Čarapani odneli ceo plen sa Krova

19/02/2024VESTI

Fudbaleri Voždovca odigrali su prvu zvaničnu utakmicu na svom stadionu u novoj, kalendarskoj godini, protiv ekipe Napretka. Gostujuća ekipa slavila je rezultatom 2:1 (1:1).

Poveli su gosti, od 25. minuta se probudili i momci u belim dresovima, ali je pad koncentracije u poslednjoj deonici meča doneo drugi uzastopni poraz od nastavka prvenstva.

Šef struke Zmajeva govorio je o različitim licima svoje ekipe tokom utakmice:

”Čestitam protivničkoj ekipi na pobedi. Što se nas tiče, smatram da u prvom poluvremenu nismo dovoljno koristili prostor. Generalno smo lako primali golove i nismo pratili ritam utakmice. Preuzimam odgovornost za to i radiću sve što je u mojoj moći da sa svojim timom pripremim ekipu za teško gostovanje koje sledi”, zaključio je Mitić.

Susret na Krovu otvorila je gostujuća ekipa koja je odmah napala po levoj strani, ali je odbrana Voždovca bila na mestu od prvog minuta. U uvodnim trenutcima Kruševljani su bili nešto opasniji, ali bez opasnosti po gol Katića. Sa druge strane, pokušavao je Flemings da pritiska visoko golmana, ali se protivnički čuvar mreže čvrsto držao.

Inicijativa Napretka ubrzo se isplatila i to preko jednog od onih koji su ostavili dubok trag u dresu Voždovca – Lazara Zličića. Evidentno je bilo da na svom starom stadionu iz poštovanja nije želeo da proslavlja gol, ali je od osmog minuta svom timu omogućio prednost.

Delovalo je da su se Zmajevi trgli posle primljenog gola, ali je opet Napredak bio opasniji iz kontra-napada.

Mogao je Zličić u 15. minutu ponovo da se upiše u strelce lob udarcem sa daljine kada je primetio da je golman izašao visoko, ali se Katić na vreme vratio i uhvatio loptu.

Prvu priliku da izjednače Zmajevi su imali nekoliko minuta kasnije preko Mitrovića kojeg je uposlio iz zadnje linije Đurđević, ali je odbrana Napretka bila na mestu. Start nad mladim vezistom sudija je okarakterisao kao nedovoljno grub za kazneni udarac iako su elementi za najstrožiju kaznu postojali.

EVRO GOL FLEMINGSA! Od 26. minuta rezultat je izjednačen, na asistenciju Nikole Đuričića sa sredine terena iz trka je uputio u suprotan ugao šut koji je od leve stative završio u mrežici sa suprotne strane od siline udarca.

Osokoljeni pogotkom, pokušavali su Zmajevi, najviše preko raspoloženog Neškovića da preokrenu rezultat, ali se na pauzu otišlo nerešenim rezultatom – 1:1.

U nastavku utakmice prvi značajn trenutak desio se u 49. minutu kada je strelac prvog gola za Voždovac, Flemings, zaradio javnu opomenu zbog simuliranja. Proigrao ga je ponovo kapiten Đuričić, ali je lopta bila za nijansu brža te je pad preko golmana okarakterisan kao pokušaj iznude keznenog udarca.

Dobru priliku za preokret u 51. minutu imao je Đurđević glavom posle udarca iz ugla koji je izveo Mitrović, ali je štoper Zmajeva zamalo bio neprecizan.

Visoki presing Voždovca donosio je sve više obećavajućih napada, ali bez konkretnije završnice.

Prvu izmenu u svojoj ekipi Nikola Mitić napravio je sredinom drugog dela igre. Vujanovića je zamenio Petrović. Priliku da zaigra dobio je i debitant Pavlović umesto Mitrovića u poslednjih dvadeset minuta susreta.

Pad koncentracije Zmajeva omogućio je zimskom pojačanju Čarapana, Andriji Majdevcu, da loptu smesti u gol glavom u 77. minutu i stavi tačku na ovaj duel. Odlično je Ljubomirac odvukao odbranu Voždovca na sebe po desnoj strani i ostavio prostor da Majdevac sa peterca matira Katića.

Dvostruka izmena Voždovca usledila je kao odgovor potom, igru su napustili Matić i Nešković, a u završnici zaigrali Kojić i Antonijević

Pavlović će svoj debi na Krovu pamtiti i po žutom kartonom dobijenom zbog prigovora u sudijskoj nadoknadi. Nije se najmlađa ekipa u prvenstvu predavala do poslednjeg trenutka, ali je Napredak na iskustvo slavio.

Sledeće kolo ekipa Voždovca gostuje uvek neugodnoj Mladosti iz Lučana, u ponedeljak, 26. februara.