Goleada na Krovu za velikih 5:0 protiv Radničkog

25/09/2020VESTI

Sjajan odgovor Zmajeva na rezultat iz prethodnog kola, karakterom do nove pobede kod kuće!

FK VOŽDOVAC – FK RADNIČKI 5:0 (3:0)

Strelci: Vujnović 5’, Putinčanin 18’, Milosavljević 27’, Pantović 67’, Stojčev 80’

Posle teškog gostovanja aktuelnom šampionu, ekipi Crvene Zvezde, Zmajevi kod kuće iskoristili su priliku za nove bodove. Savladana je ekipa Radničkog iz Niša, trenutno peta ekipa na tabeli Linglong Super lige Srbije i to rezultatom 5:0!!!

U najavi utakmice, šef stručnog štaba Jovan Damjanović, izjavio je da dobre igre koje je Voždovac pokazao do sada treba da budu u kontinuitetu, dok je Nikola Stanković rekao da neće biti lako sa protivnikom kakve su Nišlije, ali da za utakmice kod kuće nije potrebna dodatna motivacija.

Zmajevi u devetom kolu Linglong Super lige Srbije cu utakmicu otvorili u sledećem sastavu:

Izveštaj iz minuta u minut:

1’ Ekipa Radničkog krenula je sa centra. Napred Zmajevi!!!

3’ Iako su Nišlije krenule ofanzivno od prvog udarca, Zmajevi uzvraćaju preko sredine terena. Prvi napad po sredini kom je usledio korner, završio se neuspelim šutom kapitena Stojčeva

6’ Opasan napad Nišlija po levoj strani uspešno rešava Miloš Milović

7’ GOOOOLLLLLL 1:0! Posle sjajnog prodora po sredini terena, Nikola Vujnović rešava sjajnim šutom koji prolazi ispod golmana

9’ Odmah posled pogotka usledila je nova akcija Zmajeva, ali je strelac prvog gola bio u ofsajdu

11’ Posle ozbiljnijeg napada ekipe Radničkog, Ivan Milosavljević otklanja opasnost

12’ Nesportsko ponašanje na sredini terena i vrlo nekorektan faul nad kapitenom Milošem Stojčevim nakon sjanih poteza

13’ Gosti prelaze u napad i po desnoj strani, ali je na mestu Marko Gajić!

15’ Stopostotna šansa ekipe Radničkog, ali je udarac završio iznad gola Prekovića

18’ 2:0!!!! Bravo Zmajevi!!! Marko Putinčanin postiže sjajan gol posle asistencije Miloša Stojčeva

21’ Sjajna akcija po desnoj strani, od Putinčanina lopta završava skroz suprotno gde Milosavljević centtira za Pantovića koji propušta loptu misleći da je neko iza njega u boljoj poziciji. Nema veze, idemo dalje Zmajevi!!!

25’ Odličan napad Voždovca po desnoj strani. Ponovo u ulozi kreatora igre kapiten Stojčev, Milosavljev sa ivice šesnaesterca upućuje snažan šut, ali zamalo neprecizan

27’ KAKVI ZMAJEVI – STRAŠNI ZMAJEVI!!! 3:0, strelac sjajnog gola, Ivan Milosavljević. Bravo Vožde!

28’ Zmajevi nestaju, Vujnović sjajanim prodorom po desnoj strani stvorio novu šansu koju završava odličnim šutem, ali je golman gostiju bio na mestu

31’ Opasan napad Radničkog golman Preković poslao je u korner, koji potom završava u gol autu

39′ Prve javne opomene na utakmici dobijaju Marko Putinčanin iz redova Voždovca i Žarko Marković iz Radničkog posle koškanja na sredini terena usled faula koji je nad Vujnovićem napravljen od strane gostujuće ekipe

41’ Snažan šut Kristijana Živkovića zaustalja Miloje Preković

44’ Pred kraj prvog proluvremena umesto povređenog strelca prvog gola, Nikole Vujnovića ulazi Dragan Stoisavljević.

45’ Prvo poluvreme sudija Nikola Radaković produžio je za dva minuta

56′ Edin Ajdinović sjajno je povukao po sredini, ali je Miloš Pantović šutirao pravo u golmana

59’ Sa terena izlazi Ivan Milosavljević,  a zamenjuje ga Ivan Đorić

68’ 4:0!!! GOOOOLLLLLL!!! BRAVO ZMAJEVI! Sjajna igra na sredini terena rezultirala je odličnim napadom. Strelac Miloš Pantović na asistenciju Ivana Đorića, igrača koji je 10 minuta ranije tek ušao u igru.

80’ BOMBA KAPITENA MILOŠA STOJČEVA ZA PET NULA NA KROVU!

83‘ Trostruka izmena kod Zmajeva, igru su napustili Stojčev, Ajdinović i Pantović, a u igru su u samoj završnici ušli Cvetićanin, Milojević, Mijailović.

90’ POBEDA! Bravo Zmajevi, sjajan odgovor na rezultat iz pethodnog kola i upisana još jedna pobeda kod kuće.

Po završetku sjajne partije, šef struke ekipe Voždovca nije krio zadovoljstvo:

”Ovo što smo mi danas pokazali, pokazivali smo i ranije u utakmicama. Čestitam svojim igračima na odnosu, na krakteru. Pokazali smo da nije važno šta je bilo u prošloj utakmici, da li si izgubio već je važno kakva je reakcija posle poraza.”

Zmajevi sledeće kolo gostuju ekipi Mačve u Šabcu pre nego nastupi nova reprezentativna pauza.