U malom gradskom derbiju i gostovanju Zmajeva na Banovom Brdu, ekipa Čukaričkog pobedila je Voždovac rezultatom 3:0. Strelci za ekipu Čukaričkog bili su Mudrinski, Kajević i Šapić.

Čukarički – Voždovac 3:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Mudrinski u 20. iz jedanaesterca, 2:0 – Kajević u 30, 3:0 – Šapić u 54. minutu.

Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 400. Sudija: Aleksandar Vasić. Pomoćnici: Matija Olajoš Nađ i Milan Šutulović. Žuti karton: Kovač (Čukarički), Srnić (Voždovac).

ČUKARIČKI: N. Stevanović, M. Stevanović, Kopitović, Šapić, Bogosavac, Docić, Kovač, Ovusu (od 78. Šarić), Kajević (od 70. Vidosavljević), Stojanović, Mudrinski (od 72. Tedić).

VOŽDOVAC: Knežević, Ćirković, Mihajlov, Jovanović, Mikić (od 78. Bošnjak), Pavlović, Srnić (od 64. Nišić), Trujić, Mašović (od 71. Duronjić), Arsić, Sikimić.

Iako je utakmica na samom početku pokazivala da će biti otvoreni duel dva odlična tima koja će se nadigravati, i iako je Voždovac imao terensku inicijativu u početku, fudbaleri Čukaričkog došli su u prednost nakon penala koji je izveo Ognjen Mudrinski, a svemu je prethodila neobična scena iz šesnaesterca Zmajeva u 20. minutu utakmice.

Nakon centaršuta sa desne strane, Mudrinski je pomerio glavu, taman toliko da lopta nenamerno udari u ruku Predraga Sikimića, a sudija nije imao drugi izbor nego da pokaže na belu tačku.

Mudrinski je prevario golmana Kneževića, poslao ga u levu stranu, a loptu u desnu i tako doveo “Brđane” u vođstvo od 1:0.

U narednih 10 minuta fudbaleri Čukaričkog imali su priliku da povise rezultat, međutim golman Knežević se oba puta sjajno snašao u situacijama 1 na 1 sa napadačima Čukaričkog i sprečio ih da povise rezultat.

No, međutim u 30. minutu Čukarički ipak dolazi do pogotka. Nakon gužve u šesnaestercu Zmajeva, najbolje se snašao Kajević i smestio loptu u mrežu golmana Kneževića.

To je bio poziv za buđenje za ekipu Voždovca, koja preuzima inicijativu, a prvu priliku imao je Alen Mašović u 32. minutu kada je uputio sjajan šut sa distance koji je otišao malo iznad gola.

Nedugo nakon toga kapiten Voždovca Pavlović sjajnom loptom upošljava desnog beka Ćirkovića koji se sjurio u kazneni prostor domaćina, međutim golman Stevanović odlično reaguje.

Još jednom je sa distance pokušao Mašović pred kraj prvog poluvremena, ali opet neuspešno i na odmor se otišlo sa rezultatom 2:0.

Drugo poluvreme donosi istu igru kao u prvom poluvremenu, ali sve opet dobija drugi tempo kada je Čukarički došao do trećeg gola na utakmici.

Nakon kornera za domaću ekipu, najviši u skoku u šesnaestercu Voždovca, bio je i najviši igrač na terenu danas, Šapić, koji je glavom poslao loptu u gol i doneo svom timu ubedljivo vođstvo od 3:0.

Nakon toga Čukarički se povukao i mirno sačekao kraj utakmice, koji nisu poremetili ni pokušaji Arsića i Duronjića u završnim minutima meča.

Sledeću utakmicu Voždovac igra na svom terenu protiv ekipe Vojvodine, koja je direktni konkurent za ulazak u plej of.