CRVENA ZVEZDA – VOŽDOVAC 2:0 (2:0)

Strelci: Ebisilio u 28. minutu i Ben u 32. minutu.

VOŽDOVAC: ILIĆ, ĆIRKOVIĆ, MIHAJLOV, JOVANOVIĆ, KOVAČEVIĆ, PAVLOVIĆ, PURTIĆ, LUKOVIĆ, MILUNOVIĆ, MAKSIMOVIĆ, STUPAREVIĆ. IGRALI SU JOŠ: ZLIČIĆ, DURONjIĆ, MAŠOVIĆ.

CRVENA ZVEZDA: BORJAN, DEGENEK, KRSTIČIĆ, PAVKOV, EBISILIO, BABIĆ, SIMIĆ, RODIĆ, JOVANČIĆ, BEN, GOBELjIĆ. IGRALI SU JOŠ: MARIN, ČAUŠIĆ, BOAĆI.

Gradski derbi je opravdao očekivanja dobrog fudbala. Domaćin je od starta krenuo ka golu Zmajeva i već u 11. minutu Pavkov je bio u prilici nakon asistencije Bena, ali je mladi čuvar mreže Voždovca, Ilić bio siguran na golu.

Već u narednoj minuti u sličnoj prilici na drugoj strani je Stuparević. Pobegao je napadač Voždovca odbrani Zvezde, ali je Borjan osujetio napad.

U 27. minutu napada opet Zvezda. Simić je bio u situaciji 1 na 1 sa Ilićem, ali je golman Voždovca izašao kao pobednik, a u istom napadu je bio i Ben u istoj prilici, ali je čuvar mreže opet bio fenomenalan.

Ipak minut kasnije Gobeljić prolazi po desnoj strani, uspeva da uputi centaršut, a Ebisilio glavom donosi prednost domaćinu.

Samo pet minuta kasnije Pavkov asistira Benu, a napadač Zvezde povećava prednost na 2:0.

Ipak Zmajevi su nastavili sa igrom i već u 39. minutu posle kornera koji je izveo Luković, najbolji u skoku je Mihajlov, a golman Crvene zvezde Borjan vadi loptu sa gol linije.

Do kraja prvog dela imali su igrači Voždovca još jednu šansu. Maksimović je ukrao loptu odbrani domaćih, pokušao da smanji rezultat, ali je njegov udarac izblokiran u poslednjem trenutku.

U drugom delu meča, pokušao jer domaćin udarcima sa distance, ali su lopte bile lak plen za golmana Ilića, a sjajnu priliku za posizanje gola je imao Stuparević kada je posle odličnog dodavanja Zličića umakao odbrani Zvezde, došao u situaciju da bude pred golmanom Borjanom, ali je golman domaćih odbranio njegov udarac.