Dobra igra u drugom poluvremenu nedovoljna za preokret, Zmajevi poraženi od Bačke

29/08/2020VESTI

Fudbaleri Voždovca poraženi u šestom kolu Linglong Super lige Srbije od ekipe Bačke rezultatom 2:1.

Sledi izveštaj iz minuta u minut.

Zmajevi su se sa prethodna dva gostovanja vratili sa maksimalnih šest bodova i cilj je da se pobednički niz nastavi. Trener Jovan Damjanović objasnio je zbog čega smatra da je učinak Voždovca na strani bolji od nastupa na Krovu:

Ekipe se na domaćem terenu otvore, igraju na pobedu i slobodnije što nama daje šansu da zahvaljujući dobroj analizi iskoristimo njihove slabosti, napadamo iz kontre i imamo bolju realizaciju. Na Krovu je malo drugačije, ali se i tu situacija popravlja. U nedelju smo odigrali zanimljiv meč, kontrolisali smo igru u velikoj meri, ali je nedostajalo malo više inspiracije i energije da na kraju i pobedimo. Raduje do to što smo dali jako lep gol, jedan od najlepših od početka sezone po mom mišljenju“, istakao je šef stručnog štaba Voždovca.”

Za utakmicu protiv FK Bačka, odlučio se za sledećih jedanaest.

TEKSTUALNI PRENOS:

1’ Početni udarac utakmice šestog kola Super lige u Bačkoj Palanci izvodi ekipa domaćina.

2’ Loš početak za Zmajeve, Ekipa OFK Bačke povela je pogotkom Nikole Žakule.

7’ Nikola Žakula ponovo se upisuje u listu strelaca, domaćin vodi 2:0.

10’ PRVI OZBILjNIJI NAPAD ZMAJEVA REZULTIRAO JE POGOTKOM MARKA ŽIVKOVIĆA! HRABRO DO IZJEDNAČENjA.

19‘ Prvi žuti karton u utakmici pokazan je napadaču Zmajeva, Nikoli Vujnoviću posle starta ispred gola protivnika.

21’ Sjajan prijem lopte Luke Cvetićanina nadomak gola, ali je njegov šut odbranio golman Bačke. Minut kasnije posle starta ekipa Bačke, kapiten Jovan Nišić uputio je sjajan centrašut sa leve strane, ali je ponovo intervencija golmana sprečila izjednačenje.

31’ Javno je opomenut Marko Putinčanin posle starta na sredini terena.

33’ Odličnu dugu loptu ka Luki Cvetićaninu uputio je Jovan Nišić, ali je šut koji je posle asistencije mladog krila uputio Lasickas, golman Bačke poslao u korner.

45’ Zmajevi na poluvreme odlaze sa zaostatkom od jednog gola. Ekipa Bačke vodi rezultatom 2:1. Hrabro do kraja i željenog preokreta!

46’ Zbog povrede igru je u poluvremenu napustio Nemanja Pejčinović. Umesto njega, na terenu je Miloš Milović.

58’ Dvostruka izmena u ekipi Voždovca, umesto Milosavljević Ivana i Putinčanin Marka, u igri su Đorić Ivan i Ajdinović Edin.

60’ Sjajna odbrana Marka Ilića posle greške zbog koje se napadač Bačke našao sam ispred gola. U nastavku akcije, Luka Cvetićanin upućuje šut sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad gola.

62’ Još jedna izmena u redovima Zmajeva, ekipu je napustio Cvetićanin Luka, dok je na njegovo mesto ušao Dragan Stoisavljević.

73’ Marko Ilić ponovo u glavnoj ulozi, sjajnom odbranom čuva nadu za preokret u Bačkoj Palanci.

87’ Sjajan šut Miloša Stojčeva, ali je na žalost završio pored gola.

90+2’ U sudijskoj nadoknad, žutim kartonom opomenut je i Marko Gajić.

90+3’ KRAJ UTAKMICE! Fudbaleri Voždovca poraženi su na gostovanju u Bačkoj Palanci uprkos nešto boljoj igri u drugom poluvremenu.

Sledi pauza od dve nedelje zbog reprezentativnih aktivnosti, nakon čega nastavljamo borbu za bodove i što bolji plasman u Super ligi Srbije.