„Zmajevi“ bez finala Kupa Srbije

08/04/2015Uncategorized, VESTI

FOTO: V. Marković. Fudbaleri Voždovca nisu uspeli da se plasiraliju u finale Kupa Srbije pošto su danas na svom terenu, u revanš utakmici polufinala, poraženi od gradskog rivala Čukaričkog sa 4:1. Prvi meč na svom stadionu Čukarički je dobio rezultaom 2:0.

Voždovac – Čukarički 1:4 (1:1)
Strelci: 0:1 – Ostojić u 6, 1:1 – Zlatković u 13 (iz jedanaesterca), 1:2 – S. Srnić u 64, 1:3 – Stojiljković u 74, 1:4 – Mandić u 90. minutu.
Stadion: Voždovca. Gledalaca: 800. Sudija: Dejan Filipović (Beograd).Pomoćnici: Uroš Stojković (Beograd), Milan Mihajlović (Beograd). Žuti karton: S. Srnić (Čukarički). Crveni karton: Kitanovski (Voždovac) u 71. minutu.
VOŽDOVAC: Supić, Kitanovski, Stojković, Nikolić, Radivojević, M. Pavlović, Sinđić, Škerjanc (od 81. Petrović), Jokić (od 65. Lovrečič), Zlatković, Đermanović (od 75. Džugurdić).
ČUKARIČKI: Stevanović, Janković (od 77. Bašanović), Pjasentin, Ostojić, Stojković, D. Srnić (od 66. Todorović), Regan, Matić (od 75. Mandić), S. Srnić, Mirosavljević, Stojiljković.

Ekipa Vladana Milojevića na superioran način izborila je istorijsko finale nacionalnog Kupa i sada je u prilici da se bori trofej.

Nakon sigurne pobede kod kuće na Banovom brdu, Čukarički je i danas potvrdio da je mnogo bolji i kvalitetniji tim od „zmajeva”. Poveo je već u 7. minutu i nije posustajao do kraja utakmice, iako je Voždovac izjednačio rezultat samo sedam minuta kasnije iz penala.

Drugo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji gostiju. Najpre je Slavoljub Srnić majstorskim golom doneo prednost kada je u padu petom zakačio loptu i matirao protivničkog golmana, da bi do kraja susreta mrežu još pogodili Stojiljković i Mandić za ubedljiv trijumf.

Voždovac je utakmicu završio sa desetoricom, nakon što je nervozni Kitanovski zaradio direktan crveni karton u 71. minutu. Utakmica za trofej Kupa Srbije na programu je 20. maja.