Бурмаз у 92. за тријумф Змајева у Пазару!

26/04/2023ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца победили су као гости Нови Пазар резултатом 0:1 (0:0), у утакмици која је данас одиграна у оквиру 32. кола Супер лиге Србије.

Занимљиву фудбалску представу приказали су играчи оба тима, а кључни моменат десио се у 92. минуту када је Борисав Бурмаз одличнм ударцем ван казненог простора савладао противничког чувара мреже и тако донео победу свом тиму.

Шеф стручног штаба клуба из Заплањске, господин Никола Пуача, изнео је утиске након нове победе свог тима.

„Били су веома тешки услови за игру, али и поред тога смо приказали добру игру, нарочито у првом полувремену. Фалило нам је мало директности, имао је и Нови Пазар своје шансе, али награђени смо голом у последњем минуту за све што смо данас приказали. Ова победа је за Предрага Медића“, рекао је господин Пуача.

Домаћи играчи су прилично офанзивно ушли у меч, а већ у четвртом минуту капитен Змајева Катић је лако изашао на крај са једним шутем из даљине.

Узвратили су гости пет минута касније. Ајдиновић је солидно извео слободан ударац искоса с леве стране после чега је уследио први корнер за београдски тим, али није било већих узбуђења пред голом Новог Пазара.

Десет минута касније уследио је опасан напад по десном боку, овога пута Мијаиловић је упутио оштар центаршут да десне стране, али је мало фалило да неко од његових саиграча стигне лопту на другој стативи.

У 25. минуту Пантовић је имао карактеристичан продор по левој страни, међутим, није да дође у позицију да припрети голу ривала.

Био је то период боље игре тима са Душановца, а у 32. минуту Драган Стоисављевић погодио је мрежу домаћина, ипак након ВАР провере погодак је поништен због офсајда.

Пет минута пре краја првог дела игре Мијаиловић је упутио одличан центаршут којим је пронашао Дамјановића чији покушај главом је завршио за мало преко пречке.

Нешковић је у 44. минуту имао солидан продор по левој страни, упутио је ударац ка голу, међутим, изблокиран је и уследио је нови корнер после ког није било промене резултата.

У трећем минуту игре у наставку Ајдиновић се истакао правовременим клизећим стартом у шеснаестерцу којим је онемогућио продор противничког играча ка петерцу.

Још бољи старт демонстрирао је Дамјановић  у 51. минуту када је пресекао додавање којим би центарфор домаћих избио сам пред чувара мреже Змајева.

Тачно по истеку сат времена игре стратег Вождовца извршио је двоструку промену у свом тиму, на терен је послао Бурмаза и Вујановића, уместо Стоисављевића и Лазаревића.

Пет минута касније Ајдиновић је опробао ударац из велике удаљености, али није био прецизан.

У 69. минуту Катић је бравурозном реакцијом интервенисао и сачувао своју мрежу нетакнутом наког доброг покушаја главом центарфора домаће екипе.

Нова дупла промена у табору екипе из Браће Јерковић виђена је у 72. минуту када су Ивезић и Ђорђевић заменили Јочића и Мијаиловића.

Зечевић је у 74. минуту постао први играч из табора гостију који је добио жути картон.

У наредном минуту виђена је најлепша акција Београђана, Нешковић је прихватио пас искоса на левој страни у казненом простору, одатле је упослио Пантовића у срцу шеснаестерца, који је лепо шутирао, али је изблокиран.

Нешковић је био веома расположен за игру на овом сусрету, опробао је ударац и у 80. минуту, међутим, тај покушај је завршио поред гола.

Истог минута извршена је и последња измена у гостујућем сасатву, Пантовић је место на терену препустио младом Митровићу.

Главни арбитар меча продужио је утакмицу за три минута.

У другом минуту судијске надокнаде Борисав Бурмаз прихватио је лопту мало изван казненог простора, упутио топовско ђуле ка голу Новог Пазара и донео вођство и испоставиће се победу за Вождовац.