobri. Mislim da smo u prvom poluvremenu bili bolji nego u drugom i da smo imali više prilika da iz utakmice izvučemo više od boda. Za kraj bih čestitao svojim momcima na borbi i zalaganju do poslednjeg minuta.”

Zmajevi su otvorili današnju utakmicu agresivno, demonstrirajući tako ofanzivan pristup i strategiju. Pirgić je već u prvim sekundama pripretio protivničkom golu.

U 14. minutu Matić je preciznim dodavanjem pronašao Flemingsa, čija je majstorska asistencija omogućila spremnom Neškoviću da napadne po levoj strani. On je uputio snažan udarac ka golu gostiju, međitim lopta je udarila o prečku.

Iako je napadački deo tima Voždovca pokazao izuzetnu koheziju i efikasnost u napadu, ne sme se zanemariti i odbrambena postava. Svojom agresivnošću i efektivnošću pokazali su ključnu ulogu u održavanju stabilnosti tima i uspešnom zaustavljanju protivničkih napada.

U kontinuitetu, sjajan posao obavljali su rutinski Savić, Đurđević i Lukić čija je singerija dodatno osigurala čvrstoću i stabilnost tima duž zadnje linije na čelu sa pouzdanim Katićem.

Do kraja prvih 45 minuta igre, neumroni su bili Flemings Rodrigo u nameri da zatresu mrežu Brđana, ali u samom finišu prvog poluvremena fudbaleri Čukaričkog postigli su iznenađujuć gol i na pauzu otišli sa golom prednosti.

Loptu je u igru ubacio Pirgić i tim udarcem otvorio drugi deo susreta.

Nastavili su Zmajevi istim tempom, borbeno i bez posustajanja što je u 70. minutu igre krunisano golom kada je Miletić, na iskusnu asistenciju Neškovića, neumoljivo zakucao loptu u mrežu, matirajući golmana Filipovića i izjednačivši rezultat na 1:1.

U daljem toku igre, Miletić se ponovo našao u izuzetnoj prilici nakon preciznog dodavanja Đurđevića, dok je Nešković još jednom briljirao kao ključna karika u napadu ali ovaj napad nije okončan golom.

I Bubanj je u nadoknadi sebi obezbedio priliku da preokrene ovaj meč ali je manjkalo sreće. Uporna i nesalomiva igra Voždovca do kraja nije uspela da promeni stanje na semaforu i ovaj susret je okončan rezultatom 1:1.

Pred Zmajevima je dvonedeljna pauza koju će iskoristiti za kvalitetan odmor i još bolju pripremu za naredni susret, gde na megdan izlaze ekipi TSC-a u gostima.