Бомба Милојевића недовољна за позитиван старт првенства

16/07/2021ВЕСТИ

Фудбалери Вождовца, поражени су у градском дербију на отварању Супер лиге Србије резултатом 2:1 (1:1).

Најгори могући сценарио задесио је Змајеве након што је већ у 5. минуту искључен Александар Станисављевић због приговора помоћном судији услед недосуђеног старта у продору по десној страни. Високи пресинг замењен је дефанзивном игром с обзиром да је Вождовац на мегдан фаворизованим Брђанима сада ишао са десеторицом играча.

То није обесхрабрило тим са Крова, јер је у 16. минуту Иван Милосављевић одвукао двојицу играча и омогућио Немањи Милојевићу шут са 25 метара који је завршио у горњем левом углу за великих 0:1 у гостима и први гол сезоне!

Дуго је Вождовац одолевао нападима Брђана и био дефанзивно на висини задатка. Ипак, пресинг Чукаричког током већег дела првог полувремена довео је до изједначења у 42. минуту, када је Срђан Мијаиловић прошао између Милоша Стојчева и Стефана Хајдина и центрирао за Ђорђа Јовановића који главом са супротне стативе шаље лопту иза Милоја Прековића

На паузу се отишло при резултату 1:1, али је у полувремену Вождовац доживео још једно искључење јер је главни судија меча, Момчило Марковић, искључио шефа струке, господина Предрага Рогана због приговора поводом искључења са почетка утакмице.

Сјајне одбране Милоја Прековића и праворемена реакције у одбрани већину другог полувремена нису биле довољне да се сачува бод јер се у 70. минуту по други пут у стрелце уписао Ђорђе Јовановић. Нападач Чукаричког неометано је упутио нови ударац главом између два штопера Змајева чиме је постављен и коначан резултат премијерне утакмице.

У наставку, господин Бранко Мирјачић, први асистент у стручном штабу, који је преузео кормило по искључењу Предрага Рогана определио се за офанзиван наставак тиме што је до краја утакмице увео Милоша Пантовића, Драгана Стоисављевића и Николу Вујновића.

Шут у оквир гола младог Драгана Стоисављевића право у руке голмана Ђорђа Петровића било је све што је Вождовац до краја успео да уради.

”Два момента су определила даљи ток данашње утакмице, непромишљен гест Александра Станисављевића који је резултирао црвеним картоном и примљени гол пред крај првог полувремена. Све оно што смо припремали када је тактика у питању пред ову утакмицу од петог минута пада у воду, морали смо да се прилагођавамо против квалитетне екипе каква је Чукарички. Дефанзивно мислим да смо играли доста добро, противник нас је угрожавао само кроз центаршутеве са бочних позиција. Жао нам је свима у стручном штабу јер су момци заиста дали последљи атом снаге,” биле су речи господина Мирјачића којим је закључио анализу гостовања Чукаричком.

Данашња утакмица остаће уписана као прва у историји где је спроведен VAR систем који ће се од ове сезоне премијерно користити у домаћем првенству. Следеће коло Змајеви код куће дочекују екипу новосадског Пролетера.