ZMAJEVI ODIGRALI I POSLEDNjI MEČ U ANTALIJI – VOŽDOVAC – ZORJA 0:2

29/01/2020VESTI

Fudbaleri Voždovca danas su odigrali poslednji kontrolni meč u Antaliji, a rival je bila ukrajinska ekipa Zorje iz Luhanska, koja je pobedila u meču rezultatom 0:2. Strelci su bili Jurčenko i Lednev.

Voždovac je na teren izašao u sledećem sastavu:

Na golu je bio Marko Ilić, a igrali su Lasickas, Mikić, Cvetković, Živković, Hajdin, Nišić, Nikolić, Zličić, Stojčev i Stoisavljević.

Igrali su još Gjorgjievski, Janković, Purtić

Utakmicu su prilikom otvorili igrači Zorje, i to u 4. minutu utakmice kada je Lednev sa oko deset metara šutirao ka golu Voždovca, ali neprecizno.

Nakon toga igra se odvijala uglavnom na sredini terena, sve do 23. minuta kada je Miloš Stojčev pokušao udarcem iz daljine, ali je šut bio neprecizan, te je lopta otišla iznad gola, a nakon toga usledila su najinteresantnija tri minuta prvog poluvremena.

Prvo je u 24. minutu Zorja došla u prednost, a strelac gola bio je Jurčenko, da bi u 27. minutu sudija dosudio penal za ukrajinsku ekipu.

No, Marko Ilić je, kao i u većini slučajeva u prvom delu sezone, bio na visini zadatka i odbranio penal, i pokazao da mu branjenje udaraca iz najstrožije kazne postaje uža specijalnost!

Do kraja poluvremena pokušao je i Cvetković udarcem iz daljine, ali lopta je otišla daleko iznad gola ekipe iz Luhanska, da bi se ubrzo na odmor otišlo sa rezultatom 0:1 za Ukrajince.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Zmajeve, i to opet udarcem van kaznenog prostora. Ovog puta pokušao je kapiten Nikolić, ali je lopta otišla opet van okvira gola.

Nastavak utakmice donosi inicijativu Zorje, koja je ubrzo i krunisana golom. U 52. minutu gol je postigao Lednev i povisio prednost svog tima na 0:2.

Nakon toga igra se preselila na sredinu terena, i utakmica je privedena kraju bez mnogo uzbuđenja, iako je Zorja imala još jednu priliku u 86. minutu kada je odličnim udarcem pokušao Lunev, ali se golman Ilić još jednom istakao sjajnom odbranom i sačuvao svoj gol.

Ovo je ujedno bio i poslednji meč koji će Voždovac odigrati u Turskoj, a za dva dana planiran je i povratak u Beograd, gde će Zmajevi odraditi završne pripreme za nastavak sezone. Podsetimo još jednom, prva utakmica u nastavku sezone koja očekuje naše fudbalere jeste gostovanje u Lučanima, gde ćemo se sastati sa ekipom Mladosti.