ГОЛЕАДА У АНТАЛИЈИ – ВОЖДОВАЦ ПОБЕДИО ШОНАН БЕЛМАРЕ У ТРИЛЕР ЗАВРШНИЦИ!

04/02/2019ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца одиграли су сјајну утакмицу против јапанског прволигаша Шонан Белмареа и остварили су победу резултатом 4:3. У динамичној утакмици пуној преокрета и феноменалних голова Змајеви су успели да остваре другу победу у трећој утакмици на припремама у Турској.

Стрелци за Змајеве били су Дуроњић у 3. и Ступаревић у 8. и 29. минуту, као и Луковић у 89. минуту, који је феноменалним слободним ударцем донео победу свом тиму.

Драган Аничић може да буде задовољан игром својих изабраника, поготово јер се потврдило оно што се назирало у кроз последње две утакмице – Вождовац не мора да брине за будућност. Млади играчи који су играли на утакмици изнели су терет победе и показали да се на њих може озбиљно рачунати, а искусни Марко Јовановић и млади Страхиња Бошњак су у првом полувремену деловали као да у штоперској линији заједно играју већ неколико сезона, а Стефан Пуртић и Игор Максимовић држећи конце игре на средини терена показали да је пред њима сјајна будућност.

Од самог почетка утакмице Змајеви су успоставили контролу над игром и били доминантнији тим. Врло брзо иницијатива је крунисана голом, па је тако Борко Дуроњић по десној страни пробио одбрану Шонана, заломио свог чувара и постигао погодак за вођство Вождовца од 1:0.

Након само 5 минута игре у стрелце се уписао у осамнаестогодишњи Филип Ступаревић који је сјајно реаговао на идеалну асистенцију младог Јована Нишића, који је се уписао у асистенте и на прошлој утакмици против Сондерјиска.

И након два постигнута гола Вождовац није узимао дах, те се игра константно одвијала испред гола Шонана, те је тако у 29. минуту досуђен пенал за Вождовац након што је Матовић са леве стране упутио центаршут а играч јапанског прволигаша играо руком у казненон простору, а сигуран са беле тачке био је двоструки стрелац, Филип Ступаревић.

Упркос томе што је Вождовац био доминантнији тим, Шонан Белмаре долази до гола у 32. минуту утакмице након корнера, када се њихов играч најбоље снашао у гужви у шеснаестерцу Змајева и послао лопту иза леђа голмана Илића.

Након тога Илић у два наврата бравурозним одбранама спречава Јапанце да постигну погадак, и на одмор се одлази са резултатом 3:1 за Вождовац.

Неколико минута по почетку другог полувремена након дуела са играчем Шонана, Лазар Зличић је уз болан јаук остао на земљи, држећи се за колено, након чега је морао да напусти игру, а степен повреде показаће даља дијагностика.

У 60. минуту још један прекид за Шонан и још један погодак. Слободан ударац са око 20 метара удаљености био је кобан за Вождовац, а гол је постигао Сузуки Кунитомо.

Након другог гола, Вождовац преузима иницијативу, али Машовића пречка спречава да постигне трећи гол на припремама из исто толико утакмица.

У 75. минуту играчи Шонана долазе до изједначења након гола који је постигао Бразилац у редовима јапанског тима, Лелеу, а то бива сигнал за Змајеве да свом силом крену на гол Јапанаца и остваре победу.

Уследила је права опсада гола која је уродила плодом минут пред крај утакмице.

Након прекршаја над Луковићем, исти играч приступа извођењу слободног ударца на 25 метара од гола. У свом карактеристичном стилу, Луковић левом ногом шутира, неухватљиво за голмана Шонана, у сам леви угао у којем се спајају пречка и статива, , доводи Вождовац у вођство од 4:3 и ставља тачку на ову утакмицу.

Вождовац је победом против јапанске екипе остварио другу победу на три утакмице током припрема у Турској, уз један реми. Змајеве очекује још једна утакмица пре повратка у Београд, и то са корејским Поханг Стилерсом, која се игра 06. фебруара.