BODOVI OSTALI U VRANjU. DINAMO – VOŽDOVAC 1:0

Fudbaleri Voždovca poraženi su u Vranju od ekipe Dinama rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Dimitrov u 8. minutu sa bele tačke.

Fudbaleri Voždovca nisu uspeli da donesu bodove u Beograd sa vrućeg gostovanja u Vranju. Koban po Zmajeve bio je 8. minut i jako upitan duel između Marka Jovanovića i igrača Dinama u šesnaestercu, koji je sudija Čolović okarakterisao kao penal.

Interesantan podatak jeste da je ovo bio 11. penal u ovoj sezoni koji je dosuđen protiv ekipe Voždovca.

Siguran sa bele tačke bio je Dimitrov i tako doveo svoj tim u vođstvo, i postavio, ispostaviće se, krajnji rezultat ove utakmice.

Nakon primljenog gola iz penala ekipa Voždovca pokušala je da se podigne i da nametne svoj ritam igre, međutim protiv domaćina koji su bili nošeni podrškom sa tribina, na kojima je bilo blizu 4000 ljudi, to je nije bilo nimalo lako.

Vranjanci su u prvom poluvremenu imali nekoliko prilika iz kojih su mogli da dupliraju vođstvo, međutim golman Ilić potvrdio je sjajnu formu iz nekoliko poslednjih utakmica i sačuvao mrežu svog tima u par navrata.

U drugom poluvremenu Aničić je pokušao da razmrda ekipu ubacivanjem Duronjića umesto Stuparevića, no nažalost ni to nije dalo rezultate. Drugi deo igre doneo je mnogo nervozniju igru na obe strane  -Vranjanci su hteli da sačuvaju prednost i osvoje krucijalna tri boda u borbi za opstanak, dok su Zmajevi želeli po svaku cenu da dođu do gola i obezbede sebi bodove za bolji plasman u plej autu.

Luković je nakon slobodnog udarca sa nekih 20-al metara bio najbliži tome da izjednači rezultat, međutim njegov udarac spremno je dočekao Perić i sačuvao svoj gol.

Igrači Dinama su nošeni velikom podrškom sa tribina vrlo često bili grubi u startovima i neoprezni u igri, te je Stevanović u 82. minutu pogibeljnim startom oborio Duronjića koji je u punom trku trčao ka golu Vranjanaca, što je izazvalo komešanje na terenu koje je trajalo nekoliko minuta dok se nisu smirile strasti.

Na kraju Zmajevi nažalost ostaju bez bodova, a sledeća utakmica očekuje nas na Krovu u četvrtak 25. aprila, kada nam u goste dolazi ekipa Rada.