Журнал: Вождовцу мали градски дерби, Рад закуцан за дно табеле

(ФОТО: В. Марковић)

Рад – Вождовац 0:2 (0:0)

Стадион Обилића на Врачару. Гледалаца: 500. Судија: Слободан Веселиновић. Помоћници: Далибор Ђурђевић и Дарко Расинац.

РАД: Кљајић, Распоповић, Рогач, Урошевић, Родић, Гњатић, Станојевић, ПАвловић, делић, Михајловић, Ђурђевић.

ВОЖДОВАЦ: Перић, Јашић, Ћулибрк, Лалић, Ђорђевић, Мицић, Миловановић, Бабовић, Марушић, Обрадовић, Вељовић.

У малом градском дербију Вождовац је славио победу против Рада, а меч је одлучен на почетку другог полувремена. У само два минута Змајеви су два пута затресли мрежу Кљајића и заслужено освојили сва три бода.

У 50. минуту, после гужве у шеснаестерцу најбоље се снашао Лалић, који је донео вођство Вождовцу. Већ у следећем минуту све је било решено, Вељовић је ударцем са 18 метара још једном матираоКљајића – 0:2.

У првом полувремену није било много узбуђења. Издваја се покушајУроша Ђурђевића маказицама у 11. минут, после којег је Рад добио само корнер. Три минута касније на другој страни узвратио јеОбрадовић ударцем из даљине, али није био прецизан.

После два брза поготка у другом полувремену Вождовац је затворио све прилазе голу и до краја је успео да сачува тријумф, којим је побегао из опасне зоне, док је Рад остао закуцан за дно табеле.