БОДОВИ ОСТАЛИ У ВРАЊУ. ДИНАМО – ВОЖДОВАЦ 1:0

Фудбалери Вождовца поражени су у Врању од екипе Динама резултатом 1:0. Стрелац јединог гола на утакмици био је Димитров у 8. минуту са беле тачке.

Фудбалери Вождовца нису успели да донесу бодове у Београд са врућег гостовања у Врању. Кобан по Змајеве био је 8. минут и јако упитан дуел између Марка Јовановића и играча Динама у шеснаестерцу, који је судија Чоловић окарактерисао као пенал.

Интересантан податак јесте да је ово био 11. пенал у овој сезони који је досуђен против екипе Вождовца.

Сигуран са беле тачке био је Димитров и тако довео свој тим у вођство, и поставио, испоставиће се, крајњи резултат ове утакмице.

Након примљеног гола из пенала екипа Вождовца покушала је да се подигне и да наметне свој ритам игре, међутим против домаћина који су били ношени подршком са трибина, на којима је било близу 4000 људи, то је није било нимало лако.

Врањанци су у првом полувремену имали неколико прилика из којих су могли да дуплирају вођство, међутим голман Илић потврдио је сјајну форму из неколико последњих утакмица и сачувао мрежу свог тима у пар наврата.

У другом полувремену Аничић је покушао да размрда екипу убацивањем Дуроњића уместо Ступаревића, но нажалост ни то није дало резултате. Други део игре донео је много нервознију игру на обе стране  -Врањанци су хтели да сачувају предност и освоје круцијална три бода у борби за опстанак, док су Змајеви желели по сваку цену да дођу до гола и обезбеде себи бодове за бољи пласман у плеј ауту.

Луковић је након слободног ударца са неких 20-ал метара био најближи томе да изједначи резултат, међутим његов ударац спремно је дочекао Перић и сачувао свој гол.

Играчи Динама су ношени великом подршком са трибина врло често били груби у стартовима и неопрезни у игри, те је Стевановић у 82. минуту погибељним стартом оборио Дуроњића који је у пуном трку трчао ка голу Врањанаца, што је изазвало комешање на терену које је трајало неколико минута док се нису смириле страсти.

На крају Змајеви нажалост остају без бодова, а следећа утакмица очекује нас на Крову у четвртак 25. априла, када нам у госте долази екипа Рада.