Журнал: Миросављевић за полувреме срушио „змајеве“, Чукарички – Вождовац 2:0

ФОТО: В. Марковић. Чукарички је головима Ненада Миросављевића савладао Вождовац 2:0 у првом мечу полуфинала Купа Србије и стекао велику предност пред реванш, који се игра 8. априла.

Чукарички – Вождовац 2:0 (2:0)

Стрелац: Миросављевић у 15. и 39. минуту

У градском дербију на стадиону Чукаричког, изабраници Владана Милојевића цео посао одрадили су у првом полувремену.

Чукарички је био бољи тим од самог почетка, док се противник углавном бранио, посебно у првом полувремену. Вождовац је у другом полувремену играо отвореније, али није успео да створи ниједну озбиљну шансу.

Гости су меч завршили са два играча мање, а оба искључења десила су се у самој завршници. Дени Павловић је у 90. минуту добио други жути картон због грубог старта, док је Немања Златковић добио директан црвени зато што је згазио Андрију Павловића.

Искусни Ненад Миросављевић је први пут затресао мрежу „змајева“ у 15. минуту.

Рајко Брежанчић је по левој страни одиграо дупли пас са Славољубом Срнићем и одлично центрирао, а Миросављевић је испред гола ударцем главом лако погодио мрежу ривала.

На 2:0 повећао је исти играч у 39. минуту. Филип Стојковић је одлично центрирао,Матић је покушао да шутира лопту, али није успео да стигне, тако да ју је на другој стативи дочекао Миросављевић и постигао свој други гол на мечу.