Голгетерско вече Змајева у Суботици

02/10/2021ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца, одиграли су на гостовању екипи Спартака, најлепшу и најубедљивију утакмицу у новој сезони јер се у Београд враћају са сва три бода и чак четири гола у мрежи противника.

4:0 (2:0) колико је стајало на семафору после финалног судијског звиждука могло је да буде и убедљивије, али шеф струке Змајева, господин Александар Линта, није крио задовољство ни после овог резултата:

”Екипа Спартака је имала своје шансе, али смо ми искористили своје. У оваким утакмицама екипа која прва да гол добија додатну енергију и играчи добијају на самопоуздању. Ми смо имали ту умешност, али и срећу да дамо први гол и после се наметнуо другачији однос снага на терену. Честитао бих прво својим момцима, а потом и стручном штабу на Вождовцу какав желим да видим.”

Екипа Спартака за нијансу је боље отворила утакмицу, али уз пар прилика које су окарактерисане као недозвољена позиција.

Са друге стране, Змајеви су претили углавном преко младог Милоша Пантовића, али су  опаснији напади спречавани већ на ивици казненог простора.

У 12. минуту ушетао се тандем Милосављевић-Пантовић скоро у голманов простор, али је одбрана била на месту. Добро је Никола Вујновић пронашао Алена Машовића у полу-контри који није успео да упути озбиљнији шут.

Имао је одмах у наредном нападу домаћи тим прву праву прилику на утакмици где је прошло додавање кроз средину за играча најближег голу Вождовца, али је искусни Литванац, Јустас Ласицкас био на месту.

Најозбиљнију шансу за вођство имао је Спартак у 20. минуту, али је Милоје Прековић правоременом парадом уз помоћ одбране при шуту и са одбијеном лоптом спасио гол Змајева.

1:0 – Александар Станисављевић! Одличан напад Вождовца који је ишао све из одбране, повукао је Ален Машовић  по десној страни, вратио повратну за Станисављевића који је прецизним шутем шаље иза голмана Спартака.

На крилима првог гола Вождовац одмах дуплира предност после неколико минута! Никола Вујновић главом је ”закуцао” лопту за 0:2 после маестралног центаршута Ивана Милосављевића по левој страни.

Затресао је и млади Милош Пантовић мрежу одмах у следећем нападу, али је вођство од 0:3 на полувремену спречио помоћни судија сигнализирајући офсајд. На паузу се отишло са велика два гола предности!

Друго полувреме настављено је у истом темпу и уз отворену игру. Опет су домаћини били ближи голу на почетку деонице, али се Милоје Прековић истакао невероватном одбраном услед одличног постављања. На метар испред чувара мреже се нашао нападач Спартака, али је његов ударац главом ишао директно у Прековића.

У 61. минуту Александар Линта извршио је двоструку измену. Уместо Алена Машовића и Александра Станисављевића у игру су ушли Марко Мијаиловић и Милош Стојчев.

Одмах по уласку је искусни Стојчев упутио изузетан шут који је прво окарактерисан као ударац из угла да би после ВАР провере главни судија досудио казнени ударац за Вождовац јер је одбрамбени играч Спартака руком спречио да шут иде у оквир гола.

Стрелац другог гола, Никола Вујновић, ставио је лопту на белу тачку, али је његов шут одбранио одлични Филип Манојловић, голман Спартака.

Само неколико минута касније (72. минут) поново у главној улози Никола Вујновић и фенонаменални двоструки асистент Иван Милосављевић за 0:3 у Суботици! У овој акцији морамо поменути и Милоша Стојчева који је правовременим додавањем омогућио да млади репрезентативац поново буде заслужан за кључну лопту.

Само што је заменио младог Милоша Пантовића, у стрелце се уписао искусни Филип Станисављевић у 78. минуту када је у одличној контри остао сам један на један са младим голманом, заобишао га са лоптом мајсторски и пласирао прецизно лопту у мрежу Спартака за 0:4. Иван Милосављевић уписао је асистенцију број три, чиме је потврдио да је заслужено добио нови позив за националу селекцију до 21 године.

Следи нова репрезентативна пауза после чега Вождовац наставља првенство на свом стадиону, против крушевачког Напретка.