Dva gola sjajnog Milosavljevića za prve bodove u sezoni

23/07/2021VESTI

Šesta utakmica na Krovu bez poraza pod vođstvom Predraga Rogana, Voždovac – Proleter 2:1 (1:0)! Rezultat za ponos jer je to odnos koji Voždovac mora da ima prema utakmicama kod kuće.

Tako je i bilo, od samog starta je inicijativa bila na strani Zmajeva, jer je već u četvrtom minutu Nikola Vujnović zatresao mrežu protivnika posle odlične akcije koju su predvodili raspoloženi Ivan Milosavljević i Miloš Pantović. VAR je poništio pogodak zbog nedozvoljene pozicije, ali je ovaj napad nagovestio izuzetno ofanzivnu utakmicu.

Novosađani su pokušavali centaršutrvima sa boka, ali je Miloje Preković bio siguran.

Dobru igru od samog početka Voždovac je krunisao vođstvom u 24. minutu kada je Ivan Milosavljević posle izuzetnog pasa Miloša Pantovića spoljnom sa sredine terena uposlio mladog vezistu, a ovaj plasirao loptu iza golmana Petrića.

Formacija u kojoj Voždovac igra omogućila je tranziciju iz odbrane prema napadu i do kraja poluvremena Zmajevi su pretili preko Justasa Lasickasa, Nemanje Milojevića sa daljine i Stefana Hajdina iz neposredne blizine.

Sredinom prvog dela igre Novosađani su pritiskali gol Voždovca, ali bez opasnije šanse.

Pred samu pauzu, zapretio je još jednom raspoloženi Nikola Vujnović, koji se našao jedan na jedan sa golmanom Proletera, ali je uputio neprecizan šut i poslao loptu pored gola. Sudija je i kod ovog pokušaja crnogorskog reprezentativca pokazao ofsajd poziciju, ali bi se u slučaju pogotka ponovo uključio VAR s obzirom da nedozvoljena pozicija nije bila očigledna.

Da su Voždovac i Proletar igrali i fer, a kvalitetan fudbal govori i podatak da je za utakmicu napravljeno manje od 20 startova, a u prvom poluvremenu samo sedam.

Drugo poluvreme nije dobro počelo za ekipu Predraga Rogana jer je Proleter inicijativu materijalizovao već posle nekoliko minuta drugog poluvremena, kada je Andrija Kaluđerović poslao neodbranjiv šut glavom posle preciznog udarca iz ugla za 1:1.

Reakcija Voždovca kakva se samo poželeti može, u sledećem napadu Nemanja Milojević šalje loptu levo ka Stefanu Hajdinu, kapitenu na ovoj utakmici, koji pronalazi Ivana Milosavljevića koji glavom spušta loptu u gol za, ispostaviće se, i konačnih 2:1!

Tempo utakmice bio je visok sve vreme i Proleter je od tog trenutka nastavio da napada. U 54’ ispao je Miloje Preković, ali je šut koji je išao u gol otklonio Stefan Hajdin

Samo nekoliko minuta kasnije, zatresla se mreža Miloja Prekovića drugi put u utakmici, ponovo posle prekida, takođe udarca iz ugla, ali je pre šuta napadač gostiju igrao rukom i sudija Ivković je to signalizirao, a VAR potvrdio.

Imao je do kraja utakmice Ivan Milosavljević priliku i za ”het-trik”, ali je njegov izlazak oči u oči sa golmanom pomoćni sudija signalizirao kao nedozvoljen položaj. Usporeni snimak je pokazao da ofsajda nema, ali je svakako golman Proletera bio uspešniji u tom duelu.

Golman Voždovca se do samog kraja najviše istakao jer je sigurnim odbranama sačuvao prve bodove u novoj sezoni.

Pokušao je po ulasku (ušao umesto Nikole Vujnovića) i Miloš Stojčev da zapreti nekoliko puta, ali bezopasno.

Pored Miloša Stojčeva, u drugom poluvremenu su ušli još i Dragan Stoisavljević umesto Miloša Pantovića, Edin Ajdinović za Ivana Milosavljevića, Nemanja Cvetković i Filip Stanisavljević umesto Stefana Purtića i Nemanje Milojevića koji su izneli veliki teret na sredini terena.

Zbog odugovlačenja, javna opomena je pokazana Miloju Prekoviću, a potom zbog starta i Marku Mijailoviću, dok je u prvom delu igre žuti karton dobio Marko Ivezić.

Rutinski su Zmajevi priveli utakmicu kraju, koja je po svemu prikazanom bila za ponos nacionalnog prvenstva.

Šef struke Zmajeva, gospodin Predrag Rogan, nije krio zadovoljtvo posle pobede nad po njegovim rečima, kvalitetnom ekipom Proletera:

”Pokazali smo pravi odnos u igri na svom terenu. Ipak, posle drugog gola kontrola lopte nije bila zadovoljavajuća, malo smo pali sa energijom, ali u ovom trenutku tri boda su zlata vredna i veoma bitna za nas.”

Voždovac u sledećem kolu gostuje vicešampionu države, ekipi Partizana.