Borba ali ne i sreća – Zmajevi poraženi na Krovu

03/03/2024VESTI

Fudbaleri Voždovca nisu uspeli da zadrže bodove kod kuće protiv Spartaka, subotički tim slavio je rezultatom 2:0 (0:0).

Uprkos aktivnom rezultatu i ujednačenoj igri, gosti su iskoristili priliku  preko Todoroskog poveli u 68. minutu, a konačan rezultat postavio je Lukić pred istek vremena u regularnom delu meča.

Šef stručnog štaba, gospodin Nikola Mitić, svestan je nedostataka u igri, ali veruje da će izazovan raspored probuditi njegove izabranike.

Čestitam ekipi Spartaka na pobedi. Mi jesmo bili ispod nekog nivoa iz prethodnih utakmica, ali rezultat nije baš realan prikaz odnosa snaga na terenu, kao što je to bilo i na prethodnim utakmicama. Činjenica je da dolazi period kada nas očekuje težak raspored i to će biti veliki ispit, kako za mene i stručni štab, tako i za naše mlade igrače. Verujem da uz snažan karakter, želju i motivaciju koje nam ne fali, možemo da izađemo iz ove serije i vratimo se na pobednički kolosek!

Prvi deo susreta odisao je mirnoćom. Iako je brojna publika na Krovu mogla da vidi dinamičan fudbal, golova nije bilo na vidiku, akcije koje su kreirala oba tima nisu imale konkretne završnice.

Istakli su se, u proaktivnom presingu Vujović, Pavlović i Pirgić koji su stvarali šanse za Vožd, dok je Antonijević pokušao da se upiše u listu strelaca u 43. minutu. Međutim, njegov šut sa velike udaljenosti završio je u rukama golmana Spartaka.

Pred kraj prvog poluvremena kada je, zbog jakog udarca u glavu koji je zadobio kapiten Đuričić, na teren zakoračio mladi Mitrović, primetna je bila promena u rotaciji a to je rezultiralo izuzetnom akcijom Petrovića. On se u 43. minutu igre našao u duelu jedan na jedan tik pred golom gostiju, nakon čega je ovu stopostotnu šansu sprečio protivniči igrač, nad Petrovićem napravio grub faul, tako zaradio žuti karton i sprečio da Zmajevi na poluvremenu u svlačionice odu sa golom prednosti.

Nakon povratka na teren i ulaska u drugo poluvreme, Zmajevi su pritisnuli gas i značajno konkretizovali svoju igru.

Vezao se brzo niz opasnih napada. Prvo u 50. minutu preko Pavlovića ka Pirgiću koji loptu šalje tik pored stative. Samo minut kasnije, Antonijević hrabro puca sa velike udaljenosti ali nažalost direktno u ruke Vulića, dok će najveći žal ostati za loptom koju je Vujanović na fantastičnu asistenciju Mitrovića, glavom poslao ka golu gostiju ali je ona umesto mreže zatresla stativu.

Kada je sat na Krovu otkucao 60. minut, Katić je na izniman način sprečio Spartak dođe do vođstva.

Međutim, od 68. minuta fudbaleri Spartaka pogotkom Todoroskog, koji je loptu okrznuo posle centaršuta, dolaze do prvog gola na utakmici i Spartak vodi rezultatom 0:1.

Nakon dve izmene u 72. minutu kada su na teren zakoračili Miletić i Skrobonja, došlo je i do nove dve prilike a Voždovac je ponovo pokazao da u svojim redovima poseduje mlade i vrlo talentovane igrače. Prvo je Miletić zapretio golmanu gostujuće ekipe, ali samo šest minuta nakon što je stupio na teren, Skrobonja je takođe kreirao jednu priliku. On je sam prošao kroz dvojicu igrača suparničkog tima, lansirajući raketu ka golu ali nažalost bez promene za rezultat.

Krajnji rezultat od 2:0 postavio fudbaler Spartaka, Lukić, u nadoknadi vremena.