Dobra igra ostala nenagrađena

29/03/2024VESTI

Fudbaleri Voždovca poraženi su na gostovanju u Bačkoj Topoli rezultatom 2:0 (2:0).

Pad koncentracije pred kraj prvog poluvremena omogućio je protivniku dva brza gola dok je dobroj igri Voždovca falila mirnija i preciznija završnica za bodove na gostovanju.

”Čestitao bih ekipi TSC-a na zasluženoj pobedi. Utakmica je bila kao što smo i očekivali, intenzivna sa obe strane. Pokušali smo da sa što većim pritiskom odgovorimo na to i izađemo što više. Takva igra nosi rizik sa sobom jer ekipa TSC-a ima jako brze igrače. Mislim da smo morali da budemo mnogo konrektniji u završnici u prilikama koje smo stvarali i bez obzira što smo lepo igledali, nismo bili konkretniji i opasniji po gol”, izjavio je Mitić po završetku utakmice.

U svojoj izjavi, gospodin Žarko Lazetić pohvalio je rad ekipe Voždovca i naglasio da je današnja igra bila iznad rezultata, kao i da uprkos svim kadrovskim promenama Voždovac izgleda kompaktnije sada nego u prvom delu sezone.

Utakmicu je otvorio nekadašnji Zmaj, Pantović, ali je njegov šut bio neprecizan. Uzvratio je Voždovac istom merom po levoj strani, ali bez opasnosti po gol domaćina.

Početak je obeležio visoki presing ekipe TSC-a, kome su Zmajevi uspešno odolevali, ali je zadnja linija ekipe u žutom bila pod velikim opterećenjem.

Obećavajući napad desio se u 10. minutu kada je Savić uposlio Flemingsa po desnoj strani, ali su njegovi šutevi i pokušaji centaršuteva bili izblokirani u nekoliko navrata.

Odličnu priliku da ugrozi gol ekipe iz Bačke Topole imao je Nešković kada je u 16. minutu uputio direktan slobodan udarac posle prekršaja nad Vujanovićem na 20 metera od gola, ali je golman domaćih bio na mestu.

U 22. minutu TSC je zatresao mrežu, ali je ofsajd položaj u kom se našao napad domaćih sprečio da do toga dođe. U suprotnom, odbrana Zmajeva bila bi direktno odgovorna za gol jer su faktički ispustili oduzetu loptu i predali je igračima u plavim dresovima koji su ostali sami ispred Katića.

Odlično priliku da Voždovac dovede u vođstvo imao je Nešković u 30. minutu kada je iz protivničkog šesnaesterca uputio šut na asistenciju Đurđevića, ali je lopta otišla preko prečke usled nekontrolisanog udarca. Isto je pokušao sa još kraće distance i Vujanović 10 minuta kasnije, ali takođe neprecizno.

Kazna za propuštene prilike usledila je već u sledećem napadu kada je Vulić iskoristio pad koncentracije u odbrani Zmajeva i loptu uputio iz Katićevog prostora u suprotan ugao. Samo minut kasnije Ćirković je udvorstručio prednost kada je solo akcijom po levoj strani prošao odbranu i preciznim šutem savladao čuvara mreže Voždovca. Iz poštovanja prema bivšem klubu, Ćirković nije slavio pogodak.

U nastavku Voždovac nije izgledao potonulo i od samog početka je pokušavao da ugrozi gol TSC-a. Najbliži tome bio je kapiten Đuričić glavom iz prekida, ali je golman domaćih ostao nesavladan.

Posle serije napada i pokušaja momaka u žutom, iz brze i precizne akcije Jovanović je izašao sam ispred Katića, ali je loptu poslao pored gola.

Prvu promenu šef struke Zmajeva napravio je u 63. minutu. Umesto Miletića i Vujanovića zaigrali su Teodorović i Mitrović.

Priliku da umanji prednost imao je Flemings u više navrata, zatim i Đurđević, ali je preciznost i mirnoća falila.

Do kraja utakmice zaigrali su još Vilka i Pirgić, ali ni igrač više koji su Zmajevi imali poslednjih deset minuta nisu pomogli da se rezultat promeni.