CRVENA ZVEZDA – VOŽDOVAC

30/11/2019VESTI

Zmajevi nastavljaju takmičenje u Superligi Srbije utakmicom 18. kola u kojoj na stadionu “Rajko Mitić” gostuju ekipi aktuelnog šampiona Srbije, Crvenoj Zvezdi.

Ovo će biti drugi susret dva tima u samo dva meseca, jer su krajem septembra ova dva tima odigrala zaostalu utakmicu trećeg kola Superlige u kojoj je Zvezda na “krovu” bila bolja rezultatom 3:1.

Ovog puta Zmajevi idu na megdan učesniku Lige Šampiona u sjajnoj formi i sa 6. pozicije Superlige, kao jedina ekipa u ligi koja je postigla pogodak na svakom meču, dok aktuelni šampion dočekuje ovaj meč na 1. poziciji tabele, ali i posle visokog poraza u Ligi Šampiona od Bajerna.

Utakmica između Crvene Zvezde i Voždovca na stadionu “Rajko Mitić” počinje u 18 časova.

Poznata je i startna postava u kojoj će danas Zmajevi izaći na teren!

CRVENA ZVEZDA – VOŽDOVAC 2:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić. SUDIJA: Jovan Šegrt. STRELCI: Marin u 60. i Ben u 90+3. minutu. ŽUTI KARTON: Cvetković (Voždovac).

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan – Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić – Petrović – Ben, Ivanić (od 78. Jovančić), Marin (od 92. Simić), Garsija (od 86. Vukanović) – Tomane.

VOŽDOVAC (4-2-3-1): Ilić – Lasickas, Mikić, Cvetković, Daničić – Nikolić, Nišić – Mašović (od 59. Krasić), Zličić (od 79. Cvetićanin), Živojinović – Stoisavljević (od 64. Dević).

Na stadionu Rajko Mitić, šampion i predstavnik Srbije u Ligi šampiona nakon visokog poraza od Bajerna želi da popravi utisak protiv razmahanih Zmajeva. Voždovčani, naime, ne znaju za poraz još od prethodnog okršaja sa crveno-belima!

IZ MINUTA U MINUT

16` – Nakon početnog opipavanja pulsa, prvu pravu priliku na meču imala je Crvena zvezda. Nakon duplog pasa i ulaska u prostor, Tomane je sa 15 metara iskosa šutirao iz okreta, za malo pored Ilićeve dalje stative!

24′ – Zmajevi su sredinom poluvremena praktično počeli da slave! Mikić je ispratio korner zdesna i odlično skočio, Borjan uz pomoć prečke spasao mrežu, a odbijenu loptu sačekao Cvetković! Poslao ju je iza gol linije, ali nakon zvuka Šegrtove pištaljke – dosuđen je prekršaj (Mikića) nad Rodićem.

40` – Ubrzo nakon što je udarac kapitena Voždovca Nikolića izblokiran, Njegoš Petrović se na drugoj strani našao u dobroj prilici za gol, ali se prerano odlučio za šut. Lopta je završila preko gola.

42` – Odlična prilika za goste! Sjajan pas Zličića, izbacio je Mašovića u prvi plan, nakon kojeg je krilni napadač “uleteo” u Zvezdin šesnaesterac, pa sleva okušao sreću desnom nogom – preko gola!

45` – Uoči odlaska na odmor, Degenek je sa leve strane proigrao Ivanića, koji je sa linije kaznenog prostora šutirao odlučno, snažno, ali i za malo neprecizno.

POLUVREME – Prvi deo igre obeležila je otvorena igra, po nekoliko prilika na obe strane, ne i pogoci. Na semaforu su ostale nule.

51` – Veliku priliku za Zvezdu, nakon proboja Garsije po boku, propustio je Ben. Sa ivice peterca tukao je pored gola.

60` – GOL ZA DOMAĆE! Crvena zvezda je u nastavku zaigrala agresivnije i bila nagrađena. Niz kratkih paseva na levoj strani okončan je asistencijom Tomanea za Marina, koji je (čini se iz ofsajda) ušao u situaciju “jedan na jedan” sa golmanom Ilićem i bio neumoljiv.

70` – Negudo pošto je neutralisao pokušaj Garsije, Ilić je sjajno, uz pomoć prečke, skinuo i udarac Ivanića, kojeg je majsotrski proigrao Marin.

75` – Zvezda je nastavila da vrši pritisak i malo je nedostajalo da Ben sa poludistance kazni grešku u odbrani Voždovca, ali je šutirao pored okvira gola – baš kao i Garsija malo pre, odnosno Ivanić malo posle njega.

80` – Zmajevi nisu odustajali, pa je posle kornera i odbijene lopte zapretio mladi Luka Cvetićanin, ali je njegov udarac sa 18 metara  bio izblokiran

86` – Samo što je ušao u igru, Vukanović je mogao da iskoristi brzo izveden prekid i reši dileme, ali se briljantni Ilić još jednom sitakao intervencijom!

88` – Još jednu priliku za izjednačenje stvorili su Voždovčani. Sevnula je akcija na levom boku, te dobar centaršut i odlična reakcija Devića, kojeg je u poslednjim momentima na prvoj stativi blokirao Pankov

93` – NOVI GOL ZA ZVEZDU! Iako se činilo da će Ilić izbijanjem lopte posle Gobeljićevog centaršuta da otkloni opasnost, nju je odlično sačekao Ben, napravio fintu, pa preciznim udarcem sa 15 metara, po zemlji, otklonio sve dileme.

KRAJ – Golovima Marina i Bena, Crvena zvezda uspela je da na svom terenu ukroti Zmajeve, prekine im dug niz bez poraza i istovremeno arhivira svoj, od Bajrena.