У малом градском дербију и гостовању Змајева на Бановом Брду, екипа Чукаричког победила је Вождовац резултатом 3:0. Стрелци за екипу Чукаричког били су Мудрински, Кајевић и Шапић.

Чукарички – Вождовац 3:0 (2:0)

Стрелци: 1:0 – Мудрински у 20. из једанаестерца, 2:0 – Кајевић у 30, 3:0 – Шапић у 54. минуту.

Стадион на Бановом брду. Гледалаца: 400. Судија: Александар Васић. Помоћници: Матија Олајош Нађ и Милан Шутуловић. Жути картон: Ковач (Чукарички), Срнић (Вождовац).

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић, М. Стевановић, Копитовић, Шапић, Богосавац, Доцић, Ковач, Овусу (од 78. Шарић), Кајевић (од 70. Видосављевић), Стојановић, Мудрински (од 72. Тедић).

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић, Ћирковић, Михајлов, Јовановић, Микић (од 78. Бошњак), Павловић, Срнић (од 64. Нишић), Трујић, Машовић (од 71. Дуроњић), Арсић, Сикимић.

Иако је утакмица на самом почетку показивала да ће бити отворени дуел два одлична тима која ће се надигравати, и иако је Вождовац имао теренску иницијативу у почетку, фудбалери Чукаричког дошли су у предност након пенала који је извео Огњен Мудрински, а свему је претходила необична сцена из шеснаестерца Змајева у 20. минуту утакмице.

Након центаршута са десне стране, Мудрински је померио главу, таман толико да лопта ненамерно удари у руку Предрага Сикимића, а судија није имао други избор него да покаже на белу тачку.

Мудрински је преварио голмана Кнежевића, послао га у леву страну, а лопту у десну и тако довео “Брђане” у вођство од 1:0.

У наредних 10 минута фудбалери Чукаричког имали су прилику да повисе резултат, међутим голман Кнежевић се оба пута сјајно снашао у ситуацијама 1 на 1 са нападачима Чукаричког и спречио их да повисе резултат.

Но, међутим у 30. минуту Чукарички ипак долази до поготка. Након гужве у шеснаестерцу Змајева, најбоље се снашао Кајевић и сместио лопту у мрежу голмана Кнежевића.

То је био позив за буђење за екипу Вождовца, која преузима иницијативу, а прву прилику имао је Ален Машовић у 32. минуту када је упутио сјајан шут са дистанце који је отишао мало изнад гола.

Недуго након тога капитен Вождовца Павловић сјајном лоптом упошљава десног бека Ћирковића који се сјурио у казнени простор домаћина, међутим голман Стевановић одлично реагује.

Још једном је са дистанце покушао Машовић пред крај првог полувремена, али опет неуспешно и на одмор се отишло са резултатом 2:0.

Друго полувреме доноси исту игру као у првом полувремену, али све опет добија други темпо када је Чукарички дошао до трећег гола на утакмици.

Након корнера за домаћу екипу, највиши у скоку у шеснаестерцу Вождовца, био је и највиши играч на терену данас, Шапић, који је главом послао лопту у гол и донео свом тиму убедљиво вођство од 3:0.

Након тога Чукарички се повукао и мирно сачекао крај утакмице, који нису пореметили ни покушаји Арсића и Дуроњића у завршним минутима меча.

Следећу утакмицу Вождовац игра на свом терену против екипе Војводине, која је директни конкурент за улазак у плеј оф.